Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ spr mod 0


Recommended Posts

Skala 1:1

Długość: 90/98,5cm (u mnie 105cm spowodu tłumika dźwięku)

Hop-up: regulowany

Materiał: metal

Magazynek: Hi cap 300 kulek

Gearbox: v.2

Zmierzona prędkość wylotowa: 425 Fps

Waga: 3400 (choć chyba jednak troche więcej ponieważ ważony na poczcie sam karabin bez magazynka niczego tylko w styropianowym pudełeczku ważył około 4kg)

Tryb ognia: pojedyńczy i ciągły

Materiał korpusu: metal

Typ pasującego akumulatora: Large (w zestawie)

 

Zaczne od samego początku. Pudełko zwykłe czarne z logiem na środku. Proste i ładne zarazem. W środku prócz karabinu który na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie dostajemy także śrubokręt, baterię 9,6 firefox do kolby SF (ja swoją odrazu przerobiłem na zwykły kształt by pasowała do stałej kolby) ładowarke, magazynek hi-cap na około 300 kulek który jak poprzedni poszedł do szafki gwarancje itp.

 

Wygląd

 

Tłumik płomienia wykonany bardzo łanie naprawde pierwsza klasa. Dalej lufa zewnętrzna. Nic nadzwyczajnego prócz tego, że rzeczywiście "pływa" jeżeli spróbujemy nią poruszać oczywiście z odpowiednią siłą, nie żeby w biegu razem z nami podskakiwała, wykonanie też bardzo dobre. Zarówno muszka jak i przeziernik są regulowane i składane. (w swojim karabinie zmieniłem przeziernik na niższy ponieważ złożony uniemożliwiał zamontowanie lunety w każdej pozycji ponieważ opierała się na nim nie na nóżce)Kolej na konwersję. Mojim zdaniem wykonana idealnie. Górna szyna świetnie usztywnia całą konstrukcję dzięki czemu nic co nie powinno się nie rusza. Przy okazji dzięki temu, że jest okrągła trzyma się ją bardzo wygodnie. Trzy szyny (lewa, prawa, dolna) moża przemieszczać po konwersji, dzięki czemu każdy znajdzie ustawienie dla siebie. Body w porównianiu z body Dboyi czy JG wg. mnie jest poprostu ładniejsze. Mamy na nim logo PJ a pod nim napis cal. 5.56mm a jeszcze niżej numer seryjny naszego karabinu (każdy ma swój). Klapka wyrzutnika łusek także ładna, a otwierana wydaje razem z resztą całkiem łądny dźwięk :-). Przełącznik trybu ognia jak to on nie prezentuje nic nadzwyczajnego. Chwyt pistoletowy zwykły nie profilowany dla mnie wygodniejszy jest z tworzywa. Standardowa kolba SF jest wykonana z tworzywa (sama kolba reszta jak prowadnica z metalu).

 

No to strzelamy

 

Ja akurat odrazu wymieniłem standardową lufę na swoją starą dobrą precke 509mm 6.04. Na standardowej gumce HU mówie odrazu replika strzela zwyczajnie celny strzał może do 45-50m. Niestety nie chciała także jakoś z resztą hu pracować przezco regulacja hu była niedokładna i ciężko było ją wyczuć. Po wymianie gumki na sylikonową Guardera karabin zaczął strzelać o niebo lepiej. Skupienie oraz powtarzalność strzałów są teraz naprawde bardzo dobre, a i celny strzał dalszy wydaje mi się, że nawet do 60m ;-). Karabin na baterii 9,6 z zestawu prezentuje nam naprawde dobra szybkostrzelność. Silniczek przyciąga do siebie każda śrubkę itp. :lol:. Odrazu wspominam, że gb nie rozkładałem ponieważ nie dokońca się na tym jeszcze znam.

 

Warto czy nie warto?...

 

Cóż, według mnie jest to karabin który potrzebuje po zakupie jeszcze tylko drobnych ulepszeń (jak choćby lepszej gumki HU), aby stać się pełnowartościową repliką. Jako karabin dla wsparcia drużyny np. dla strzelca wyborowego może być bardzo dobrym wyborem. Ja osobiście teraz przygotowuje się do roli obserwatora czy jak kto woli po angielsku spottera i myśle, że jest to idealna "broń" do tego zadania.

 

Teraz zdjątka: (Już z paroma ryskami ;-) )

-dwójnóg Dboyi (kopia harrisa)

-kopia 3,5-10 x 40 Leupold LR M3 firmy BLOG

-latarka CA xeon

Starałem się dobierać takie elementy jakie montuje się zwykle przy wersji ostrej choć czywiście są to kopie.

 

dsc00110xc8.th.jpg

 

dsc00112wn5.th.jpg

 

Niestety nie są najlepszej jakości. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytanka postaram się odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam.

Edited by tork
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...