Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jajco. Mogą mu skoczyć, bo przestepstwa nie popełnił. Co najwyżej skasują mu konto. Żadna strata dla niego.

Jak to nie popełnił??

Przy dobrych wiatrach można przyjąć, że naruszył art. 286 par. 1 KK.

Definiuje on przestępstwo oszustwa, ktore polega na osiągnięciu korzyści majątkowej (pieniędzy, wartościowych przedmiotów itp) przez doprowadzenie innej osoby do

- niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem ( sprzedaż, darowizna, pożyczka itp.) za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo

- przez wyzyskanie błędu lub

- przez wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.

W tym wypadku nie mieli byśmy dokonania tylko usiłowanie bo nie trafili chyba klienta, który by im zapłacił w ciemno. - no może poza Karol_9111. Ale mam nadzieje że jakoś to będzie.

Tak czy siak myślę, można się zastanowić na zgłoszeniem.

Na razie czekam na jakiś kontakt... a nóż a widelec się odezwie :)

Pozdrawiam

Edited by Vidocq81
Link to post
Share on other sites

Vidocq ma rację. Tylko tutaj mamy do czynienia z usiłowaniem oszustwa, z tym, że kara przewidziana za usiłowanie tak czy inaczej mieści się w ustawowych granicach kary za czyn opisany w danym paragrafie :)

Gdyby faktycznie udało się nawiązać z nim kontakt, proponuję, aby zażądać od niego wysyłki za pobraniem. Pojawiły się wszak dość uzasadnione podejrzenia co do nieczystych intencji sprzedawcy. I jak paczka dojdzie, otworzyć i sprawdzić, co jest w środku :D

Edited by WolfHeart
Link to post
Share on other sites

Na razie to jeszcze nie wiemy z czym mamy do czynienia... Śmierdzieć śmierdzi, ale jeszcze nikt z nas nie wie co. Jasną sytuację będziemy mieć, jak karol_9111 nie otrzyma swojej repliki. Chociaż wolałbym, żeby dostał...

Link to post
Share on other sites

Ok, sądzę, że sprawa zamknieta.

 

Maniak z Białogoardu skoczył pod wskazany adres i oto relacja:

 

Znalazłem twój post na forum dotyczący hurtowni. Byłem tam dzisiaj(Dąbroszczaków 12a/4), mieszkanie -domofon na nazwisko Dragunowicz czy jakoś tak. Jechałem z kumplem który zna ziomka i dobrze to o nim nie mówił, także odradzam Ci wpłaty na konto.

 

Nazwisko nie zgadza się ani z tym z Allegro, aniz tym, które niektózy z Was dostali przez sms. Zamykam wątek, konto na Allegro zostanie pewnie i tak usunięte.

 

Byc może kogoś udało się uchronić przed problemami, dzięki wszystkim ;)

Link to post
Share on other sites

Ja i tak uważam, że skutecznie to możnaby go co najwyżej pozwać cywilnie.

Hmmm nie wiem. Gdyby nie udało się mu nikogo naciągnąć, wówczas szkodliwość społeczna byłaby zapewne uznana za znikomą... Póki co, sprawa jest niejasna. I zasadnicza rzecz: czy któryś z maniaków zamierza wytoczyć proces cywilny? Czy jest sens? Wartość rzeczy raczej niewielka.

Link to post
Share on other sites

Zawarcie umowy na kwotę do 250PLN i niewywiązanie się z niej podlega pod niską szkodliwość społeczną (umorzenie), powyżej podlega juz normalnemu paragrafowi...

 

Jakiś czas sąd nakazał gościowi sprzedaż swojego samochodu za niską cenę z powodu zawarcia umowy w serwisie allegro (koleś albo miał sprzedać samochód albo wypłacic odszkodowanie od wartości podobnego a wartości na zawartej umowie).

 

W skrócie: jak się da to gnębić gościa a jak nie to wytoczyć proces i po problemie... możecie tylko zyskać a wiele nie stracicie...

Link to post
Share on other sites

W przypadku sprzedaży internetowej to nie jest niska szkodliwość, ostatnio miałem podobny problem gdzie gówniarz wykradł włamał się do skrzynki pocztowej mojej babci ( nie mieszkała w swoim domu od ponad roku z powodu choroby) i podał jej adres przy rejestracji (inna sprawa, że zbyt rozgarnięty to nie był, bo mieszkał w tej samej klatce :wink: ). Wpadł po zrobił wałek na jakieś 240 zł i olał sprawę, a ojciec odbierając zaległą pocztę znalazł nakaz zapłaty prowizji, poszedłem na policjie i kiedy zapytałem czy to nie jest zbyt małą kwota otrzymałem dopowiedź że w tym wypadku (czyt. sprzedaż internetowa) nie istnieje coś takiego jak niska szkodliwość czynu, jest to uznawane jako oszustwo (może klasyfikacja jakoś inna, nie pamiętam już). Jest jeszcze jedna sprawa po miesiącu otrzymałem pismo, że kola namierzyli i sprawa jest w sądzie rodzinnym, byłem w szoku z powodu szybkości załatwienia sprawy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...