Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P AN/PEQ-2 RED LASER + CREE LED Flashlight GP467A


Recommended Posts

W Asgshop'ie pojawiła się nowa kopia AN/PEQ-2 G&P.

Zgodnie z opisem na stronie w zestawie znajduje się:

- Miękki pokrowiec

- AN PEQ II (latarka i czerwony laser)

- Włącznik żelowy

- Włącznik guzikowy

- Zestaw naklejek

- 3 baterie AA

Cena: 449zł (na ebay'u $113 + koszt wysyłki + pewnie cło + vat, wiec wychodzi podobnie)

 

Na aukcji ebay'owej jest napisane, że jest to latarka LED (130 lumenów).

 

Ktoś może sprawił sobie już taki wynalazek i może powiedzieć jak się sprawuje latarka i laser? Zastanawiam się czy latarka daje radę, w porównaniu np. do SF G2.

Link to post
Share on other sites

O samej "puszce" za wiele powiedzieć nie mogę gdyż jej nie miałem w ręku. Pewny mogę być tylko tego, że te 130 lumenów na których popracujesz może z 20 min jest tego absolutnie nie warte. Jak się bedzie to miało w stosukno do Surefire G2? SF gniecie jakością wykonania, wytrzymałością itd. itp wszystkie inne latarki. Co Ci po mocy jak byle upadek G&P i może nie działać? Z resztą, nawet jeśli mało Ci 65 to zawsze możesz dokupić żarówkę P61 do SF i 120 lumenów do oślepiania jak znalazł..

Link to post
Share on other sites

Żarówkę sprzedaje po primo BJ System - oficjalny polski dystrybutor wszystkich produktów Surefire (tam btw. możesz sobie pooglądać co i jak SF w swej niemałej ofercie ma... chodź i tak wszystkiego nie mają).

Poza tym możesz ją dostać np TU.

 

Musisz pamiętać, że moc 120 lumenów (mówię tu o tzw. "prawdziwych" lumenach) to bardzo duża moc świecenia. Tak duża moc wiąże się z dużą prądożernością (komplet 2 nowych baterii CR123 starczy na ok 20 min świecenia) i potrzebą zastosowania wysokiego napięcia (tu: 2x 3V czyli w sumie 6V ).

Do tego potrzeby jest silny żarnik który to napięcie wytrzyma. Dość przestarzałe już technologicznie żarniki xenonowe są w stanie taką moc zapewnić jednak nie na długo i w przypadku żarników P61 jest to wytrzymałość rzędu ok 20 godzin świecenia. Po tym czasie żarnik najzwyczajniej w świecie się przepala i należy kupić kolejny.

 

Identyczna sytuacja jest z żarnikiem który aktualnie posiadasz w swojej G2 czyli żarnik P60 zapewniający moc 65 lumenów i posiadający żywotność na poziomie 18 godzin. Nowe baterie zapewne pozwalają Ci w nim na pracę przez ok 50-60 min.

 

Pamiętaj jednak, że tak jak mówiłem 120 lumenów to naprawdę dużo. Latarki z żarnikami o takiej mocy stosują tylko Ci którzy muszą, których życie naprawdę może zależeć od tej 2-3 sekund kiedy przeciwnik zostaje oślepiony. Dlatego decydują się na moce 120, 160, 250 i więcej lumenów. Jeżeli zamierzasz używać żarnika o takiej mocy do takich zadań do jakich jest przeznaczony czyli m.in (i głównie) do oślepiania licz się z tym, że możesz trwale uszkodzić komuś wzrok i nie przesadzam w tym miejscu. Zbyt mocna wiązka światła potrafi doprowadzić do odolejenia się siatkówki. Latarki o takiej mocy nie służą do zabawy, jaką poniekąd ASG jest dlatego przemyśl kwestię 2 razy zanim na coś się zdecydujesz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, nie będę kombinował, kupię SF G2. 65 lumenów mi w zupełności wystarczy. Muszę tylko poszukać montażu do tego G2 na szynę RIS.

 

Pozdrawiam

Jeśli średnica 'tubusa' G2-ki oparta jest na standardzie 1" (z tego co pamiętam) to ten montaż będzie jak znalazł: http://www.military.pl/tdi-arms_147m/monta...ej-1_4695t.html

 

 

A propos montazy do siurka - wie ktos gdzie w Polsce mozna dostac takie cos jak na zdjeciu ?

 

http://systema-ptw.pl/gallery/pf-ptw-01_d.jpg

 

Mowa o latarce M900 z Vertical Foregrip'em. Jest to komplet, a jeżeli chciałbyś dostać sam moduł osobno, bez latarki to zapomnij gdyż nie są sprzedawane. Cena w USA to min 600 $.

Ja jestem właśnie po zamówieniu czegoś takiego. Sprowadzam ze stanów (taniej), ale możesz napisać bo BJ System czy:

a) mają

b) są w stanie sprowadzić

c) jak tak to za ile

Edited by Desolo Animus
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej kupić airsoftową podróbkę, niż męczyć się ze sprowadzaniem oryginału ;-) ?

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521899...opia-M910A.html

Jakość samego chwytu jest (wg. mnie) niezadowalająca, o latarce już nie wspominając, która nic (po za tym, że świeci) nie ma wspólnego z oryginalnym Surefire'm. Kupować nikomu nie bronię ale ja osobiście nie lubię ani chińszczyzny ani kupować dwa razy.

Link to post
Share on other sites
Obecna wersja posiada widzialny laser czerwony oraz latarkę (130 lumen)

G&P zapowiedziało jeszcze wprowadzenie AN PEQ II z laserem zielonym oraz tak jak to ma miejsce w oryginale, z laserem Infrared !!!

 

Czym się różni laser Infrared od tego czerwonego dla śmiertelników?

Link to post
Share on other sites

A słownika kolega nie posiada?

Czerwony laser widzimy gołym okiem. Infrared (podczerwień) widziany jest tylko w goglach noktowizyjnych.

 

Posiadam koleżko, ale sama znajomość angielskiego odpowiednika słowa "podczerwień" mi nie wystarczyła widać żeby poznać właściwości takiego lasera.

 

Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...