Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa od PSG-1 do AK 47


Recommended Posts

Skupienie miałem na myśli

Na chwilę obecną, po zmianie z Cymowego stocka na Systemę, nie widzę jakiejś super różnicy
.

No bo czego innego można się spodziewać po wymianie lufy?? (niektórzy piszą, że parę fps się zdobywa - u mnie nić nie doszło, wiem bo mierzyłem chronometrem)

Skupienie było w domyśle więc Promant nie czaję Twojej uwagi.

 

Wracając do tematu.

Może ktoś jest w stanie porównać te dwie lufy (u mnie w teamie niestety nikt nie ma lufy Elementa o takiej długości-jak ta z linka, żeby porównać ją z moją Systemą). Drążę temat gdyż na własnej skórze przekonałem się już nie raz, że ogólnie krążące opinie na temat pewnych kwestii nie zawsze są poparte doświadczeniem z życia.

Edited by elscinaczo
Link to post
Share on other sites

Chłopcze - jak nie czaisz to Twój problem - w domyśle to możesz mieć różne rzeczy, a nikt tu nie jest jasnowidzem.

Zwykle każdy oczekuje, że jak zmieni lufę na dłuuuugą preckę to będzie miał mega fps plus 20 metrów zasięgu więcej.

 

Chcesz konkretnych odpowiedzi? - Zadawaj konkretne pytania, a nie "w domyśle".

 

Tak się składa, że mam 3 lufy elementa 591mm. Ale ściągane z Chin, bo wyszło za 3 razem 135pln.

Czy są różnice?

 

W skupieniu/powtarzalności strzału widać wyraźnie różnicę w stosunku do luf AKSU, emek itp czyli 300-370mm.

 

W stosunku do luf AK 455mm [też mam systemę i drugą inną tej długości] - nie widzę szczególnych różnic, więc nie zmieniałbym systemy na elementa, nawet tak długiego.

Poza tym nie wiadomo jaka będzie jakość tych luf, to dopiero czas pokaże. A systema jest sprawdzona pod względem jakości.

 

Zainstalowałem te lufy elementa do długich customów takich jak Tabuk czy RPK, gdzie długość luf zewnętrznych jest w granicach 500-600mm.

Dlatego taka lufa wewnętrzna jest lepiej wpasowana i wypośrodkowana [niż krótsza], aż do podstawy muszki.

Parę metrów do zasięgu może i dodają, ale to żaden wielki zysk.

 

A w zwykłym AK nie pakowałbym takiej tylko dlatego, że jest długa; wolałbym systemę 455mm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Się podkleję bo mam podobny problem.

"Przerabiam" moje AK 47 cymy na coś co w założeniu miało być RPK.Mam już lufę zewnętrzną i po pomiarach okazało się że precka powinna być w okolicach 630 mm.

czy jak wsadzę tam np. to

http://taiwangun.com/?str=product&prId=131

nie spadną mi osiągi (bo za długa lufa itd...) i nie będzie żadnych problemów z montażem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...