Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panucki, a ja mam pytanie odnośnie BW od Haix'a w modelu pustynnym... Przeglądam sobie ebay'a i szczerze mówiąc trochę zgłupiałem. Wkleję Wam kilka aukcji:

 

 

But nr 1

 

But nr 2

 

O ile w przypadku buta nr 1. domyslam się, że to cywilna wersja? Sam nie jestem pewien.

Zaś but nr 2. to kontrakt? W ogóle spotykam się z kilkoma nazwami. Między innymi:

AIRPOWER P9 DESERT

Kängor Öken

 

Jak to jest z tymi butami? Cena między 1 i 2, to różnica ok. 100€ więc?

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Opisami aukcji nie należy się do końca sugerować.

Podstawowe różnice w opisach tych butów to:

1. Aukcja dotyczy modelu "specjalnego" bez wstawek z GoreTexu i podana jest rozmiarówka BW. Rozmiar jest mały bo 41 lub 265 i są to buty nowe, lekko uszkodzone podczas producji.

2. Aukcja dotyczy podobno nowych kontraktowych butów BW z Goretexem, ale podana jest rozmiarówka cywilna. :poddanie:

Zakładając, że kwestia rozmiarówki to tylko cywilny opis buta, podstawowa różnica polega na GT i tym że buty są pierwszego llub drugiego gatunku.

Link to post
Share on other sites

Osobiscie mialem wesola przygode z tymi P9'tkami. Zamowilem sobie rozmiar 45 (285)ale okazal sie za maly wiec wymienilem na 46 (290) i przyszly haixy ale za cholere nie sa to P9'tki. Szukalem po katalogach i nic nie znalazlem jakies z kosmosu chyba czy model eksperymentalny. Buty wygodne i dopasowane wiec nie krecilem juz afery i je sobie zatrzymalem.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanko odnośnie tego modelu obuwia co ten obywatel ma na sobie może ktoś wie? ;)

 

dsc02219h.th.jpg

 

Wawix

 

Poszperałem i znalazłem sam te obuwie to ''Hanwag Alaska GTX'' ale jak widać też jest ich kilka modeli,sorry za bałagan.

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Cytuje słowa z Artykułu ''Przykładowa konfiguracja 1. linii wyposażenia, część 1. '' ze strony AWR.

 

 

Hanwag (modele takie jak klasyczny Yukon, nowszy Alaska, czy zaprojektowany specjalnie na potrzeby sił specjalnych Special Forces...

 

Tym się kierowałem ;)

 

I przeglądając Ebay miałem na myśli te :

 

http://cgi.ebay.de/Neue-Hanwag-Bergschuhe-...=item19b8f531c2

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Wszystko OK, pamiętać tylko należy, że koleś na fotce to też rekonstruktor ;).

 

A tak na marginesie to z tych dwóch par butów (Yukon i Alaska) bardziej polecam Yukony.

 

Z kolei model Spezialkrafte to but od podstaw zaprojektowany dla sił specjalnych a nie model turystyczny zaadaptowany na ich potrzeby (jak dwa w/w).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Mam pytanie:

jak buty BW 2000 sprawdzają się podczas długich marszów po asfalcie i po szlaku górskim?

Ostatnio miałem zamiar przejść 50km w polskich desantach to myślałem że sobie stopy sam scyzorykiem amputuje ;/

To zależy... Jeśli pytasz, czy są wygodniejsze od polskich desantów to niestety z przykrością muszę stwierdzić że...

Tak. Są cholernie bardziej wygodne. Jeśli wsadzisz w buty BW odpowiednią wkładkę, będą uber wygodne, niemalże nieprzemakalne, noga nie będzie ci się gotować etcetera... Ale to wszystko zostało już napisane wcześniej. Są też dość ciężkie - ciężki but bardziej zmęczy na dużych dystansach nogi, ale lepiej jest przerwać marsz z wycieńczenia, niż z powodu urazu stóp.

Link to post
Share on other sites

Po 40 Km asfalt + teren dzień / noc z ciężkim plecakiem i pełnym szpejem 0 obtarć. Choć pod koniec zaczynały ciążyć - swoje jednak ważą.

Co ciekawe, są to jedne z nielicznych butów, które prędzej same się zetrą niż uszkodzą nam skórę (pod warunkiem używania w miarę dobrych skarpetek i odpowiedniego wiązania) - ja sam "zachodziłem" ostatnio podczas dłuższego marszu swoją parę: po dwóch latach przetarła się skóra na pięcie w obu butach. Żadnych przetarć pięty wtedy nie uświadczyłem, ba, teraz nawet gdy używam na strzelankach "przetarte" obuwie (któryś raz się zbieram do znalezienia miękkiego kawałka skóry i wklejenia do środka, i się zebrać nie mogę), nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siemka mam pytanko odnośnie świeżo zakupionych Hanwagów Yukon,zakupione przeze mnie buty są w kolorze ''asche'' według zdjęć ciemny brąz,jak widzicie sami po fotach kolor wchodzi tak bardziej w ciemny oliv a brąz macie może pojęcie czy te buty po prostu z czasem ściemnieją i nabiorą odpowiedniego koloru poprzez stosowanie środków konserwacyjnych?Według opisu zgadzają się w 100%.I jeszcze pytanko odnośnie środków do konserwacji jak wiadomo jest to obuwie typowo trekingowe ktoś może coś doradzić? Jeśli ktoś zna się na rzeczy byłbym wdzięczny bo szkoda mi nie dbać o te buty skoro tyle kasy wydałem,rozumiecie mnie pewnie sami ;)

 

54519064.th.jpg

 

61256529.th.jpg

 

13422791.th.jpg

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...