Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Camelbak do Patterna 83


Recommended Posts

Szukam manierki ( najlepiej o wymiarach 23/13/10 cm ) tekiej która zmiesci sie do górnej czesci plecaczka w patternie ( prawdopodobnie jakas 2 QT ) , no i koniecznie aby miała jakis wentyl do zasysania wody ktory moge doprowadzic do japy ( taki jak w camelbaku )

Jak dla mnie to może to byc nawet gumowy worek z możliwoscia podłączenia sie do niego ( i tak bedzie w plecaczku wiec nie bedzie narażony na wieksze uszkodzenia )

http://www.iskry.boo.pl/rpa_pliki/pat_83_3.jpg

Link to post
Share on other sites

Moj camelbak do petterna kosztowal mnie ok 2,5 - 3zl.

1. Idziesz i kupujesz u naszych wschodnich sasiadow jakis pojemnik na wode, tak, zeby pasowal Ci do bocznej kieszeni ( do tych duzych ). Moj jest prostokatny i wchodzi idealnie. Koszty zalezne od dilera ;)

2. Idziesz i w sklepie ogrodniczym kupujesz cienki wezyk ( ok 2m ). Koszt 1,5 zl.

3. Wiercisz korek pojemnika, wprowadzasz rurke, uszczelniasz sylikonem i tasma izolacyjna na wierzch.

I tyle. Moj sprawdzil sie juz w roznych warunkach i nigdy mnie nie zawiodl. Z boku przednich ladownic na magazynki sa odpowiednie miejsca na dlugopis, lub cienka latarke - koncowka wezyka wchodzi tam idealnie. Jedyna wada, to to, ze po zdjeciu kamizelki nalezy oprzec ja w miare pionowo, zeby wezykiem nie wylewala sie woda. Przy normalnym uzytkowaniu nie zdarzylo mi sie to nigdy ( lezenie na ziemi, czolganie ). Sposob prosty i bardzo skuteczny. Bede mial troche czasu, wrzuce foty.

Link to post
Share on other sites

Podobno w dobrych sklepach sportowych (a na pewno w amerykańskich inernetowych) idzie kupic części zamienne do camelbaku. Możesz więc kupić samoą końcówkę (tzw. cipkę) wraz z zaworkiem i nie będziesz miał problemu z wylewającą się wodą.

Camelbak który ja kupiłem, firmowany przez Alvikę (ale orgianlnym producentem są amerykanie, znalazłem gdzieś identyczny tylko koloru khaki w necie) ma 3l pojemności. Najtańsza wersja, przezroczysty pojemnik z osprzętem kosztuje 80zł.

Link to post
Share on other sites

PAT_RIPEK ciekawy ten woreczek . Masz cos takiego ?? bo ciekaw jestem jak z wytrzymałościa tego ( bo na zdjęciu nie wyglada zbyt masywnie ) , i jakie wymiary ma po napełnieniu tymi 2l ??

 

Bren możesz dać jakies linki do tych twoich wynalasków ?? :D

Link to post
Share on other sites

wlasnie nie mam tego - ale chetnie bym sie wyposazyl - chyba przejde sie po sklepach rowerowych, powinni cos takiego miec

 

co do wytrzymalosci to poki nie polozysz sie mocno na plecach to nic nie z tym nie powinno stać. Nie jestem pewien tylko czy do patterna nie bedzie za krótki ten węzyk - jak widac wode ciągnie się od dolu...

Link to post
Share on other sites
ciekawy ten woreczek . Masz cos takiego ?? bo ciekaw jestem jak z wytrzymałościa tego ( bo na zdjęciu nie wyglada zbyt masywnie )  , i jakie wymiary ma po napełnieniu tymi 2l ??

worek na oko wyglada rozwiazania Camelbaka i Hydrastormu. jak z wytrzymaloscia trudno ocenic, trzebaby pomacac. Pamietaj ze takie worki sa przeznaczone nie do noszenia luzem ale w wytrzymalym pokrowcu-plecaczku, ktory je wzmacnia...

po napelnieniu ma takie same wymiary, przeciez sie nie rozciaga :) tyle ze jest grobszy :) idz do sklepu spozywczego i kup dwulitrowa wode mineralna to bedziesz wiedzial ile to jest :)

Link to post
Share on other sites

To z cylkoturu, jak już Foka nadmienił, nie wygląda zbyt solidnie, ale trzebaby to sprawdzić. Jak ktoś by go kupił to niech da znać, bo mogę mieć dostęp do kilku typów pokrowców na oryginalne Camelbaki.

 

Ja jako szanowny burżuj używam oryginalnego camela z Molle'a o pojemności 3 litrów. Jest dość mocny (worek chyba z Tyveku czy geóś takiego)

 

Miałem go za darmo - nie pytać się skąd!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...