Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 III Generacja replik JG [JGF_6604]


Recommended Posts

Witam. W sumie dopiero wystrzelałem z mojego M4A1 2000 kulek. Czytając wasze opinie można wywnioskować,że hop up wam strasznie ciągnie. Ja strzelam kulkami 0.25g i obojętnie jak wykręce hop up zawsze lot jest paraboliczny. Jest to wina kulek czy hop up. Mam zamiar dzisiaj rozebrać guna, ma ktoś jakies rady?

 

 

do tego zauważyłem,że telepoce mi sie lufa wraz z roczką. Najpierw ustabilizowałem samą lufe która wchodzi w body, ale widze,że problem w tym,że cały giwnt któy wychodzi z body też się rusza, jest tam może jakas śruba czy cos?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich !

 

Przeczytałem całe 7 stron tego tematu ponieważ jestem zainteresowany kupnem ww repliki. Jednakże czytając wszystkie te posty już sam nie wiem co robić ? Jedni Pisza ze fajna drudzy piszą ze do d... bo się rozlatuje po 4 miesiącach i sam nie wiem. Osobiście biegam teraz z mp5 k pdw [galaxy] i jak za ta cenę jestem z niej bardzo zadowolony jednak chce kupić coś nowego a moje fundusze to ok. 400-500 zl wybrałem sobie takie guny( M4A1 III generacja JG [JGF 6604], M16A2 [JGF6607], M16A1 [JGF6618], AK47 z CYMY [CM028], AKM [CM036] ) czy ktoś mi doradzi co wziąć lub cos innego z innej firmy za ta cene i jak już to z jakiego sklepu najlepiej ( gunfire, airsoftxtream, tajwan gun, zbrojownia czy jakiś inny? )

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

... jak już to z jakiego sklepu najlepiej ( gunfire, airsoftxtream, tajwan gun, zbrojownia czy jakiś inny?

 

model nie ma zbytnio znaczenia, bo przy "made in china" to jest loteria ale sklep już ma:

gunfire - taki sobie

airsoftextreme - radze unikać

tajwangun - jak najbardziej, nawet jak się rozleci to masz pewność że ci to naprawią, a raczej nie sprzedają shitu, którego nie umieliby naprawić.

Link to post
Share on other sites

Jest różnica i to spora. Np. emki są niezbyt udaną konstrukcją jeśli chodzi o repliki i tutaj jest więcej problemów niż np. w AK czy g36. Dalej - np. emki z JG sprawiają sporo problemów z powodu plastikowego body, zaś te z boyi z kolei są mniej dokładnie wykonane. To wszystko przekłada się często na problemy z zasięgiem i skupieniem oraz kompatybilnością części.

Link to post
Share on other sites

ja mam JG 6604 kupione w Krakmanie. faktycznie jeśli chodzi o naprawy i serwis są pod tym względem niezawodni.

ale na temat, wiec jeśli chodzi o moje M4 to faktycznie po wystrzelaniu około 1000 kulek coś się zepsuło i pluło kulkami. okazało się że wystarczy wymienić gumkę HU (zresztą przeczytałem gdzieś tu na forum że w M4 JG trzeba od razu wymieniać stockową gumkę gdyż jest kiepska) i teraz strzela od jakiś 7000 kulek super! co do tego że przestała raz strzelać przy sprawnej baterii i bezpieczniku to też miałem taką przypadłość ale poradziłem sobie już sam z pomocą bardziej doświadczonych ode mnie kolegów. otóż otworzyłem to plastikowe "pudełeczko" w którym jest bezpiecznik i faktycznie był on ok ale wystarczyło nim trochę poruszyć w stykach i już wszystko chulało:) generalnie te styki od drgań się przesuwają i przestają trzymać bezpiecznik przez co silnik nie strzela:)

Link to post
Share on other sites

witam.

dodam na początek że jestem nowy w ASG więc moje spostrzeżenia mogą choć nie muszą być nieobiektywne.

 

Replika jaką posiadam to m16a4 firmy JG a dokładnie model MGF6620

W gunie zauważyłem tendencje strzelania kilkoma kulkami, i jest to uzależnione od ustawienia gumki HU ( pokrętło ) . Replikę posiadam od ok 2tyg. i powiem że jeśli chodzi o celność i skupienie to kolega z m4a1 ( wymieniona lufa i gumka ) ma lepsze rezultaty skupienia .

Obecnie zakupiłem lufę precyzyjną z SYSTEMY , i przymierzam się do HU i komory HU. Czy wymiana komory HU daje jakiś rewelacyjny efekt ??

 

ps. napisanie tego postu bez przynajmniej trzech podkreśleń wydaje się niewykonalne :P

Link to post
Share on other sites

Wymień gumkę i dystanser to powinno strzelać normalnie. Dystanser możesz zrobić z wkładu od długopisu. Jakich kulek używasz? Ja na PJ nie miałem takiego problemu nawet ze stockową gumką, dystanserem i lufą. Jeśli wymienisz na jednoczęściową firmy King Arms to z tego co mi wiadomo będzie dosyć spora różnica, ale aby ją wsadzić do repliki musiałbyś chyba trochę przerobić body.

Link to post
Share on other sites

generalnie a propos gumek to ja miałem i Guardera i teraz mam Systemę z której jestem bardzo BARDZO zadowolony. (przypominam że mam M4A1 JG) generalnie broń po wymianie samej gumki zasuwa świetnie. naprawde. Wymień na początek samą gumkę np na Systemę (dystanser jest w komplecie) i popatrz na różnicę.

Link to post
Share on other sites

Mam guna juz 2 tygodnie. Przestrzelilem z niego ok 2k kulek i zero oznak zuzycia. Patrzac na zebatki przez dziurki w GB mozna odniesc wrazenie ze sa nowe. Jednyne co do tej pory sie stalo to w wtyczce w karabinie, tak gdzie sie podpina batke, wygiely mi sie te bolce i nie kontaktowalo 2 minuty zabawy srubokretem i dziala. Po za tym od razy po wyjeciu z pudelka zauwazylem ze kolba(!!!) smierdzi spalonym silnikiem O.o troche mnie to zaniepokoilo jednak po naladowaniu baterii strzelal wiec jest ok. W najblizszym czasie (tj. jak dostarcza do specshopu) wymieniam gumke na systeme to powiem cos wiecej.

Edited by Kaczma
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować, a pojawiło sie pewne pytanie, które strasznie mnie nurtuje. Otóż oglądając filmiki zauważyłem że na silniku powinien być taki metalowy malutki dysk. Ja przy pierwszym otwieraniu chwytu wyjąłem go i nie wiedząc do czego służy wyrzuciłem :-F może mi ktoś powiedzieć do czego on służy? Czy bez niego można umrzeć? czekam aż ktoś mi odpowie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Witam. Do swojej skromnej kolekcji chciałbym zakupic jakąś eMkę.

No i się zastanawiam pomiędzy JG a P&J/BOYI. W sumie wyczytałem trochę na forum o tych replikach i jedni mówią, że lepszy jg, a inni że boya; http://www.taiwangun.com/shop,show,1082

Zauważywszy dzisiaj na taiwangunie, że zrobili promocję na eMkę JG;

http://www.taiwangun.com/shop,show,1227 gdzie wczoraj kosztowała jeszcze 480 , a dzisiaj krakmani w promocji chcą się jej pozbyc za 299 zeta.

No przecena nie patrząc duża i kusząca, ale czy się opłaca?? Bo czytałem, że do jg dużo części nie trzeba zmmieniac, w przeciwieństwie do boya, gdzie już na początek trzeba stówkę na batkę wydac. Oczywiście, zależy jak się trafi, bo z tymi replikami to jest loteria, można rzec, że rosyjska ruletka. No cholercia kusi mnie. Brac, czy nie brac....

No bo niby jg to gówno, ale ja posiadam g36c i na razie odpukac działa dobrze w stocku.

Edited by kamik
Link to post
Share on other sites

:wink: A jak sobie wyobrażasz trzymanie w warunkach magazynowych naładowanego akumulatora?

Czyli inaczej, jak byś nie zrozumiał-jest rozładowany.

A ja wciąż czekam na odpowiedzi na moje pytania:

a) Czy bebeszki (gearbox, o tym ze komorę hop siupa muszę kupić jednoczęściową to wiem) wejdą do body BOYS'ów?

b) Co zrobić z dubletami?

c) Po co było to metalowe coś w kształcie krążka na silniku (dokładnie tam gdzie śruba dociska silnik)?

Edited by Kaczma
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...