Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

straszak z mausera!?


Recommended Posts

Hmm, chyba nie doczytales. Nie chodzi mi o fakt wykonania "dekowania" i jego kosztu (bo bedzie on z natury rzeczy wliczony w cene takiego guna), ile o oplate rejestracyjna, uiszczana za wpis do ewidencji na policji...

Doczytalem bardzo dokladnie i na dowod pozwole sobie przytoczyc Twoje wlasne slowa "Taka rejestracja ma byc w zamysle ustawodawcy oczywiscie platna, podobnie jak sam proces zdekowania broni ". To o co Tobie chodzilo a co wynika z Twojego maila to dwie rozne sprawy.

Place podatki jak kazdy, z ktorych m.in. finansowane jest dzialanie policji i nakladanie dodatkowych obciazen fiskalnych z tytulu mojego hobby uwazam za zagrywke nie fair!

Za zagrywke nie fair to ja uwazam nakladanie dodatkowych obciazen na cos za co JUZ zaplacilem w postaci podatkow czyli oplate za wydanie dowodu osobistego, zaswiadczenia o zameldowaniu itp, itd. Osobiscie nie bardzo rozumiem dlaczego z mojego podatku mialbym w jakis sposob finansowac Twoje hobby (bo wyprodukowanie i wydanie takiej karty rejestracyjnej, utrzymanie bazy danych i cala reszta kosztow bylaby finansowana nie tylko z Twoich ale takze moich i kazdego je placacego forumowicza.

Co do UE, to nie wiem w czym problem, bo w teorii nikt nie powinien cie kontrolowac przy przekraczaniu granicy i nawet jesli bys chcial przewiezc ostra bron, to nie powinno to stanowic problemu.

Kolego, widze ze nadinterpretujesz przepisy traktatu z Schengen. Po pierwsze, kontrole na granicach sie zdarzaja (sam bylem swiadkiem takowej przy wjezdzie do Wloch jakis czas temu, znajomi w Holandii mowili ze na granicy holendersko-belgijskiej tez czasami bywaja), po drugie traktat, mowiac ogolnie, zniosl granice a nie zunifikowal wszystkie przepisy w obrebie uni. Nadal kazdy kraj ma jakis obszar przepisow idnywidualny dla niego np te o broni zdeaktywowanej, wiec co z tego ze Cie nie sprawdza na granicy jezeli 'wpadniesz' na imprezie na ktora pojechales lub w wyniku jakiejs standardowej kontroli drogowej. I wiesz, dopoki policja Cie nie skontroluje lub nie palniesz czegos glupiego to u nas tez mozesz miec bron ostra - co nie zmienia faktu ze jest to dzialanie nielegalne a takowe mnie nie interesuja. Wez tez pod uwage ze wszystkie moje opinie odnosnie rejestracji w poprzednim mailu byly podane w kontekscie unifikacji prawa UE w tej dziedzinie.

A jesli idzie o jakies imprezy, zloty, to powinien zajac sie tym (zgodami itp) organizator.

??? I co jeszcze? zaplacic za przejazd moze? Organizator moze Ci jedynie ulatwic uzyskanie takiej zgody przez wyslanie Ci listy niezbednych dokumentow czy danych osob kontaktowych. Pozwolenie jest wydawane na Ciebie a nie na organizatora. Zreszta jak sobie to wyobrazasz dla imprez typu Beltring czy Arnhem gdzie zjezdzaja sie setki ludzi z calego swiata. Rozumiem ze w/g Ciebie organizator mialby tez zapytac Cie jaka trasa bedziesz jechal i zalatwiac pozwolenia na kraje tranzytowe?

Jedyna zaleta ustawy jest precyzyjne okreslenie statusu broni zdekowanej (czyli przedmiotow o wygladzie broni), ale poza tym same minusy (koszty i dodatkowe obowiazki).

nadal bede twierdzil ze to co proponuja w nowelizacji jest o niebo lepsze od stanu dzisiejszego.

Link to post
Share on other sites

OK, Chochla, bardzo sie ciesze, ze jest jednak ktos komu nowelizacja ustawy o broni sie podoba i jest z niej nawet zadowolony!

Osobiscie nie bardzo rozumiem dlaczego z mojego podatku mialbym w jakis sposob finansowac Twoje hobby (bo wyprodukowanie i wydanie takiej karty rejestracyjnej, utrzymanie bazy danych i cala reszta kosztow bylaby finansowana nie tylko z Twoich ale takze moich i kazdego je placacego forumowicza.

Tak, zreszta w ogole moze placmy policji np za kazdy dojazd czy wejscie np na komisariat (ot takie bileciki, heh, bo przeciez nie wszyscy obywatele tam bywaja). Ze swojej strony nie zamierzam obciazac swoim hobby innych obywateli, dlatego tez od poczatku twierdze, ze wymog rejestracji przedmiotow NIE BEDACYCH BRONIA jest zlym prawem.

 

Idac dalej w tym kierunku mozna sie spodziewac, ze wkrotce trzeba bedzie rejstrowac nasze repliki ASG, wymalowywac je np na pomaranczowo (aby nikt sie nie pomylil, ze to aby bron prawdziwa)...

Link to post
Share on other sites

no ja się niedawno dowiedziałem że za wygiętą i zgniecioną lufe z dziurawą komorą zamkową też moge płacić mandat :D no rzeczywiście chyba musze to azpspawać i przewiercić... :evil: a niewiecie czy za PPS/z z obciętą iglicą zaspawaną i przewierconą lufą oraz komorą moge płacić albo iść do pierd;a?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...