Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 jg - nie strzela


Recommended Posts

Witam

Mam problem z karabinkiem M4A1 firmy JG. Karabinek kupiłem od osoby prywatnej na allegro. Ma on około pół roku więc jest jeszcze na gwarancji. Był to karabinek w 100% sprawny i bez żadnych uszkodzeń.

Po otworzeniu paczki wszystko było ok. Postanowiłem zobaczyć czy działa wiec zamontowałem baterie. Domyślałem się że jest rozładowana, jednak może kilka razy strzeli a jak nie to się nic nie stanie. Przecież naładuje. Zamontowałem wszystko i nacisnąłem spust. Silnik ruszył, dźwięk był, jednak nic nie wyleciało. Drugi raz i też nic. Za trzecim razem silnik już nawet nie ruszył, a spust chodził bez oporów.

Myślałem, że bateria się rozładowała. Naładowałem do pełna i również nic nie ruszyło.

Nie wiem co się mogło stać. Jest to moja pierwsza profesionalna replika. Poprzednie to podróby sprężynowe i elektryczne. Dlatego boję się ją sam rozbierać.

Nie wiem co jest nie tak. Jeżeli jest to mały problem to mogę go sam naprawić, bo nie chce z byle czym wysyłać na gwarancję. Jeżeli będzie taka potrzeba to będę to musiał zrobić.

 

Wiec moje pytanie. Czy ktoś wie co może być "nie tak" ?

I jak to naprawić?

 

Błagam o pomoc i z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Nie ruszył znaczy nic nie zadziałało. Tak jak by w ogóle baterii nie było, czy prąd nie dochodził. Po prostu nic nie działa. Spustem mogę machać (nie ma oporu) jednak replika nie strzeli, nie ruszy, nie wykona żadnej pracy, silnik w chwycie sie kręci.

 

Krótko mówiąc: Machasz spustem i NIC

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem podobny problem. Może to być wina styku na silniku (wypadł) lub problem jest z ustawieniem silnika. Odkręć stopkę chwytu pistoletowego i wyjmij delikatnie silnik by sprawdzić czy działa (jak naciśniesz spust ma się kręcić). Jeśli działa, to spróbuj go wsadzić spowrotem i wyregulować jego położenie imbusem w stopce chwytu. Możliwe, że nie jest dociśnięty do zębatek. Możliwe też, że jedna ze śrub nie trzyma dobrze stopki chwytu (dość częsty problem, zwłaszcza w mocniejszych replikach). Wtedy wystarczy wymienić chwyt pistoletowy (opcja droższa) lub wkręcić na siłę zamiast nie trzymającej śrubki odrobinę szerszy wkręt. Powinno pomóc jeśli tylko o to chodzi.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mi karabin spadł na ziemie i nie strzelał(jakby nie było prądu) wyciągnęłem batke(kule świszczały obok) i luknęłem na bezpiecznik- był ok, ale jak w domu rozebrałem karabin by znaleść usterke to sie okazało że bezpiecznik z jednej strony pękł i można to było dopiero zauważyć ja sie go zały wyciągnęło

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...