Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

King Arms Free Float Heavy Barell Sniper Rifle


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

Nie mogłem już edytować posta, więc napisze drugiego.

Czy ta broń po tuningu pierwszego stopnia z asg-shop.pl ma miejsce jako broń dla początkującego snajpera? Przy 400FPS można też użyć jej jako karabin szturmowy. Nie chcę kupować broni typu M24, bo nie dam rady z tego strzelać. Nie mam tak dużego doświadczenia i treningu, żeby zawsze trafiać za pierwszym razem, szczególnie jeśli cel się porusza. Dlatego szukam repliki bardziej uniwersalnej. Jaki jest maksymalny skuteczny zasięg po takiej przeróbce? Co warto jeszcze dokupić, oprócz lunety i dwójnogu?

 

Nie wiedziałem w jakim dziale szukać informacji o tej replice, więc swoje pytania napisałem tu. Jeśli to zły dział/temat proszę o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam dokładnie taką konfigurację o jakiej mówisz. Wziąłem 1 level asg shopu i wymieniono mi cylinder z głowicą, sprężynę na guardera m110, prowadnicę sprężyny oraz gumke na systeme. Po pierwszych testach w terenie doszedłem do wniosku, że trzeba też wymienić lufę na precyzyjną, ta w mojej opinii nie jest najlepiej wykonana. Jest lufa 6,06 w której blokują mi się kulki które nie blokowały się na 6,04 z DF z poprzedniej repliki.

Co do zasięgu.. Na początek wystarczy, ale mając w głowie perspektywę na rozwój. Z 35 metrów bez większego problemu trafiałem w butelkę. W terenie ciężko mi było mierzyć odległość strzału, ale zdecydowanie 400fps na daleki zasięg nie wystarcza, kulka na większej odległości leci już bardzo wolno i przeciwnik ma sporo czasu na unik.

Polecam kulki 0,28g. Na lżejszych zasięgu wiele więcej nie ma, a celność na 0,28 w moich oczach dużo lepsza.

Z tego co mi jeszcze znajomy mówił, z odległości 40metrów w ogóle nie słychać strzału na semi, co jest sporą zaletą :)

Dwójnogu jeszcze nie posiadam, więc się nie wypowiem na jego temat.

Podsumowując, jestem z repliki strasznie zadowolony, jest genialnie wykonana i polecam ją wszystkim.

 

Jak jeszcze będziesz chciał coś o niej, to pisz, tu, na PW czy na gadu (1998402)

pozdrawiam

szusz :)

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej, z przodu gryfu masz czarny wystający bolec gdzie można zamontować bipod, właściwie to ten dwójnóg, jest dedykowany do owej emki.

 

Wracając i nawiązując do tematu, posiadam owego King Arms'a , w replice można się zakochać, jedyne co polecił bym wykonać, to wymianę lufy stokowej na prec, bo na stocku nieźle rozrzuca kulki, co do samej konwersji można się przyczepić, jeśli już zdarzy nam się w coś uderzyć to mamy problem, najlepiej usztywnić lufę i sam przedni gryf.

Edited by Daxtar
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Czy rozmiary wersji 20' (ok. 97cm) nie przeszkadzają w używaniu AEG'a jako szturmówki nie snajperki? Szczególnie kiedy na początku będzie miał 400FPS. Dalszy tuning przełożę na trochę później ze względu na chwilowy brak środków na rozbudowe.

Link to post
Share on other sites

Lufa zewnętrzna jest przymocowana tylko do body, nie jest to solidne rozwiązanie i to jest ten minus, w innych replikach KA mocowanie lufy jest już standardowe jak u innych producentów. Najlepszym rozwiązaniem będzie na swój sposób usztywnienie lufy i konwersji ze sobą.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Właśnie zamawiam to cudo i mam jedno pytanie. Jaka najmocniejsza sprężyna wejdzie do tej repliki po tuningu I poziomu? Czy po M140 rozleciała by się w drobny mak? I jeszcze jedna rzecz. Nie mam zamiaru korzystać z auto. Chyba, że w wyjątkowych sytuacjach po wymienienu bebechów na słabsze, jeśli strzelanka tego wymaga.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? Dobrze, jak rozebrać tę broń od czego zacząć. Jakiej długości jest lufa wewnętrzna? Chciałbym wymienić sprężyne z M110 na M120, jeśliby uciągnęło to M130 oraz lufę na dłuższą preckę (żeby można było zamontować tłumik :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufa wewnętrzna 560 mm (w wersji 24''), myślę że 120 wytrzyma spokojnie, ale szokującej różnicy w osiągach raczej nie zauważysz :). Fajnie zaczyna strzelać dopiero z borkiem, zębatkami STU i sprężyną minimum 150 - daje to ok 520-530 FPS.

A o tłumiku zapomnij, bo nie ma gwintu :). Chyba że dorobisz sobie przejściówkę wkręcaną w blok gazowy, ale wtedy tracisz cały sens ciężkiej lufy, bo się jej o prostu pozbędziesz :)

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Mniej wiecej mam taka konfiguracje i strzela sie cudnie! Nawet rof ma przyzwoity (sprawdzane na puszkach, nie będę karabinem, który ma ponand 550FPS strzelał do ludzi serią, tylko semi).

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Co tam Gecko wsadziłeś?

 

Kiedyś w na asg-shop.pl był taki ztuningowany za ponad 3k. Pokupowałem prawie te same części na własną rękę. Efekt ten sam, sporo grosza w kieszeni.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Fajnie zaczyna strzelać dopiero z borkiem, zębatkami STU i sprężyną minimum 150 - daje to ok 520-530 FPS.

 

 

Pytanie jaka sprężyna jakiej firmy i czy mocno zużyta, drugie precka z czego trzecie robiłeś jakieś uszczelnienie bo jak na bu+m150+komora ka mało straaaaaasznie mało fps no chyba że mierzone na cięższych kulkach niż 0.2 ?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy chyba od umiejętności serwisanta. Ja na M135 i BU Systema mam stabilne 530 FPS na prclufie dł. 469mm. Używam w 80% singla ale jest teraz coraz więcej młodych airsoftowców którym trzeba serią przypominać, że w airsofcie nie ma terminatorki. Właśnie to jest te 20% kiedy z bólem serca używam serii w tej replice.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

jak sie ciesze że znalazłem ten dział ;]

 

słuchajcie mam pytanie z tego co wyczytałem wcześniej znaczne osiągi na tym free bee sa ogulnie dostepne , u mnie na m135 i pierwszym tunningu asgshopu mam 500fps , ale po roczku używania takiego zestawu , chciałem się przymierzyć do czegoś ambitniejszego , mianowicie wstawiajac ten zestaw

 

http://www.asg.com.pl/Zestaw_FTK_do_M16A2_MAX_Torque_MS190_Prometheus,p,1899.php i tu pojawiają się problemy techniczne oraz moja słaba wiedza , czy silnik systema magnum pociagnie to na semi i czy wogule pociagnie ? bo licze sie ze wyjdzie kolo 700+ fps i jaka batka 10.8 czy 12 ? słyszałem ze gb ka sa słabe znalazłem taki , na obecnej konfiguracji zadaza mi sie puścić 2 high capy pod rzad na auto i po 15k kulek nic sie niedzieje do czasu .... ;]

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_159&products_id=4499&name=BFT_-_Gearbox_V.2_-_CNC_-_8mm ale narazie jest niedostępny i niewiadomo kiedy będzie , czy ktoś z was wie gdzie można go dostać lub jakiś inny który jest jakoś super wzmacniany ? chyba tyle , jak tylko calość zostanie uruchniona to podziele sie wrazeniami .

 

p.s. w środku jest jbu 6.01 550mm , batka gp 8.4 3300

 

p.s.s. czy ktoś z Was wie gdzie moge kupić prowadnice do kolby , ona jest tak niestandardowa ze niemoge znaleść a ta u mnie w kolbie złamala sie tam gdzie z grubego przechodzi w ten cienki listek... i niemoge teraz kozystac z zawieszenia bo kolba sie wysuwa , dość placzu ;]

 

Dziekuje za rady i wskazówki .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...