Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Front grip RIS do AKS74u Dboy's


Recommended Posts

Hej. Od pewnego czasu posiadam replikę AKSa 74u Dboys'a... Jednak coś odwiodło mnie od pomysłu tworzenia repliki jak najbardziej podobnej do oryginału, i zachciałem czegoś nowszego teeth.gif

 

Postanowiłem po prostu dodać na front grip'a szyny RIS, założyć montaż i koli, dodać tłumik, latarkę i rączkę taktyczną... Z większością części nie ma problemu, ale zmartwił mnie problem szyn RIS na front gripie.

 

Potrzebuję co najmniej 2 szyn - na spodzie gripa i po jego lewej stronie. Szukałem wielu rozwiązań, ale jakoś wielu nie znalazłem. Jest opcja, żeby kupić tzw. M-83U czyli specjalny zestaw szyn do AKS74u, ale jakoś nie bardzo mi się to podoba, a i cena niska nie jest.

 

Myślałem też, nad zwyczajnym wywierceniem w odpowiednich miejscach we front gripie otworów na śrubki i tak umiejscowić zwyczajnie 2 szyny RIS, ale nie wiem : czy nie rozpadnie się coś w trakcie, ewentualnie pęknie - jak sądzicie?

 

Szukam również innych opcji, więc jeżeli coś wiecie to bardzo proszę o pomoc icon_wink3.gif

 

BTW - Wiem, że może to nie wyglądać w efekcie końcowym pięknie, ale chce to zrobić nawet dla własnej przyjemności... Ewentualnymi fotkami tego dzieła się oczywiście podzielę icon_cool2.gif

Link to post
Share on other sites

Jest zestaw na specshopie G&P Chwyt przedni z szynami + Grip do AK,

RK. Cena odpowiednia do towaru i nie za duża. (tylko nie wiem czy bedzie pasowac ale powinno) http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1765 :)

AKSU (awtomat kalashnikowa skladany ukrucenij), czyli krótki chwyt tak czy inaczej nie pasuje bo jest za długi i ma inną konstrukcję...

 

Wracając do tematu, to możesz spróbować z plastikowym łożem i zamontować do niego szyny ris, inaczej tego nie widzę.

 

Ewentualnie rysunek w CAD'zie i na maszynie CNC, ale to będzie Cię kosztować więcej niż to co dostaniesz niedługo w sklepie...

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie tylko ja wpadłem na ten pomysł :) Co prawda chwilę mi zajęło zrobienie RISa - front grip jest skośny więc musiałem coś na to poradzić. Wykorzystałem szynę ze starej sprężynki M4, dużo kleju zmieszanego z opiłkami plastiku i się trzyma. Teraz jeszcze tylko dwie śruby na ciepło i powinno starczyć. Muszę powiedzieć, że wygląda to nieźle :)

Link to post
Share on other sites

062208214713mq6.th.jpg

 

Lepszego zdjęcia nie będzie ;) Moja komórka tylko tyle może zrobić :P

 

To jest już gotowy produkt. Nie wiem co jeszcze mogę ci poradzić oprócz tego co napisałem w poprzednim poście. Ponieważ śruby średnio się chciały wkręcać w plastik gripa nawet na gorąco i nie wiem na ile wytrzymała jest to konstrukcja, usztywniłem całość za pomocą stopionego plastiku. Posłużyłem się nim jak klejem i przy okazji wyrównałem wszelkie nierówności. Niestety sam RIS uciekł mi jakiś milimetr w jedną stronę i ze względu na owalność gripa szyna jest minimalnie pochylona ale nie sądzę żeby było to zauważalne bez bliższego przyglądania się.

 

Czas pracy: ok. 10h

Koszt: 0 zł (ponieważ części są z odzysku ;) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...