Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W takim razie kupie borka "do M16a4" i KM Head 509mm

 

teoretycznie można nic nie piłować i poprostu konwersji nie dokręcać i jakąś podkładkę wstawić między lufą zewnętrzną a body - ale już tak próbowałem, pluł kulkami na 5m :killer:

albo trochę skrócić komore HU

ogólnie odradzam grzebania z tym bo to bez sensu

Link to post
Share on other sites

ZULU jak Ci trzyma ten zestaw "D", co masz wstawione oprócz M140 do niego ? Jakbym chciał osobny box składać osobno to jest 548 zł a tu wychodzi mnie ok. 400 zł. Wielu osobom się rozpadł, twierdzili, że badziewny, może coś się zmieniło ?

 

- M140 Guarder (dla mnie topowa marka - M130 po kilkunastu tyś. kulek siadła dosłownie o grubość drutu!),

- tłok biały G&P (nawet śladu na zębach nie ma),

- prowadnica mosiężna bez łożyskowania tylko z podkładką ertalonową, grubsza od stalowej łożyskowanej ICS więc lepiej się na niej sprężyna układa,

- cylinder stalowy polerowany DeepFire,

- głowice cylindra i tłoka ICS-owe z zestawu "D",

- dysza z zestawu "D" ,

I na tym wszystkim jest średnio 500 fps i to z nie skręconym na min. HopUpem.

Czy to wszystko wytrzyma zobaczymy po jakimś czasie, na razie zaliczyło ok. 3000 szt. ammo na 1 strzelance.

Strzelam praktycznie 90% na auto i to szybciutko bo na 10,8 v ;-).

Link to post
Share on other sites

To spoko, bałem się raczej o szczelność, tłok i prowadnica powinny trzymać. W sumie to co było z cylindrem złego, że zmieniłeś ? Na pełny dla dłuższej lufy ? Chyba zaryzykuję i kupie ten zestaw tylko, że "F" ;)

 

pozdrawiam ;)

Edited by Slaye
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Okej, już się mogę pochwalić.

 

Moja eMka oRISowana! Wygląda zajebiście, po 2 latach zakochałem się w niej na nowo. ;)

 

4fe2953ae47a5b3dm.jpg

 

Tutaj RISiki z bliska. Na wszystkich są okładziny. Nie będę z niej robić choinki. ;)

 

c7063720211587dam.jpg

 

A aku gdzie? Ano, pod RISami! LiPo 7,4V 1000mAh. Powiem tyle, na stockowym M100 kosiara! Równie świetnie jak ja starym aku Sanyo NiCd 9,6V 1700mAh.

 

64e2c169762c43a6m.jpg

 

Enjoy! :D

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Ładna ;] RISy ICSowskie czy zaadaptowałeś inne ? Coś, ktoś pisał, że mu CA nie pasowały.

Cały czas się zastanawiam jak będzie z lufą 509 mm, jak lufa przyjdzie to sprawdzę na chrono w GF jak można ;] Sprawdzę jak ze stockową lufą i jak z promykiem.

 

Pozdrawiam =)

 

PS

Jak macie jakieś eMki z tłumikiem dajcie fotkę ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm, ja pisałem, że mi nie pasują. Problemem jest "delta ring". W ICS-ie nie ma w środku takich ząbków, podtrzymujących risa. Dlatego Ris lata, jak chce. Można dostosować deltę np. z Boya. Ca nie pasuje- inny skok gwintu, ogólnie trzeba dopasować metodą prób i błędów... Tak w ogóle to teraz mam ris-a ICS-a, i oooooowiele bardziej mi się podoba niż CA:)

Edited by housenka
Link to post
Share on other sites

Noah - ładna replika.

Korzystając z lans time wrzucę swoją:

4460d2a720ff492cm.jpg

 

68997d41c9d150fdm.jpg

 

Zeby dopasować granatnik (G&P Jungle) trzeba było ICS piłować piłą do metalu, ponieważ posiada na lufie takie dwa elementy:

dac2bfacb42ce65dm.jpg

 

Jak już wspomniano przy okazji risów pierścień mocujący lufę nieposiada takich dziurek, przez co granatnik lata o 30 stopni, ja rozwiązałem problem stosując podkładkę podmocowanie na bagnet, tak że teraz nie ma nawet milimetrowych luzów.

 

a693140d4813300cm.jpg

 

Póki co trzymam baterię w m203 ale kiedy kupie granaty będę miał problem. Więc jak sądzicie, czy lepiej wywiercać dziurę w prowadnicy kolby i przełożyć batkę do ładownicy na kolbie? Jeszcze myślałem o takich 2 rzeczach:

 

Ris na osłone lufy + laser AN/PEQ ics i do środka baterię albo

 

Risy normalne + AN/PEQ, tylko czy risy zmieszczą się z granatnikiem? Myślałem, żeby zrobić tak jak w ostrej - czyli górna część risa a pod spodem m203 przymocowany do lufy. Wypali? Od razu powiem, że kolby SF nie wchodzą w grę bo są brzydkie, a mi zależy na tym, żeby mieć emke "schludną".

Link to post
Share on other sites

Kontynuując jeszcze temat RISów... ( i dzięki że wam się podoba :) )

 

Początkowo chciałem kupić RISy ICSa, ale nigdzie w rozsądnej cenie ich nie było... Także kupiłem ten zestaw szyn RIS:

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=817

 

Taniutkie, 130zł, a wykonanie pierwsza klasa! Naprawdę!

 

Do tego panele, dokładnie te:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,140

 

Tu też przeżyłem zaskoczenie. Są zrobione z ekstra ABSu, podobnego do tego od kolby w ICSie, tyle że ich powierzchnia jest przyjemnie chropowata. Nie ma sensu przepłacać w tym wypadku za markowe produkty!

 

Natomiast jeśli chodzi o montaż, to tu były "jaja".

 

Oczywiście nic od razu nie pasowało. Specjalnie nawet kupiłem całą nową lufę zewnętrzną z delta ringiem od G&G! W sumie... na daremne.

 

By zamontować ten zestaw szyn wystarczy w zasadzie wymienić tylko jedną rzecz, i to wcale nie musi być delta ring. Ten u mnie został od ICSa. Risy się na nim nie trzymają ( jeśli chodzi o ich obracanie się woku osi lufy ), a jedynie je dociska.

 

Całość trzyma się na tym czymś ( bo nie wiem jak to nazwać ) co jest przed muszką. Standardowa część od ICSa jest niekompatybilna i musiałem ją wywalić. Zamontowałem od G&G. Ale ta część też oczywiście nie pasowała od razu! Raz że lufa w ICSie była trochę za chuda, więc musiałem ją 2 razy okleić taśma izolacyjną ( na szczęście tego nie widać i raczej będzie się trzymać na wieki ), a dwa, że trzeba było to jeszcze zamontować jakoś do muszki. W ICSie nie ma atrapy rury gazowej, więc ta część się trzyma tylko na śrubce. Kilka różnych podkładek, 10 minut dopasowania i gotowe. Teraz całość siedzie pewnie jak skała. A ja mogę powiedzieć, "mam M4A1 RIS!"

 

Edit:

 

@rucznoi

 

Wszystko zależy czy jesteś w stanie przeboleć atrapę PEQ2. Jeśli tak, problem z głowy, możesz mieć w nim akumulator.

 

Jeśli natomiast nie, to najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie akumulatora prowadnicy kolby, jest nawet o tym cały temat:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...adnicy&st=0

 

Sam tak chciałem zrobić, lecz odstraszyła mnie jedna rzecz: przełożenie kabli na tył wymaga otwarcia dolnego GB. Ja tego nie chciałem zrobić, bo moja eMka działa jak szwajcarski zegarek. Wyszedłem z założenia, że jest jak repliki TMa - dopóki nie będziesz nic grzebać w środku GB, dopóki będzie działać dobrze. Dlatego też kombinowałem właśnie z aku pod RISami.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Kontynuując jeszcze temat RISów... ( i dzięki że wam się podoba :) )

 

By zamontować ten zestaw szyn wystarczy w zasadzie wymienić tylko jedną rzecz, i to wcale nie musi być delta ring. Ten u mnie został od ICSa. Risy się na nim nie trzymają ( jeśli chodzi o ich obracanie się woku osi lufy ), a jedynie je dociska.

 

Edit:

 

@rucznoi

 

Wszystko zależy czy jesteś w stanie przeboleć atrapę PEQ2. Jeśli tak, problem z głowy, możesz mieć w nim akumulator.

 

Czemu przeboleć - mi to nie przeszkadza, amerykańce w afganistanie je mają, a skoro się na nich stylizuję...

 

Mógłbyś sprawdzić, czy pod tym risem jest tak ok. 3,2 cm miejsca na chwyt grantnika? Aha, czy da się stockową płytkę "to coś z przodu" przerobić do risa, czy trzeba kupować nową?

Link to post
Share on other sites

Czemu przeboleć - mi to nie przeszkadza, amerykańce w afganistanie je mają, a skoro się na nich stylizuję...

 

Mógłbyś sprawdzić, czy pod tym risem jest tak ok. 3,2 cm miejsca na chwyt grantnika? Aha, czy da się stockową płytkę "to coś z przodu" przerobić do risa, czy trzeba kupować nową?

 

Nie trzeba nic przerabiać, jeśli masz risy ICS-a, jeśli inne, to musisz kupić inną- innej szerokości. Już tłumaczę. Okładziny w "zwykłej" eM czwórce trzymają się na takim Kołnierzu z przodu okładzin. W ICS- ie ma on mniejszą średnicą niż u innych producentów. Dlatego okładzin CA nie da się zamontować do ICS-a bez zmiany tej obejmy za muszką...:)

Edited by housenka
Link to post
Share on other sites

Bateria 9,6 spokojnie mieści się pod górną częscią osłony lufy. Rucznoi mam podobną konfigurację: M4A1 + M203 mocowany na lufie. Bateria siedzi nad lufą.

 

Dzięki faktycznie pasuje :uśmiech: A głupi biegałem z kablami wystającymi z granatnika :wink: Szczerze raz próbowałem schować pod osłoną, ale jak napotkałem opór to od razu zrezygnowałem, a jak się okazało trzeba trochę docisnąc i schowała się. Nawet nie bardzo wystaje ta bateria. Jeszcze raz dzięki.

Teraz mogę spokojnie zbierać kasę na Interceptora a nie zbędne risy :-P

A co do tych obejm przy korpusie, czy da się na ics zamontować jakieś inne (G&P) z tymi charakterystycznymi dziurkami?

Aha myślałem jeszcze nad atrapą rury gazowej najlepiej taką!!- czy komuś udało się zamontować, na oko widzę, że trzeba byłoby wiercić delta ring.

Link to post
Share on other sites

Niestety moje body plastic troszke się odkształciło.

 

203ea28d1d1b8e0cm.jpg

 

Upadek z wysokości 1 metra pionowo na kolbę.

 

 

Potrzebuję pilnie tzn. na jutro lub sobotę body plastik lub metalowe, madoniony nie mają na stronie plasticu a metal się skończył. Pomóżcie szukać ! !

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

No muszę powiedzieć że ponownie zawiodłem sie na akcesoriach ICS.

W ten weekend moje m4 miało pierwsze poważne strzelanie i dopiero dziś zauważylem że nie wszystko jest jak powinno.

Mam górny box ICS z bore-up cylinder 0 lufa madbull 509 spring z sestawu 120.

przebieg jakieś 500bb z balkonu celem regulacji hopa,w weekend wywaliłem może 200 jako że byl to milslim z udzialem 18 osób ;-)

Myśle że fotki mówią wszystko

 

http://img510.imageshack.us/img510/3286/p030309220701.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/3876/p0303092207.jpg

 

dość dziwnie złamał mi się ten jakże wzmocniony gear box wedle zaleceń sklepu i producenta...

awaria o tyle dziwna że na razie wszystko działa i wydaje mi sie że nawet jak caly "front" boxa odpadnie to bedzie działać ponieważ głowica cylindra jest osadzona wcześniej.

Zobaczymy co bedzie dalej ale strach pomyśleć co bedzie po 2k kulek :strach:

Link to post
Share on other sites

Miałeś poprostu pecha. Albo trafił Ci sie wadliwy egzemplarz co raz na ileś tam sztuk może się zdażyć, albo ktoś mysłał że montuje "wzmocniony" a chwycił na półce z częściami "zwykły" GB

 

Z drugiej strony wychodzi stara prawda na jaw po raz kolejny: Nie ma sensu upgradeować emek ICSa ;) Przyrost osiagów nie rekompensuje w żadnym stopniu trwałości i niezawodności stockowych bebechów ;)

 

Co do kwestii co "dalej"? Wymien to jak najszybciej bo z czasem drgający zespół wytnie sobie większą dziure w górnym body i będziesz tam mial niepotrzebne luzy po zamontowaniu sprawnego GB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...