Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

12V i AK-47 Cymy...


Recommended Posts

Dorwałem stary zasilacz od Amigi. I moje pytanie jest takie, czy mógłbym go podłączyc do w/w guna? Bo chcialbym sobie w domu pocwiczyc strzelanie, ale nie wiem czy jest to bezpieczne...

 

Jest na nim napisane 12V i 1A. Czy nie za duży?

 

Tak jest napisane, a aktualnie nie mam miernika pod ręką, aby sprawdzic..

 

pzdr.

Link to post
Share on other sites

Może i ma 12V, ale tylko 1A. Baterie do Aegów muszą mieć minimum 20A wydajności, a dobre i po 60. Zapewne nawet ci nie ruszy gnata.

A co do 12V w stocku - podłączałem nie raz (w tym do Auga z plastikowym GB :-F, jednak do niego tylko na kilka serii) i silniki jak i zębatki mają się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Może i ma 12V, ale tylko 1A. Baterie do Aegów muszą mieć minimum 20A wydajności, a dobre i po 60. Zapewne nawet ci nie ruszy gnata.

A co do 12V w stocku - podłączałem nie raz (w tym do Auga z plastikowym GB :-F, jednak do niego tylko na kilka serii) i silniki jak i zębatki mają się dobrze.

 

 

20A wydajności ? Nie widziałem nigdy takiego aku, a te do AEGów mają od 0,6A w górę.

Zresztą to jest zasilacz. Nie daje on stałego prądu więc nawet nie ruszy ( tak samo jak ładowarka ).

Link to post
Share on other sites

Zresztą to jest zasilacz. Nie daje on stałego prądu więc nawet nie ruszy ( tak samo jak ładowarka ).

Taaa, zasilacz nie daje prądu stałego........dla twojej wiadomości to zasilacze dają właśnie prąd stały. Są w nich mostki prostownicze i stabilizatory, więc nie pisz jak się nie znasz. No chyba że amigi są odmienne i idą na zmienne 12V :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To podłącz woltomierz pod ładowarkę.

Podłączałem i pod zasilacz, i pod ładowarkę (nawet od pakietów do AEG). A sądzę że jako uczeń 2 klasy technikum elektronicznego mam większą wiedzę o tym od Ciebie. Więc wybacz, ale mylisz się.

 

PS: Zdradzę Ci taki mały sekret: woltomierze meirzą zarówno prąd stały, jak i zmienny, więc chyba coś Ci nie wyszło z przykładem ;)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...