Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chodzi konkretnie o ten model, dostępny obecnie m.in. na gunfire: http://gunfire.pl/product-yid-1152190589-D...igma-SW40F.html

 

Problem polega na niezdecydowanych kierunkowo kulkach. Niestety zdarza im się bardzo często ściąganie na różne strony.. praktycznie ani jednego strzału nie udało mi się oddać prosto. Gazik jest dopiero co zakupiony, był już przesmarowany silikonem, próbowałem na kulkach od 0.20 do 0.33... w sumie niewiele się zmienia.

 

Pytanie główne to oczywiście - jak sprawić, by kulki leciały prosto ;)

A to co z tego wyniknie to prawdopodobnie: jak ustawić hop-up w tym modelu ?

Pewnie trzeba go rozebrać... więc... jak to zrobić ? Z tego co gdzieś wyczytałem, mogą pojawić się problemy przy składaniu, dlatego póki się nie upewnię i nie zdobędę gdzieś choćby ogólnej instrukcji - wolę się za to nie brać...

 

Próbowałem już opuścić te dwa "dingsy" (jaka jest fachowa nazwa ?) znajdujące się tuż nad spustem, po obu stronach repliki, dzięki czemu zamek jest zwalniany (pozwala się odciągnąć lekko do przodu na ok 2cm), ale co dalej ? Być może wystarczy wykonać jakiś drobny ruch przy użyciu większej siły i uda się zdjąć zamek, a co za tym idzie - dostać do hopa i rozwiązać problem skręcających kulek...

 

a może po prostu potrzebuję 0.35g ? Choć wydaje mi się, że te 0.02 nie powinno zrobić już naprawdę wielkiej różnicy..

 

dzięki z góry za pomoc

Edited by Noob
Link to post
Share on other sites

hmm.. to ja chyba poproszę coś o... Deluxe Sigmie SW40F ;)

Chodzi o to właśnie, że moja ma 470, jest nowa.. w sensie świeżości zakupu, jak i prawdopodobnie produkcji (tu może słowo "w miarę" lepiej odda sytuację).

 

Regulacja od spodu ? masz na myśli to, ze mogę to zrobić bez rozkładania klamki, na spodzie ? hmm, poza dwoma gwintowanymi otworami na mocowanie RISa nie mam tam za bardzo gdzie wsadzić kluczyka... ale może to właśnie tam ? Choć to trochę duża odległość od komory jak na moje noobowskie oko.

Link to post
Share on other sites

Te dwa"dingsy" łapiesz dwoma palcami,jednocześnie ściągasz do dołu(trzymając cały czas).Chwytasz za tylną częśc zamka i energicznym ruchem w tył i w przód ściągasz zamek(wcześniej wyjmij magazynek).Jak odwrócisz zamek ,to przy sprężynie będzie otwór na klucz imbusowy.To jest właśnie hop-up.Przy założonej szynie r.i.s nie zdejmiesz zamka(szyna musi byc odkręcona i zdjęta).

Posiadam zwykłą Sigmę 40F bez tłumika i nie mam problemów z hopkiem.Kulki zawsze lecą prosto.

Edited by bushmaster
Link to post
Share on other sites

Dzięki. RIS zdjąłem już na początku, niestety utrudniał celowanie :( Z tego co widzę, to ta replika w ogóle wymaga energicznych ruchów ;) Np. gdy chcę przywrócić zamek do normalnej pozycji, tak by w ogóle chciał się odciągać również trzeba zrobić wszystko mocniej i szybciej, bo inaczej coś w środku nie zaskakuje i zamek się blokuje całkowicie. Jednak regulacja niewiele daje, choć Sigma z czasem jakby lekko wyrównuje strzał... może to kwestia oleju, którego wcześniej nie było wcale, a potem było za dużo. Póki co przestrzelałem ją na jednym naboju na sucho i na jednym po nasmarowaniu. Jeśli jutro znajdę chwilę, to pewnie wystrzelam jeszcze kilka i w razie czego będę działać dalej.

 

A wiesz może, który tłumik pasował by do niej by lepiej wyciszyć strzał, a jednocześnie nie zakrywać muszki wystając zbyt mocno ? Z tego co widzę, większość hałasu powoduje odgłos ruchu zamka (na moim osiedlu wraz z echem brzmi prawie jak wystrzał z korka :( )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...