Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ MK12 MOD0


Recommended Posts

Tematu o tej replice nie znalazłem(jest tylko o MOD1). Mam kilka pytań do szczęśliwych posiadaczy tejże repliki ;-) Zachęcam także do rozmów na jej temat :D

 

Ciekawi mnie dlaczego z jakiej racji wersja ze składaną kolbą ma inny chwyt pistoletowy niż wersja ze stałą? Tzn. wersja ze składaną kolbą ma inny - wyprofilowany chwyt(tak to wygląda za zdjęciach). Mnie interesuje kolba stała, więc trochę kiepsko xD

 

2. sprawa: Jaka jest długość lufy wewn. tej repliki i jaka ewentualnie najdłuższa lufa by się tam zmieściła przy ewentualnej wymianie na precke?

 

3. Porównanie MOD0 i MOD1: Jakie ewentualnie argumenty przemawiają za kupnem MK12 MOD1 zamiast tej lub odwrotnie?

 

pzdr

Edited by krzeselko
Link to post
Share on other sites

ja mam MOD 0 ze stala kolba

 

lufa wew w stocku to ok 360 mm wg mojej miarki

 

wsadzilem lufe 470 i jeszcze odrobina miejsca jest, ale mysle ze 509 sie zmiesci.

 

mnie przekonalo to ze mod 0 jest dla mnie ladniejsze od mod 1, a poza tym ma szyne na gorze ktora usztywnia konstrukcje i nie ma mowy o chwiejnej lufie.

Link to post
Share on other sites

ja mam MOD 0 ze stala kolba

 

lufa wew w stocku to ok 360 mm wg mojej miarki

 

wsadzilem lufe 470 i jeszcze odrobina miejsca jest, ale mysle ze 509 sie zmiesci.

Jeśli chodzi o lufę to zapytałem także o to Krakmanów i jest tu pewna nieścisłość.

Odpowiedzieli, że długość lufy jest taka sama jak w replikach z których jest konwertowana. Na taiwangun.com napisane jest, że MK12 MOD0 ze stałą kolbą jest na bazie PJ16, a w opisie PJ 16A3 jest napisane, że lufa wewn. ma długość 51cm.

Link to post
Share on other sites

PJ to BOYI z ulepszonymi bebechami i ewentualnie zmienioną kolbą ,chwytem :] i logiem na body (poprostu krakmani w HK zamawiają repliki ze specjalnym body z ich logiem - jednak tak mi sie tylko wydaje na podstawie porównań przeróżnych replik ,mówię tu o porównaniu boyi i PJ ;) ) więc co do body i tym podobnych to repliki identyczne różnią się tylko wnętrzonściami (na plus dla PJ )

Link to post
Share on other sites

No ale jak się ma gb PJ do gb BOYI z customs.pl? :( Szczerze powiedziawszy "reklama" zmian warsztatowych na stronie customsów przemawia do mnie w pewien sposób, ludzie chwalą firmę.

 

Poważnie się zastanawiam nad wsadzeniem przy kupnie m130...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zmianę części przez Customs.pl to wszystko co piszą na stronie pokrywa się z prawdą :) Byłem przy otwieraniu GB, oraz przy wymianie części i to co widziałem od razu po otwarciu mnie przeraziło. Smaru na zębatkach prawie nie było, tandetne plastikowe łożyska, prowadnica z tworzywa które nie wzbudza żadnego zaufania... Części były od razu zmienione, i smaru na zębatkach było tyle ile powinno być, więc na Twoim miejscu jak miał bym do wyboru zakup repliki w Customs albo w innym sklepie nawet bym się nie zastanawiał, ponieważ prędzej czy później i tak byś musiał wymienić te części bo coś by się posypało a tu masz wszystko wliczone w cenę repliki.

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Mi do mojej SPR weszła lufa 490mm. Zwykłe 509mm od emki nie wchodzi, bo wystaje w tłumiku płomienia. Ja mam konwersję CA.

 

@masiu. W stocku w Boyi juz jest M130. Jak testowałem Boyi od Customsów (nie przerabiane przez nich specjalnie), to po włożeniu lufy i gumki Systemy dostałem 420fps. Customs.pl wstawiają M110 i ustawiają giwerę na 350fps. ]

 

Czy ja dobrze widzę, że to P&J ma plastikowe body? Bo jeśli tak, t w ogóle nie ma co się zastanawiać. Boyi jest co najwyżej przeciętną repliką, ale MB, choc niezbyt piękne, to jedna z największych zalet.

Link to post
Share on other sites

W replikach BOYI została zamontowana sprężyna M120 i dołączona bateria 8,4V. W P&J zaś jest sprężyna M110, bateria 9,6V oraz jak piszą silnik o zwiększonym momencie obrotowym.

Zatem chyba ROF w replikach P&J powinien być znacznie lepszy.

Moc:

P&J: 370fps BOYI: 400fps Ja w sumie wolę te 370fps i mam pewność, że nikomu nie zrobię krzywdy, jak będę miał ochotę mieć więcej to chyba wystarczy wsadzić sprężynę M120. Raczej powinno pociągnąć spokojnie.

 

Co do metalowego body? Czy naprawdę jest takie bardzo ważne? Do niedawna wszystkie chińczyki miały je z plastiku, ludzie z tym biegali i większych problemów nie było chyba.

Kupując BOYI mamy metal body i płacimy 690zł, dokupując w razie czego metal body do P&J dopłacamy jeszcze 180zł, więc na BOYI jest 90zł zysku na body, ale nie mamy za to baterii 9,6V, silnika o zwiększonym momencie obrotowym, a mamy sprężynę M120, którą na pewno bardziej skraca żywotnośc GB niż M110.

Link to post
Share on other sites

Metalowe body jest bardzo ważne. Problemy były i są. Problemem są uszy i dwuczęściowy HU, różne partie mają też różne mocowania lufy zewnętrznej, więc trzeba uważać. Wymienić tego na metalowe body czasem się nie da, bo wychodzą jajca z podawaniem kulek, dubletami, szczelnością. Zwłaszcza w snajperce ma to znaczenie.

 

370fps robi taka samą krzywde jak 400fps. Znaczenie ma to jak się tym posługujesz. 30fps to żadna róznica w praktyce. W tym momencie to kupiłbym Boyi na Customs.pl, oni dają M110 i masz pewność, że giwera ma tyle fps ile daje spreżyna.

 

Silnik to ściema. Na tej M130 (a nie M120) chodzą wszystkie Boyi i jakoś zębatki i GB trzymają. Przecież Boyi wstawia wszędzie ten sam GB.

 

Kupowanie emki z plastikowym body to poroniony pomysł, zwłaszcza jeśli się za to płaci więcej niż 350 złotych.

Link to post
Share on other sites

masiu, nie podaję w wątpliwość faktu wkładania tych części, rzecz się rozchodzi o porównanie ich jakości z gb pejotowskim, który ludzi chwalą.

 

Customs.pl wstawiają M110 i ustawiają giwerę na 350fps.
Nie wiem czy to się tyczy konkretnie spr mod0, bo w opisie na ich stronie ewidentnie widnieje m120 i 400 fps?

 

Body PJ idzie od razu do wymiany - tym bardziej, że u Krakmanów jest już body Boyi/PJ z komora za małą względnie kasę. W sumie więcej płacimy, więc czy te bebechy pejotowskie są tego warte? Wstępnie wydaje mi się, że nie, ale może ktoś ma inne zdanie...

 

Przy takiej replice jak spr te 400 fps jest jak najbardziej uzasadnione - w końcu docelowy posiadacz wybiera toto, bo wygląda jak karabin wyborowy. To nie jest replika broni szturmowej i bardzo dobrze, że już w stocku ma trochę większą moc.

 

Tak jak pisałem, najchętniej bym poprosił o wymianę sprężyny na m130 już przy kupnie . Jack pisze, że na m130 chodzą wszystkie BOYI, więc takie m130 Apple bądź MadOnion nie powinno stanowić dużego ryzyka?

Link to post
Share on other sites

Na miejscu kupującego replikę wolał bym mieć te 360 fps które dają w Customs niż mieć 420 i bać się że w każdej chwili może przemielić zębatki albo tłok... Jeśli ktoś nie rozbiera GB, bo nie umie lub nie chce stracić gwarancji, to wydaje mi się lepszą opcją taki zakup. :)

Link to post
Share on other sites

wg mnie gdybym miał teraz kupić SPR ke to bym brał z customs'a ,niestety sie pospieszyłem i kupiłem na gunfire zwykłą BOYI owską stockową ,a teraz wszystkie bebechy i body i tak mam na sprzedaż bo wymieniłem na wszelki wypadek ,bo bolączką body metalowego z Boyi jest to ze trzeba sie trochę z nim pobawić żeby magi zawsze zaskakiwały ale na pewno lepiej mieć metal body niż plastik ;)

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że jak wstawiaja m110 to jest 110 metrów na sekundę.

W Boyi prosto ze sklepu jest 370-380fps. ale czasem 390. A jak go rozłożyłem i złożyłem z porządną lufa i gumka HU to dostałem 420. Z tego wnioskuję, że sprezyna tam to M130, a nie M120.

 

Chodzi o to, żeby ukłąd był dobrze złożony. Poznaje się to po tym, że replika ma tyle fps ile teoretyczna moc sprężyny (dobrej, np. Systema i Promyk nazywają sprezyny bardzo dokładnie).

 

Kupowanie P&J i wymiana body to nienajlepszy pomysł. Nikt Ci nie zagwarantuje, że to będzie szczelne, to wręcz proszenie się o kłopoty.

 

Ja nie pisałem, że BOYI wytrzymuje M130, tylko, że jest tam w stocku twarda sprężyna i na tych stockach ludzie strzelają. A jak się to psuje stockowo to można poczytać w wątkach, albo popytać w serwisach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja mam MK12 Mod 0 z boyia i mam straszny problem z korpusem zamówiłem replikę przyszła mi i uszczerbany korpus przy kolbie i w dodatku przez to pluło kulkami na pare metrów. Wysłałem to na gwarancje wymienili mi karabin na nowy przyszedł mi dziś otwieram patrze i znowu mi przysłali karabin z uszerbanym korpusem przy kolbie, nie wiem co się dzieje ale wkurzyli mnie nowa replika i dalej ten sam problem... nie wiem czy takie szajskie korpusy... ale 2 raz mi się to przydarzyło... :roll:

Link to post
Share on other sites

Jack od kiedy m130=+- 420 ? majac m130 powinienes miec na naprawde nieszczelnej replice ponad 440 ... na pejocie ponad 450... i to na nieszczelnym ... na m120 z tyciutkim uszczelnieniem naprawde tyciutkim albo w sumie w pj to z zadnym powinienes uzyskac 420...+

 

 

Nowy, nie śmigany Pj4 ris, sprężyna M120 systema, gumka systema, wszystko założone w sklepie: 395fps :???:

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie tez to ze ta emka ma podobne cylindry itp ( pouszczelniane wieksze srednice itp) co np pj25 ktora przez to ma na m130 (130x3.28 =426fps) a ona na tym springu ma 470 ... rozumie lufa itp ale to nie tylko przez dlugosc lufy ... dziwne ze w przypadku pj4 ris w stocku "pisze" tak mało ... swoja droga sprawdzałes ile miała pj4 ris w stocku na chrono ?

 

Przy okazji kumpel w tej samej emce wsadził m120 nie wiem jaka ale chyba to ca jakas była albo cos ( z innej repliki) i miał 410-420 fps troszke cos tam pouszczelniał ale to drobnie

Edited by MoniT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...