Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.039 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehe, no chciałbym, chciałbym :)

Szkoda, psuje to zupełnie cały efekt...może ktoś kto ma potwierdzić ową krzywiznę? Może da się to jakoś wyprostować? Bo wymieniać to bez sensu by było.

Jakoś nie przekonuje mnie ta emkowa kolba.

Link to post
Share on other sites

Ja również mam pytanie dotyczące CM.039U.

Czy ta składana na bok kolba to solidny patent, nie złamie się przy byle okazji, ew. czy te "zapięcie" (blokada) nie będzie "puszczać" po dłuższym użytkowaniu?

Ta kolba jest z abs-u?

Czy złożona kolba nie przeszkadza w dostępie do selektora ognia, a w szczególności do spustu? Na zdjęciach wygląda tak, jakby kolba zasłaniała niemalże cały spust.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Witam. To mój pierwszy post na tym forum i miejmy nadzieje ze nie napisze nic głupiego. :wink:

 

I tu moje pytanie. Czy jest to dobra broń na pierwszego AEG'a? I gdzie najlepiej kupić?

Ostatni post jest napisany 10 miesięcy temu. Czy do tej pory nic się nie zmieniło? Bo po opisie wyczytałem że nie ma wad. Jeszcze myślałem nad tańszym produktem:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...m_028_c-42.html

Ceną się bardzo różnią. Nie wiem jak bebechy ale korpus CM 028 jest z ABS'u i nie wiem czy dopłata 200zł jest warta zmiany ABS'u na metal, w końcu sporo AEG'ów II klasy ma ABS. Jeszcze myślałem nad 3 AEG'iem

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...al_jg-1019.html

Wyczytałem że dobra broń tylko magazynki do wymiany. Tego JG miałem nawet w rękach i na pierwszy rzut oka wydawał się solidnie zrobiony. Nie znam się na chińskich firmach i nie jestem pewien czy opłaca się dopłacić 200zł do tego CM.039C i czy nie lepiej zostawić te 200zł na upgrady.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na początku powiem ze jestem zielony a to ma być moja pierwsza własna broń

od miesiąca nałogowo przeglądam strony internetowe, bardzo spodobały mi się 3 karabiny lecz myślę nad kupnem 1 z 2.

Pierwszy to opisywany CM0.39C 655zł

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...metal-1143.html

a drugi to Cm0.48M 730zł

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...8m_cm-1415.html

 

Szukałem broni wykonanej z metalu i czegos innego niz plastik a mocnego, do tego planowałem kupic kolimator.

W przypadku 39C mam szynę ris więc kupuje tylko kulki i kolimator i wychodzi mnie to jakies 800zł z przesyłką

Natomiast 48M nie ma szyny czyli dodatkowo bedą ją musiał dokupić i bawic sie w przerabianie czego sie boję(ze cos zepsuje) +kolimator kulki przesyłka wyjdzie mnie to jakieś 950zł

a chcialem sie zmiescic w 1000 z mundurem

Boje sie po prostu czy te bebechy wytrzymają, czy nie są znacznie gorsze niż 48M, tymbardziej ze pisaliscie ze tu bebechy sa z 0.31 a to dopiero przeskok wiec sie martwie.

wole 48 wizualnie i wogule ale przeraza mnie koszt, tym bardziej ze jeszcze sam nie zarabiam

Czytałem też ze magazynek lubi wypadać a śrubki sie odkręcać

 

Proszę o porównanie tych dwóch karabinków i/lub podanie zalet i wad(tych jakos nie wymienialiscie)39C

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

W mojej opinii to bardzo dobra replika, ja ją mam od roku, a w użyciu jest od 3 lat. Wykonanie zewnętrzne bardzo dobre, jednak po tych kilku latach daje się we znaki nakładka na rurę gazową i chwyt przedni. Po prostu śrubka mocująca wyrobiła nieco gwint i jest mniej stabilny ten chwyt. Następnym mankamentem jest urwana śrubka - mocująca szyne nad deklem, mimo wszystko szyna trzyma się ładnie, ale wole ją używać tylko w celach "estetycznych". Kolba trzyma się nadzwyczaj dobrze, korpus jest wytrzymały, selektor ognia najlepszy jaki spotkałem w AK - po prostu nie opada gdy nie trzeba i niezbędne jest użyć troszkę siły żeby go zmienić. Magazynki plastikowe siedzą w gnieździe bardzo dobrze (GFC), metalowe średnio (CA lepiej, SRC gorzej). Doskonale sprawdza się kolimator Red Dot, ale jak już wspominałem nie jest zamontowany na szynie nad deklem tylko na nakładce rury.

 

Wewnątrz również prezentuje się bardzo dobrze, na stockowej gumce daje radę, ale od razu została wymieniona. Nie miał żadnej awarii (przez 3 lata!), jedyną ciążącą usterką jest problem z midcapami - nie wiem czemu strzela 1 kulkę na 50 strzałów, ale to może wina słabej jakości kulek. Na hicapach zarówno metalowych/plastikowych/od AK74 strzela idealnie. Jak już koledzy wspominali wcześniej zasięg skuteczny 50-60 metrów. Ja zamontowałem długą lufę precyzyjną która kryje się pod tłumikiem dźwięku i naprawdę można się bawić w strzelca wyborowego. Waga repliki jest dość konkretna - ze wszystkimi akcesoriami porównywalna z M14EBR czyli ponad 4 kg. W moich poprzednich AK przeszkadzała mi wątpliwa wygoda, mniejsza niż w M4, ale AK47 Tactical jest naprawdę wygodny, głównie dzięki kolbie i chwytowi pistoletowemu (od wczesnego SCARa chyba).

 

Jest to najlepsza moja replika - oceniam 9/10

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja osobiście muszę bardzo gorąco pochwalić moją cymkę ;) Nabytek sprzed miesiąca, dwuletnia cm.039c dokładnie. Za 350zł kupiłem replikę z gumką Systemy i precką Guardera. Na pierwszy rzut oka: replika nieco rozklekotana. No ale że lubię z natury poupychać izolacji to tu, to tam, przyszła pora nieco spersonalizować mój nabytek. Z większych usterek mogę wymienić pękniętą obsadę kolby, zerwaną śrubę pod szczerbinką, rozchwiane wszystkie dostępne szyny - nic, jak tylko kilkugodzinna walka z klejem do metalu oraz taśmą izolacyjną; wszystko dało solidny efekt, teraz już nic w replice nie ma prawa się przekręcić, poluzować :) I co najciekawsze: po tych dwóch latach zaglądnąłem do gearboxa, a tam nic, dosłownie zero śladów zużycia. Śmiało wepchnąłem tam SP140 Guardera, a cała replika jest zasilana teraz na LiPo 11,1V od Turnigy (cała operacja montażu wymagała "lekkiej" ingerencji szlifierką w deklu, jednak było warto ---> widać to na moich zdjęciach profilowych) - replika osiąga skromne 510FPS, średni ROF 15 kulek na sekundę, a zasięg skuteczny na pewno oscyluje w granicach 70 metrów ;) Z Eotechem 552, mimo że to nie luneta, bezproblemowo mogę spełniać rolę parasnajpera na tyłach drużyny. Gorąco polecam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Też jestem posiadaczem tej repliki i chciałbym dowiedzieć się o baterię tak jak kolega... Mam zamiar kupić lepszą.

W mojej była już chińska zwykła 9,6(mam zrobionego szlifa).. Lecz nie wiem czy wejdzie mi jakaś firmowa...one są większe czy takie same?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam

kupiłem go na poczatku maja 2011 więc nie mogę za wiele powiedziec poza tym że jest piekny , troche duży ( mam tez sara ) ale mi to gra ,czuć moc jak sie go trzyma w reku i 430 fps tez robi swoje- polecam

 

gorzki

Edited by gorzki77
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Ja również odkurzę stary temacik, przymierzam się do zakupu tego typu repliki. Do przeznaczenia mam około 1000 zł. Mam mały problem, mianowicie pomiędzy dwiema Cycolami, a konkretniej 039 U oraz 048M.

Nie wątpliwym plusem 039 U to wygląd i osiągi. Replika i tak przy zakupie bd przerabiana typu, precrura (chyba 6.03 się nada) i gumeczka. W przypadku 048 "tuning" był by taki sam. Różnica pomiędzy modelami to taka że 39 ma na górze szynę którą do 48 musiał bym dokupić, lecz w 48 jest drewno.

048 jest na gunfire droższe o około 50zł

039 jest na taiwanie lecz precka jest droższa i jakiejś chińskiej firmy.

Nie chciał bym dawać komuś do montażu rury i gumy bo boję się o gwarancję.

Czy ktoś mógł by mnie choć trochę naprowadzić na prawidłowy wybór, lub bardziej opłacalny.

Link to post
Share on other sites

Ja mam CM.039c i jestem bardzo z niej zadowolony kupiłem używke i zaraz dałem ja do przeróbki u kolegi you-dash

Oto jego wiadomośc

 

Użytkownik you-dash odpowiedział w rozmowie 'tuning cm'.

 

Oto treść napisanej wiadomości:

======================================================================

Hej, kałaszek jest gotowy. Chodzi znakomicie, zębaty jak na chińczyka śmigają pięknie, replika ma fajny dźwięk wystrzału a co najważniejsze ma 532 fpsy i wahania 2fps. Sprawdzałem tą sprężynę czy na pewno jest to Sp140 bo Guarder od czasu do czasu wypuszcza jakieś lewe sprężyny i np 150'tka daje tyle fps co 120'tka jednak Twoja sprężyna to w 100% SP140 więc wynik jest kosmiczny.

Daj znać kiedy i o której chciałbyś ją odebrać ;)

 

Wiadomo jak na cyme luzy delikatne są ale nie jest najgorzej.a co do tuningu na forum jest paru speców od przeróbek moze ktos koło ciebie zajmuje sie takimi rzeczami :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Zwracam się do użytkowników modeli cm.039C. Moje pytanie brzmi następująco: jakie są wymiary miejsca na baterie w tym modelu ? Chodzi mi o dokładny wymiar. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...