Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam parę pytań odnośnie Haix'ów P3.

1. Przez jakie jednostki noszone są te obuwie?

2. W jakich latach weszły na rynek?

3. @Ryzbor, co masz na myśli, pisząc, że nie nadają się na miasto?

 

Zasadniczo pytanie 1 i 2 kieruję również do butów górskich (starszy model) z linku, który podał niewiadomoco.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety nie posiadam informacji w których latach poszczególne modele weszły na rynek.

Natomiast co do jednostek, które takie obuwie noszą, mogę tylko po raz kolejny powtórzyć, że w BW jest pewno dowolność w dobieraniu sprzętu i obuwia. Jest model ogólnowojskowy, pustynny, KSK i strzelców górskich, reszta to już wolna wola i zgoda dowódcy danej jednostki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przyszła kolej na to, żebym ja zadał pytanie o buty.

Panowie, zawsze byłem święcie przekonany, że buty BW2000 wyszły po roku 2000 (prawdopodobnie nazwa mnie oszukała :D).

Jednak przeryłem internety i znalazłem te buty z datami 1995 i nawet wcześniej. To samo tyczy się modelu górskiego (ten z białym środkiem). A więc te buty OFICJALNIE wyszły w 95 roku razem z systemem Koppeltragesystem S95, jo?

Bardzo bym prosił o potwierdzenie :)

Drugie pytanie - Baltes Tropenstiefel - ktoś wie kiedy zostały przyjęte w BW? Również z Soldat 95?

Znam trochę fotek z początku lat 90tych gdzie żołnierze mają jungle, ale raczej wyglądają mi na standardowe US (tym bardziej, że noszą mundury i oporządzenie US).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...