Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 CYMA - problem


Recommended Posts

Nieszczescia lubia chodzic parami, o czym sie przed chwila przekonalem.

 

W koncu doszla mi paczka z WGC, wiec zadowolony otworzylem cale 10 nowych magazynkow ze STARa (mid-capy na 105 kulek). Podlaczam baterie do mojego kalaszka, wkladam nabitego maga... No i strzelam.

Ale tylko teoretycznie, bo praktycznie gun nie podaje.

Troszke zdenerwowany przekladam magazynek do broni zamowionych przez kolegow: CM.035 (AKS-74) i CM.028U (tactical). A tam... Wszystko dziala.

Przekladam zatem ponownie do swojej broni, strzelam, poszlo pare kulek, ale dalej nic...

Bron zaczyna slabiej strzelac. Wreszcie pada. Mysle, ze to batka, bo dlugo nie ladowana...

Co sie okazalo? Zdjalem chwyt pistoletowy, i zobaczylem jak silnik nie chce zaskoczyc (porusza sie i zamiera...).

 

Co sie moglo stac z silnikiem? Spalil sie? Zablokowal? Co z tym dalej robic?

Dlaczego gun nie podaje, czego to moze byc w tej CYMIE wina?

 

Bylbym wdzieczny za jakakolwiek porade w tej materii :)

Link to post
Share on other sites

Za podawanie kulek odpowiada dysza i sam magazynek, spróbuj wpuścić trochę olejku sylikonowego do magazynka, upewnij się również czy gdy wkładasz magazynek na pewno zwalniacz kulek jest odsuwany do końca.

 

Co do silnika, spróbuj dobrze naładować baterię, opcjonalnie sformatuj ją, zobacz czy anty-reversal nie zaklinował zębatki. Najgorszy scenariusz może być to iż elektryka ci się popaliła, miałem coś takiego w MP40, oddałem na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Tlok mi sie blokowal w tylnej pozycji - na starych czesciach z anty-reversalem bylo tak samo, bez niego strzelal, ale wiadomo jak :)

Wlozylem nowy tlok z lozyskowana glowica tloka, nowe [uzywane :)] zebatki i nowa dysze - chodzi az milo.

Co do magazynkow, to na pewno nie dysza, bo zmienilem i dalej jest tak samo. Sprobuje je dzisiaj podkleic tasma izolacyjna od gory, a jak nie, to rzeczywiscie moze to byc komora...

Link to post
Share on other sites

Jeśli siedzą w miarę sztywno to nie zmieniaj komory (już raz z Husiem zmieniliśmy własnie na tą co jest, moze ma krótszą szyjkę?), tylko najpierw doklej do szyjki kawałek plastikowej rurki odpowiedniej średnicy, przekonasz się czy to to.

 

I co ma dać podklejenie od góry? jeśli szyjka nie sięga blokady to raczej od dołu by mag wciskał się głębiej.

 

Jakbyś w pewien patentowy sposób (spiłować na zygzak i dokleić równie zygzakowatą końcówkę), maksymalizujący powierzchnię klejenia dokropelczył kawałek to i zmieniać byś nie musiał. Vide moja dysza jak nie mogłem czekać na przesyłkę a potrzebowałem dłuzszej na następny dzień ;-) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...