Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SAM-R (Colt's Firearms) + tuning z asgshop.


Recommended Posts

Zastanawiałem się nad taką repliką: SAM-R (Colt's Firearms) Squad Advanced Marksman Rifle G&P z asgshop: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2100

 

Do tego oferują za 767PLN tuning do ok 520fps.

 

Orientuje się ktoś jak jest z wytrzymałościa i jakością takiego zestawu?

 

Z tego co czytałem to tuning AEG do takich wartości jest bardzo drogi i teraz jestem zaskoczony, że jest możliwy za taką stosunkowo niewielką kwotę.

Link to post
Share on other sites

Tuning zaiście wydaje sie tani. Załóżmy replika Sar taktik + zestaw 800 zł 520- 550 fps, lufa precyzyjna 220 zł, bateria i ładowarka 300 zł. Kusi to bo wychodzi taniej niż spring, ale jak sie zastanowić to dają małą, znaczy krótką gwarancję i ostrzegają przed pękaniem gearboxa. Wiec od razu trzeba pewnie doliczyć kolejne 500 zł na pożądny Gearbox systemy i silnik. Jednak rysyko pieprzenia się repliki jest dosyć duże.

 

Wg mnie lepszy spring i jakiś lekko podrasowany elektryk do zabawy.

Link to post
Share on other sites

Tuning zaiście wydaje sie tani. Załóżmy replika Sar taktik + zestaw 800 zł 520- 550 fps, lufa precyzyjna 220 zł, bateria i ładowarka 300 zł. Kusi to bo wychodzi taniej niż spring, ale jak sie zastanowić to dają małą, znaczy krótką gwarancję i ostrzegają przed pękaniem gearboxa. Wiec od razu trzeba pewnie doliczyć kolejne 500 zł na pożądny Gearbox systemy i silnik. Jednak rysyko pieprzenia się repliki jest dosyć duże.

 

Wg mnie lepszy spring i jakiś lekko podrasowany elektryk do zabawy.

Wg mnie lepszy spring i jakiś lekko podrasowany elektryk do zabawy.

 

Wydaje mi się, że jednak pozostanę na razie przy opcji tuningowany APS 96 + stockowy AEG.

 

Z tego co czytam to ten tuning robiony w asgshopie sprowadza się do wymiany podstawowych części zapewniających moc, a nie idzie to w parze z wytrzymałośćią gearboxa, który przy takim tuningu jest słabą stroną repliki, nie mówiąc już o lufie precyzyjnej, komorze hop-up itp.

 

Ciekawy jestem jaka jest wytrzymałość takiego kompletnego gearboxa systemy ze sprężyną m150.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć słuchajcie, mam zamiar lekko usprawnić możliwości mojej sam-rki. Pytam czy ma sens to co planuję, ponieważ zależy mi na dobrym zasięgu ale również możliwości strzelania na auto (oczywiście nie z bliska)- przy tym chcę zachować wytrzymałość stockowej broni- no może prawie :].

Planuję zakup mechabox'a systemy z silnikiem magnum i oczywiście zmiana gumki- i tutaj takie pytanie na jakim springu mechabox spokojnie pociągnie serię bez obaw by coś tam w nim poleciało? Ja zastanawiam się nad m140...

 

Oczywiście bardzo mało strzelam na auto ale zawsze może się przydać taka możliwość- w dodatku nie chcę się co chwilę pozbywać repliki (w sensie wysyłać na serwis) by coś tam naprawiali.

 

Jeśli można to proszę o pomoc ;) bo przecież sam'rka nie może się marnować!

Link to post
Share on other sites

Tak, M140 będzie odpowiednia. Mechabox Systemy ma zasadnicze dwie wady:

1 - Oring głowicy tłoka - systema, co powszechnie wiadomo robi za małe oringi. Trzeba iść do sanitarnego i dobrać odpowiedni.

2 - Tłok - Po 1000kulek na AUTO w warunkach laboratoryjnych na M140 poszły zęby. Konieczna jest wymiana na DeepFire (steel teeth with titanium coating) lub jak chcesz co jakiś czas wymieniać - Guarder, DF (standard), G&P.

 

Jak to zrobisz to masz gearbox na całe lata pod warunkiem dobrego zmontowania i nasmarowania (mam nadzieję że te mechaboxy są stockowo "zshimmingowane" :D ).

Link to post
Share on other sites

Okej dzięki za pomoc ;) już wiem, żę zbieram na dobry sprzęcik...

 

Aha, takie głupie pytanie jaka batka uciągnie m140 ma magnumie? Tak by to działało jakoś przyzwoicie- ale bez przesady ;).

Edited by Yuber
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...