Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jako że mój post "Kto jedzie na D-Day" na Wielkopolskim wywołał dyskusję o kosztach stylizacji/reko, postanowiłem przenieść wątek tutaj.

 

Jak już napisałem, proponuje dawać w tym temacie rzeczowe info na temat cen i źródeł zakupów, jakichś okazji, kosztorysy, itp. Czyli info, z którego możnaby skorzystać przed zakupami.

 

Mogę więc zacząć:

 

- mundur m42 zakupiłem za niecałe 400 zł na allegro, ale już wiem, że przepłaciłem, bo Kardek dostał go za 210 w Kamuflażu w Poznaniu, ech...

 

- Thompson Cybergun - wiadomo 570zł

 

- hełm m1 z siatką - ok 80 zł, ale powojenny

 

- pas m36 - 50 zł w Paragraf22

 

Jest to wciąż stylizacja, ale można uznać to za zestaw podstawowy dla spadaków US. Wszystko za ok. 1000zł, z repliką! Moim zdaniem nie jest źle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To może ja napisze coś o Brytyjczykach i PSZ.

Battledress komplet to w zależności od szczęścia i gabarytów wojaka od 200 do 500zł

Hełm MKII około 100zł

Buty ze spinaczami 150 zł

Podstawowy webbing (pas, szelki, ładownice, manierka, mały plecak) 150 - 200zł

Daje to nam od około 600 do 1000 zł

Zestaw taki zapewnia doskonałą stylizację i jest doskonałym początkiem do rekonstrukcji brytyjsko - PSZowskiej.

Zainteresowanych odsyłam tutaj

http://www.grhpoland.fora.pl/index.php

Link to post
Share on other sites

O Jump Bootsach (i "Corcoranach") powiedziano w światku rekonstrukcyjnym już wiele. W paru punktach podam to, co najistotniejsze.

 

1. Podczas II Wojny Światowej nikt nie nazywał butów spadochroniarskich "Corcoranami". Powszechnie nazywano je po prostu "jump boots" (prawidłowa, regulaminowa nazwa to Boots, Jumper, Parachute). Firma Corcoran była jedną wielu firm produkujących te buty, nie tylko zresztą amerykańskich. W zależności od producenta buty różniły się od siebie szczegółami konstrukcyjnymi, jak przeszycia, podeszwy, długość cholewy itd. W zależności od rozmiaru i producenta ilość dziurek wahała się od 11 do 13.

Nazwa "Corcoran" w odniesieniu do butów drugowojennych została wylansowana z przyczyn reklamowych.

 

2. Firma Corcoran nie istnieje od wielu lat. Koncern Cove używa nazwy "Corcoran" jako znaku towarowego.

 

3. Zarówno w kopiach z firmy Cove, jak i w kopiach ze Sturma, jest kilka uproszczeń w stosunku do oryginału - podeszwa nie jest kołkowana/gwoździowana, skórzana w oryginale część podeszwy jest z gumy itd. Oczywiście są to niuanse, mało widoczne lub niewidoczne w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...