Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

Ok rozumiem. A czy silikonowa gumka HU Systemy to jest TO ???

 

Bo tu nie ma nic, że jest silikonowa tylko, że jest wzmocniona

 

Dobra, nieważne i tak kupiłem :wink:

 

W takim razie może ktoś kto ma tę replikę napisze jakich mid-capy najlepiej z nią współpracują bo zakupiłem ostatnio mida KA i jest trochę lipa. Wchodzi max 80 BB (zaznaczam, że formatowałem go ale więcej jak 80 nie wchodzi) i troszkę psiknąłem do niego silikonu - Nie podaje wszystkich kulek, co któryś strzał jest ślepy.

 

Jakie magi do tej repliki? Tylko może nie TM za 100 szt :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć

Krakman w opisie tej broni napisał:

"Wart dodać że lufa wewnętrzna ma średnicę 6,04mm co na pewno wpływa na lepsze skupienie strzału."

Czy to jest prawda, że w środku jest 6,04?

 

 

Rzeczywiście jest tak napisane w opisie na stronie ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Z drugiej strony żadnego pomiaru średnicy wewnętrznej lufy nie robiłem więc kto wie...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 'jako tako' strzela zaraz po wyjęciu z kartonu (ale wiadomo jak jest z chińskimi replikami).

Najsłabszą stroną GB wg mnie są łożyska i je bym wymienił na dzień dobry. Resztę w zależności od konkretnego egzemplaża (może być kiepska guma w hop upie itd), grubości portfela i efektu jaki chce się zyskać.

Link to post
Share on other sites

Witam zainteresowanych jakością M4A1 III gen z JG

 

Chciałem dodć kilka spostrzeżeń z kikumiesięcznego użytkowania tej repliki.

Trochę OT na początek. Na dzień dzisiejszy wystrzelone zostało ok. 10 tys. kulek.

Ok. 6 tys. precisionextreme 0,23g i 0,25g, 3 tys. exceli 0,25g i ok. 1 tys. GG 0,25g.

Excele były jak dotąd najlepsze, dawały najlepsze skupienie.

A teraz do rzeczy.

1. O skupieniu i zasięgu (mocy) na stockowej lufie pisałem poprzednio. W chwili obecnej mam lufę Guardera 6,04mm i gumkę Systemy (zawsze mi się to kojarzy:) )

Wymiana zabrała mi dwa podejścia ale jak już wszystko spasowałem to poprawa skupienia jest dramatyczna. Na 30 m 90% kulek trafia w puszkę po piwie, a te 10% to raczej wina mojej chwiejącej się ręki. Naprawdę rozrzut minimalny (kulki Excel 0,25g). Osiągi zmierzone metodą Wmasg w granicach błędu pomiarowego - bez zmian tj. ok 370-380 fps. Jedyny problem jaki mam w tej chwili dotyczący najprawdopodobniej hop-upa to wylatujace dwie kulki co kilka strzałów. Jak naprawię to napisżę co było, a jak nie, to też napiszę może ktoś da receptę.

Uwaga dla tych co zabierają się za wymianę gumki po raz pierwszy - ten mały walec który wypadnie wam (prawdopodobnie) z komory Hop-up przy wyjmowaniu lufy - jest ISTOTNYM elementem Hop-up'a. Podczas regulacji naciska na gumkę przez otwór w lufie zmniejszając miejscowo jej średnicę przez co dochodzi do podkręcenia kulki. Łatwo go zgubić - wiem co mówię.

2. Co do wytrzymałości to na gear boxie nie ma śladów żadnych pęknięć, obserwuję natomiast wyraźny ubytek smaru na prowadnicy sprężyny, a że GB nie można rozkręćić z powodów gwarancyjnych trudno powiedzieć co dzieje się w środku. Z dziwnych objawów to tylko to, że na singlu czasami oddaje dwa strzały.

3. Chwiejacą się lufę zgodnie z przewidywaniami da się łatwo naprawić. Wystarczyło trochę taśmy na pinie ustalajacym pozycję lufy w body i trzyma.

4. Samo body - plastikowe- wytrzymało bez problemu w przeciwieństwie do bolca zamka klapki Hop-upa. Takie małe g.. urwało sie po kilku otwarciach i zamknięciach. Efekt - otwarta na stałe klapka. Na szczęście w ASG shopie w Rudzie Śl. to mieli - i to metalowe - chyba od CA, więc za 20 zeta problem udało się naprawić.

5. Bateria w porządku, po sformowaniu trzyma ok 8-miu magów tj. jakieś 2,5 tys kulek.

6. Problem wadliwego ustawienia muszki niestety nie został skutecznie wyeliminowany. Zdaje się że śruba imbusowa w podstawie muszki, która powinna ustalać jej pozycje jest za mała i za słaba jak na moment ścinający jaki powstaje przy przypadkowym uderzeniu w muszkę (jest dość długa zatem i moment proporcjonalnie duży). Powoduje to uporczywe luzy i zmianę kąta muszki. Obecnie nabyłem kolimator i chyba zrezygnuję z otwartych przyrządów celowniczych.

7. Info trochę OT - dokupiony krótki magazynek hi-cap z Boya na 190 kulek pasuje bez problemu do mojego JG.

To tyle dla zainteresowanych. Dodam tylko że dość łaskawie obchodzę się z gunem. Raczej mi jeszcze nie spadł na beton - to w kwestii wytrzymałości body :).

Pozdrawiam

Woolfman

Edited by woolfman
Link to post
Share on other sites

Witam zainteresowanych jakością M4A1 III gen z JG

4. Samo body - plastikowe- wytrzymało bez problemu w przeciwieństwie do bolca zamka klapki Hop-upa. Takie małe g.. urwało sie po kilku otwarciach i zamknięciach. Efekt - otwarta na stałe klapka. Na szczęście w ASG shopie w Rudzie Śl. to mieli - i to metalowe - chyba od CA, więc za 20 zeta problem udało się naprawić.

 

Możesz napisać jak udało Ci się tego dokonać bo ja nie jestem w stanie zdjąć tego pierścienia na lufie przez co nie mogę wyjąć tej rureczki na której znajduje się pokrywa wyrzutnika łusek (hop-upa) - Nie wiem po prostu czy trzeba jeszcze coś odkręcać, zdjemować itp. Jak narazie to wybiłem tylko piny i rozłożyłem body górne i dolne ale dalej boję się cokolwiek robić bo nie wiem jak.

Link to post
Share on other sites

Cześć HustleR

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, ale do wymiany bolca trzymającego klapkę wyrzutnika łusek (maskującą hop-upa) nie trzeba rozkładać karabinu. Ten element znajduje sie w górnej, środkowej części klapki. Dostać się do niego można odkęcając małą wystającą na zewnątrz płytkę o wymiarach ok. 10x10 mm, mocowaną zwykłą śrubką z łbem na śrubokręt krzyżakowy (od strony wewnętrznej klapki). Przy demontażu należy uważać, bo pod płytką znajduje się nasz bolec, a jest elementem ruchomym, osadzonym na sprężynce - kolejne małe g.. które łatwo się gubi i lubi wyskakiwać.

Co do odkręcania pierścienia mocującego lufę do body, to u mnie odkręca sie bez problemu, niestey nawet za często co powoduje, że lufa chwieje sie na wszystkie strony. Trudno mi zatem odpowiedzieć co może być przyczyną dlaczegu u Ciebie jest problem z odkręceniem. Zakładając, że zdemontowałeś uprzednio chwyt przedni, pieścień zewnętrzny i sprężynę to jedyne co mi przychodzi do głowy to kable zasilające, które mogą blokować odkręcenie pierścienia. Są przepuszczone przez gniazdo w pierścieniu i jeśli ich się moco nie dociśnie do lufy przy odkręcaniu to wystają i haczą.

pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

Cześć HustleR

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, ale do wymiany bolca trzymającego klapkę wyrzutnika łusek (maskującą hop-upa) nie trzeba rozkładać karabinu. Ten element znajduje sie w górnej, środkowej części klapki. Dostać się do niego można odkęcając małą wystającą na zewnątrz płytkę o wymiarach ok. 10x10 mm, mocowaną zwykłą śrubką z łbem na śrubokręt krzyżakowy (od strony wewnętrznej klapki). Przy demontażu należy uważać, bo pod płytką znajduje się nasz bolec, a jest elementem ruchomym, osadzonym na sprężynce - kolejne małe g.. które łatwo się gubi i lubi wyskakiwać.

Co do odkręcania pierścienia mocującego lufę do body, to u mnie odkręca sie bez problemu, niestey nawet za często co powoduje, że lufa chwieje sie na wszystkie strony. Trudno mi zatem odpowiedzieć co może być przyczyną dlaczegu u Ciebie jest problem z odkręceniem. Zakładając, że zdemontowałeś uprzednio chwyt przedni, pieścień zewnętrzny i sprężynę to jedyne co mi przychodzi do głowy to kable zasilające, które mogą blokować odkręcenie pierścienia. Są przepuszczone przez gniazdo w pierścieniu i jeśli ich się moco nie dociśnie do lufy przy odkręcaniu to wystają i haczą.

pozdrawiam

Woolfman

 

Heja Woolfman

 

Hmm ok już teraz rozumiem. Myślałem, że wymieniałeś całą płytkę wyrzutnika łusek. Ja nie mogę znaleźć tej części w necie więc postanowiłem, że po prostu przełożę sprężynę dociskającą klapkę w drugą stronę, żeby po prostu dociskała klapkę do body :)

 

Apropos rozkładania repliki to oczywiście chwyt przedni zdemontowałem i pierścień ze sprężyną także - z pierścieniem wewnętrznym (który blokuje poprzeczkę na której obraca się się klapka i nie mogę jej wyjąć żeby obrócić sprężynkę) spróbuję jeszcze raz skoro mówisz, że nie jest to jakoś bardzo skomplikowane.

 

Apropo wymiany lufy i gumki - Kupiłem już gumkę systemy i dystanser madbulla (gdzieś przeczytałem, że działa razem dobrze), niebawem kupuję lufę precyzyjną Systemy i chcę także kupić komorę hop-up Systemy - czy masz jakieś doświadczenia w tym zakresie? Podobno trzeba zmodyfikować plstikowe body aby komora weszła.

 

Czy już poradziłeś sobie z problemem podwójnych kulek?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Żeby zamontować jednoczęściową komorę HU trzeba będzie wyciąć kawałek body (dolna część, tam gdzie jest przykręcona część 2-częściowej komory).

 

Jesteś pewien, że dotyczy to także tej repliki tj JG M4A1 III gen - wydaję mi się, że tutaj komora nie jest przykręcona...

Link to post
Share on other sites

Witam

1. Co do komory Hop-up to w moim M4 JG III generacji jest z pewnością komora dwuczęściowa.

2. Dolna część komory jest montowana na dwóch śrubkach do body. Jest to komora taka jak stosowana w TM przynajmniej tak mi wygląda ze zdjęć.

3. Nie demontowałem tego mechanizmu z body ani nie zmieniałem na jednoczęściowy, ale z dużym prawdopodobieństwem wystąpi konflikt dolnej części komory z body podczas typowego (wahadłowego) składania obudowy - z przednim pinem body zamontowanym. Wydaje mi się, że nie będzie możliwe jego złożenie po demontazu tylko tylnego pina. Jeśli to wogóle wejdzie to tylko po demontażu całego body i nałożenia go od góry.

4. Póki co jeśli chodzi o mnie to nie zauważyłem problemu komory hup-up zatem nie zamierzam wymieniac, a już na pewno nie będę piłował repliki - mam jeszcze gwarancję. Wymiana lufy i gumki to inna bajka. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Dystanser zostawiłem stary.

5. Co do powdójnych kulek to niestety mam wrażenie, po obserwaacji pracy gear boxa ze zdemontowaną górną częścią body, że w jakiś nieoczekiwany sposób zmienione zostało minimalnie położenie zębatek. W rezulatcie mam źle zsynchronizowany mechanizm popychacza. W pozycji zwolnionej sprężyny obserwuję otwarty wylot z kanału magazynka, a powinien być przysłonięty dyszą aby blokować kolejną kulkę. W rezultacie podczas strzelania wylatuje ich więcej. Nie wiem czy da się to poprawić bez rozkręcania GB. Niestety na 99% nie jest to problem Hop-upa czy gumki jak czytałem na niektórych forach. Tym bardziej że dziwny dźwięk z GB kiedyś słyszałem ale zignorowałem bo przy strzałach serią problemu nie widać.

Idę walczyć dalej

pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

4. Póki co jeśli chodzi o mnie to nie zauważyłem problemu komory hup-up zatem nie zamierzam wymieniac, a już na pewno nie będę piłował repliki - mam jeszcze gwarancję. Wymiana lufy i gumki to inna bajka. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Dystanser zostawiłem stary.

 

Czyli rozumiem, że aby wymienić gumkę hop-up i lufę wewnętrzną muszę ODKRĘCIĆ istniejącą dwuczęściową komorę hop-up aby móc wyjąć ją z body. Chyba nie da się zmienić lufy i gumki bez wyjmowania komory hop-up :-F ?

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

No i by było tego strzelania

Po kolejnych 2 tys. kulek replika zmarła. Brak reakcji na spust, bezpiecznik sprawny batka także, zero reakcji gear-boxa.

Podsumowując daje to ok. 12 tys. kulek i żywotność względnie bezawaryjną na poziomie 4 m-cy.

Wydaje mi się, że awaria ma podłoże typowo elektryczne. Na obudowie gear boxa żadnych pęknięć. Zęby kółek, tyle co udało mi się podejrzeć przez otwór w GB, też wydają sie być OK. Nie było też żadnego chrupania czy tego typu odgłosów (w każdym razie na chwilę przez zgonem).

Problemu powdójnej kulki rzecz jasna nie zdążyłem rozwiązać. Nawet powrót do starej gumki hop-up, na starej lufie nie rozwiązał tej kwestii, nie wspominając o kilkukrotnym montazu i demontażu układu hop-upa. Zauważyłem jednak, że na kulkach GG problem się nasilał w stosunku do exceli. Jestem coraz bardziej przekonany, że przyczyna może tkwić w środku GB jak pisałem poprzednio.

Tak czy siak gun idzie do naprawy. Kupionu w Zbrojowni, zobaczymy jak chłopaki dadzą sobie z tym radę i ile to potrwa.

Rzecz jasna dam znać.

Pozdrawiam

Woolfman

Link to post
Share on other sites

Przeczytałe mcały teamt od deski do deski. Nie zrozumialem jedynie oco chodzi z tym podklejaniem pinu aby luf asie nie ruszała ...

 

Wywnioskowałem że nie należy nic wymieniac, orpócz gumki hop-up, na jaką wymienic i gdzie ? Bo ja sam sie boje rozkładac eplike na czesci pierwsze i drugie ... A co dopiero dodwac nowe częsci xD Po prostu mam stracha że coś schrzanie. DObrze zrozumiałem? Czekam na odp !

Pozdro

 

Słuchajcie potrzebuje szybkiej odpowiedzi !! Czy ICS M4A1 siebardziej opłaca ? za 250 zł około używane z wymienionąlufą na precke 6,04 i ze stalowymi łożyskami ??? Bardzo prosze o szybkąodpowiedź:)

Link to post
Share on other sites

Brak reakcji na spust, bezpiecznik sprawny batka także, zero reakcji gear-boxa.

 

 

Wczoraj miałem to samo-zero reakcji jakiejkolwiek. Co się okazało: jak wkładałem batkę to wysunęły się styki od kabli z repliki. Sprawdź też ci bateria Ci nie padła - trzeba było je wsunąć na miejsce i po problemie. Woolfman może u Ciebie jest podobnie.

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites

tak jak kolega woolfman też zauwazyłem że pluje ten gun po dwie kulki na singlu. na auto raczej jest ok. zauwazyłem to po wymianie gumki. ale nie jestem pewnien czyma to związek. oddałem kilka strzałów przed wymianą inie zauważyłem dwukulek. dopiero po wymianie sie to pojawiło.

Link to post
Share on other sites

tak jak kolega woolfman też zauwazyłem że pluje ten gun po dwie kulki na singlu. na auto raczej jest ok. zauwazyłem to po wymianie gumki. ale nie jestem pewnien czyma to związek. oddałem kilka strzałów przed wymianą inie zauważyłem dwukulek. dopiero po wymianie sie to pojawiło.

 

Ja wymieniłem gumkę ostatnio na silikonową Systemy i na singlu strzela normalnie.

Link to post
Share on other sites

Według mnie problem nie leży w gumce tylko w komorze hopa po pierwsze jest 2 częściowa po drugie chińska jakość wykonania po prostu jednej osobie może sie udać i replika będzie strzelać pojedynczo na singlu a drugiej osobie może pluć po 2 kulki (jak będą wylatywać po 3 to można się cieszyć z posiadania trybu ognia burst:))

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...