Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przepraszam, że zawracam głowę, ale może mi ktoś powiedzieć czym różnią się te dwa buty prócz ceny? Widzę, że jedne mają coś, a drugie nie mają i nie wiem czy nie chodzi czasem o stalówkę, ale słowniki jednoznacznie tego nie określają...

 

1.

http://cgi.ebay.de/Haix-Kampfstiefel-ohne-...%3A1%7C294%3A50

 

2.

http://cgi.ebay.de/Haix-Kampfstiefel-Feld-...%3A1%7C294%3A50

 

W ogóle Haix tylko model 2005 produkuje?

 

Dzięki!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Firma Haix produkuje wiele wzorów obuwia, wystarczy zajrzeć na ich stronkę internetową ;-) Model 2005 to oporócz modelu górskiego i strażackiego, jedyne produkowane przez nich kontraktowo obowie dla BW.

 

W temacie aukcji na ebayu wg opisów:

1. But bez stalowego czubka, model produkowany dla armii holenderskiej, drugiego gatunku, tzn posiada niewielkie wady lub błędy produkcyjne (uszkodzona skóra)

2. Aktualny wzór Bw, drugiego gatunku, tzn posiada niewielkie wady lub błędy produkcyjne (uszkodzona skóra)

Link to post
Share on other sites

Wolf... Kupiłbyś za tą cenę te w wersji niemieckiej? Albo ktoś z przeglądających?

Niestety, nie mam takiej możliwości.

 

Zapomniałeś o butach pustynnych i Truppenversuch-u KSK 3000.

Fakt, moje przoczenie :wink:

Pewnie jak by się poszukało, to by się coś jeszcze znalazło ;-)

Link to post
Share on other sites

Dobra... Zamówiłem dwie pary. Dzwonił mój ojciec nawet do tej babki i sie pytał gdzie mają ten feler... Powiedziała, że sa gdzieś jedynie pomarszczone, co przy kilku marszach zginie, bo but się naturalnie zmarszczy. Tak więc Panowie, Haix'y za 250zł nowe chyba się opłaca. Zobaczymy jak w użytkowaniu wyjdzie.

 

Dzięki za pomoc jeszcze raz!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra Panowie! Obiecalem, ze napisze jak te trepy odbiore... Tak wiec odebralem!

Co moge powiedziec? No przymierzylem... Leza jak ulal! Zalozylem nawet dwie welaniane skarpety i sa dobre. Dlatego jak ktos bedzie chcial sie w takie buty zaopatrzyc to powiem, ze mam stope 272mm, buty wzialem na 270mm i przy dwoch skarpatech sa idealne. Kupujac buty od tej babki z ebay'a niemieckiego dowiedzialem sie, ze maja jakies skazy. Skaz zadnych nie maja, bo odlagnalem je 30 razy, ale maja wade, za ktora zostaly zdyskwalifikowane. Prawy but ma lekko krzywo wszysty jezyk. Smieszna sprawa, bo przy zwiazaniu butow w ogole sie tego nie czuje ani nie widzi, ale cale szczescie, ze odrzucaja i tacy jak my moga je kupic za 260zl. Pod spodem zdjecia:

 

1000664.th.jpg 1000666.th.jpg 1000667w.th.jpg 1000668y.th.jpg 1000669kmx.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam te buty z armyworld (ten sprzedawca, tylko że sklep), dostałem je w worku a nie w kartonie ;)

 

Buty według wszelkich prawideł są kontratkowe.

W dobrym stanie - nawet lepszym niż buty BW Model 2000 za 149 zł z tego sklepu. Najważniejsze, że nie dziurawe i nie puszczają wody.

 

Ale oczywiście jak zwykle loteria, dostałem dwa różne buty. Subtelna różnica w dopasowaniu do stopy (subtelna lecz irytująca) i jeden ma trochę inne mocowanie sznurowadeł.

Standard dla tego sprzedawcy :/

 

Mimo wszystko polecam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Niemieckie buty nie do chodzenia: Wojsko wściekłe

 

Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło w środę, że żołnierze Bundeswehry walczący w Afganistanie słusznie skarżą się, że otrzymują z kraju wadliwe zaopatrzenie, np. źle wykonane buty, które nie nadają się do noszenia, i skarpetki, które się kurczą.

 

Jak oświadczył rzecznik ministerstwa, dotyczy to m.in. partii 200 par butów polowych wyprodukowanych z błędem i nie nadających się do użytku oraz skarpetek, które zbiegły się po pierwszym praniu.

 

Rzecznik zaprzeczył jednak twierdzeniom, jakoby niemieccy żołnierze byli źle uzbrojeni.

 

Dziennik "Bild" pisze w swym najnowszym numerze, że niemieccy żołnierze w Afganistanie skarżą się także na to, iż otrzymali bieliznę "z remanentów przemysłowych, nie dostosowaną do afgańskiego klimatu". Zwłaszcza niezadowoleni są z barchanowych kalesonów.

 

Rzecznik ministerstwa obrony wyjaśnił, że była to "dodatkowa bielizna" wydana "na wypadek dużych mrozów".

 

http://fakty.interia.pl/swiat/news/niemiec...sciekle,1372675

 

A wydawało by się ze tylko WP na misje dostaje nie za dobry sprzęt.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja Ci mogę napisać, że dwa lata pochodzisz i co Ci to da? Jaką gwarancję, że mówię prawdę? Już nie mówiąc o braku kompetencji aby się wypowiadać na temat butów, których na oczy nie widzi.

 

Zamiast pisać takie pierdoły na forum zaśmiecając wątek proponuję napisać/zadzwonić do sklepu w celu uzyskania takich informacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Chciałem zapytać czy jeżeli but (BW 2005) nie ma logo producenta na podeszwie to czy nadal jest to oryginał i kontrakt ?

 

Przejrzałem temat i nie zauważyłem znaczącej wzmianki, jeżeli się mylę to przepraszam.

 

Zdjęcia: http://www.aukcjoner.pl/gallery/001749763-BW-270-109.html#I4

 

PS. Mając długość stopy 27 cm buty 280 będą dobre (gdzieś było o doliczaniu 10 mm) ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by oneill
Link to post
Share on other sites

Ten model był produkowany przez firmę HAIX i teoretycznie logo firmy być powinno.

Możliwe jest, że analogiczny model produkowany jest przez jakąś inną firmę, lub po prostu zrezygnowano z jego zamieszczenia. Oglądając zdjęcia but wygląda na kontrakt.

Rozmiar 280 to długość stopy w milimetrach, więc czy będzie ci pasował, musisz określić sam. Kolejne widoczna na języku cyfra 109 oznacza szerokość buta w palcach i też należy tego rozmiaru pilować, w zależności od budowy stopy.

Link to post
Share on other sites

Ja miałbym tylko jedno pytanie: ile ważą buty mod. 2005? To, że są lżejsze od 2000 wiem, ale jak duża jest to różnica? Może ktoś ma możliwość zważenia? (wagą kuchenną choćby?)

Co do samej opinii na temat modelu 2000:

Po dwóch latach cotygodniowego użytkowania (+ kilka wyjazdów w roku + w cięższe pogodowo okresy codziennie) owych butów, pojawiła się pierwsza poważna oznaka zużycia - przetarłem skórę na piętach wewnątrz buta. Co ciekawe nie oznacza to wcale, że buty są do wyrzucenia - dalej są dość wygodne, na pewno na strzelankach nie będą miały sposobność dać się we znaki. Pominę wygląd zewnętrzny, który dość szybko się popsuł - skóra na zewnątrz buta jest dość delikatna, w CQB można łatwo buciki poobdzierać już po paru razach. Jednak właściwości wodoszczelne jak na razie bez zarzutu - sam się dziwię z tego powodu, gdyż jak wspomniałem wierzchnia warstwa obuwa jest podniszczona, w dodatku nie pamiętam, bym kiedykolwiek buty impregnował... Pastowane zaś były chyba raz na pół roku. :-F (wartość owa może być nieco huraaoptymistycznie zawyżona - powiedzmy, że raz na 8 miesięcy)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...