Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG AK-47 z WGC


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Dostałem - mam, Byłem już dwa razy w boju :wink:

Być może jestem pierwszą osobą w Polsce która ma tę replikę :lol: (przynajmniej nie znalazłem nigdzie ani słowa o niej) - Jeśli ktoś ma niech da znać

 

Kilka słów o replice:

 

 

-Prędkość wylotowa (producent deklaruje 410-430) - Nie mierzyłem na chrono bo nie mam więc nie wiem czy tak rzeczywiście jest ale w porównaniu z M4A1 JG III gen (400 fps deklarowane) moc wydaje się być większa na tych samych kulkach - Powtarzam wydaje mi się - to nie jest profesjonalna recenzja tylko moje odczucia więc niech nie zjadą mnie zaraz jacyś profesorowie :!:

 

-Metal + Drewno - Metal jest ok ale nie najwyższej jakości - Drewienko takie sobie ale też miło wygląda.

 

-Zasięg - znowu - nie mierzyłem miarką ale przewyższa wszystkie chińczyki (cymy, JG) Marujce i Plastik Army moich kumpli z ekipy o dobre 15m - podobnie jak moje M4A1 JG III gen.

 

-Celność - tu już gorzej - przy ok 40 m kulka ma tendencje do uciekania w lewo ale też nie zawsze - Kulki EXCEL 0,25g

 

-System hop-up - znowu minus - regulacja fatalna - Bardzo ciężko ustawić i mam wrażenie, że po pewnym czasie samo się rozregulowuje - do wymiany - Dla porównania hopek w M4A1 III gen JG działa świetnie!

 

-Podczas strzelania - tłok wali w środku z taką siłą jak w prawdziwej broni niemal - Mam nadziejęm, że się to nie rozleci :wink:

 

-Minusy: Małe chińskie rączki zgubiły jedną śrubkę od kolby :wink:

 

-Włożenie batki do kolby wymaga małej wprawy i stalowych nerwów :uśmiech:

 

-Luzy na muszce - Już przykręciłem

 

-Kompatybilność z mid-capami Waffle http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._MAG%20Magazine

 

Dobrze podają kulki - bez zarzutu

 

Ogólnie nie spodziewałem się fajerwerków za tę cenę ale nie jest też najgorzej. Po wstawieniu precki, gumki i pewnie nowej komory z lepszą regulacją będzie gites

 

Następne info dam jak coś pogrzebie i poprawią się osiągi albo jak coś się zepsuje :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No i jestem już po pierwszej awarii.

 

Co się okazało - Po podłączeniu baterii 9,6V padł silnik.

 

Zakupiłem nowy silnik CA High Torque i przy okazji wymieniłem kilka części

 

-sprężyna - zmieniłem na M120S Systemy (w stocku była M130 :-F )

 

-prowadnica sprężyny - zmieniłem na wzmocnioną łożyskowaną V3 Systemy

 

-kable - zmieniłem na GFC (obecnie nie ma bezpiecznika a także chińskiego mosfetu który znajdował się w stocku a teraz orbituje gdzieś wysoko po wystrzeleniu go przezemnie w kosmos)

 

-Precrurka Systema

 

-gumka Guarder

 

-zrobiłem shimming na podkładkach Systemy

 

Działam na baterii 9,6V 1400mAh Strike Systems (Rof jest generalnie taki, że się przestraszyłem ;-) ) Zmierzę jak dopadnę chrono ale podejrzewam jakieś 18-20 k/s (mogę się mylić!) Na 8,4V również bardzo przyzwoity.

 

Generalnie to zasięg na tej sprężynie spadł minimalnie za to Rof który w stocku był żałosny wzrósł znacznie.

 

Planuję zmianę na gumkę Systemy którą chciałem założyć w weekend ale niestety oderwał się łepek śrubki od regulacji HU (tak, że gwint został w środku suwadełka służącego do regulacji) i teraz czekam już na nową zamówioną komorę KA

 

Planuję również wymianę zespołu cylindra na BU Guardera wraz z nowym tłokiem Guardera i sprężyną M130 Guardera - BTW w stocku zespół cylindra i połączenie GB-komora są super szczelny (test strzykawki i test papierka na wlocie kulek do komory podczas strzalu) Zobaczymy jak to będzie wyglądało po wymianie części.

 

Jak widać ze stocka w GB zostanie niewiele (szkielet, łożyska i zębatki)

 

Po drugie replika chodź ładna i bardzo ją lubię to jednak przygoda z silnikiem i rozwaloną komorą a także luzy tu i ówdzie oraz brakujące śrubki sprawiają, że nie jestem z niej do końca zadowolony. Z drugiej strony jest szczelna :)

 

Mimo wszystko tunningowanie jej (chodź dawno minąłem się z pojęciem OPŁACALNOŚĆ :wink: ) daje mi dużo frajdy i satysfakcji.

 

Przed zmianą zespołu cylindra postaram się podać dokładny ROF i Vpocz kulki jak również uczynię to po wymianie części

 

EDIT: Sama replika to jest najprawdopodobniej TO!

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...