Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Schneetarn/Wintertarn


Recommended Posts

Z kolorem plam to nieprawda - oba wzory były w użyciu i oba są oryginalne (jak poprosisz Tuziola to wyśle Ci zdjęcia swojego oryginalnego maskałatu z czarnymi plamami i zdjęcia jego metek). Kolor plam zmienił się od momentu wprowadzenia nowej TL-ki. Nie pamiętam dokładnie dat ale było to w okolicach 99/00 roku. To chyba starsze wzory miały zielone plamy, a nowsze maja czarne, lub odwrotnie.

 

Druga połowa prawdy jest taka, że podróbki produkowane są wyłącznie z czarnymi plamami. Na pewno było tak, że ktoś miał oryginał z zielonymi i porównał z podróbką z czarnymi i doszedł do wniosku, że podróbki mają czarne plamy i jest to sposób na odróżnienie.

 

Ronin

 

p.s.

 

A co do tego co nosi się pod spodem to często zamiast bawełnianej kurtki nosi się gore-tex. Pod maskałatem membrana się tak nie niszczy i można szaleć do woli.

Link to post
Share on other sites
Jak zakładać oporządzenie wespół z maskałatem? Widziałem zdjęcia piechoty górskiej i oni mają je chyba pochowane do plecaków, czy coś...

A może są tajemne zdjęcia szelek S95 w maskowaniu zimowym icon_wink.gif

 

 

Oporządzenie zakładamy na maskołat, w miarę dobrze widać to na tym filmie - link.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to post
Share on other sites

Pelerynka jest dobra, jak z zimę masz za zadanie się bronić, to możesz sobie z niej zrobić stanowisko. Albo owinąć nią broń, bo zielona Gieta niezbyt się maskuje na śniegu ;)

 

Hmm... Jakoś dziwne z tymi ładownicami na maskałacie. Przecież strasznie się odcinają. I zdawało mi się, że są w olivie, że to te starsze modele...

Link to post
Share on other sites

Tarngirlanden to taki podręcznikowy sposób - nie są to jakieś specjalne paski i każda biała tkanina jest dobra. Paski można wiązać też do hełmu pod siatkę czy do białego pokrowca żeby rozbić kształt, można je dowiązać do oporządzenia a po dowiązaniu do kawałka linki można taką linką owinąć karabin i mamy maskowanie broni. To tylko przykłady ale sposób jest bardzo stary.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeglądałem maskałaty BW i natknąłem się na dwa różne. Już pomijając kwestię koloru plam, różnią się całkiem poważnie krojem.

 

Jeden zestaw od xmagnusa na allegro:

http://www.allegro.pl/item442386022_kamufl...nie_rozm_v.html

 

Oraz drugi z ranger-shopu:

http://rangershop.pl/product-pol-4130-Komp...iezne-kamo.html

 

Czy któryś z tych dwóch jest kontraktem?

Link to post
Share on other sites

O ile drugi maskałat to kontrakt (po zdjęciach nie da się poznać czy aby nie MilTec) to jest to model minimalnie starszy od pierwszego, ale taki który najdłużej pozostał np. w piechocie górskiej. Powód jest prosty - w drugim modelu praktycznie wszystko jest na plastykowe guziki a nie na zamki i napy, które gorzej znoszą niskie temperatury. Teraz jednak praktycznie wszyscy używają modelu pierwszego.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ostatnio obiło mi się o uszy iż nie wolno nosić maskałatu zimowego na kamizelce (konkretnie chodzi mi o Splitza, który nie ma żadnych ładownic).

Mogę prosić o potwierdzenie/uzasadnienie tego zakazu?

Kamizelka na maskałacie powoduje iż ponad połowę ciała mamy jednak niezamaskowaną...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...