Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 boyi/pj-nie strzela


Recommended Posts

Witam , otoz mam taki problem . Posiadam m4 boyi/pj , strzelal ok. Pewnego razu chcialem go przygotowac na strzelanke i probowalem strzelic , nic sie nie stalo . Myslalem , ze bateria jest rozladowana , naladowalem ja i dalej karabinek nie reaguje na naciskanie spust , ani na semi ani na auto . Prosze o rady co moglo sie z nim stac , na co zwrocic uwage czy jest tak jak trzeba itp . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

Link to post
Share on other sites

1. Odkręć stopkę chwytu pistoletowego.

2. Zajrzyj do środka.

3. Sprawdź czy styki siedzą dobrze na silniku.

4. Jeśli nie, patrz punkt 5. Jeśli tak patrz punkt 8.

5. Lekko ściśnij kombinerkami, żeby je dogiąć.

6. Nasuń z lekkim oporem na blaszki stykowe na silniku.

7. Nie pomyl styków z odpowiednimi blaszkami. Są dwie, małe prawdopodobieństwo. Patrz punkt 11.

8. Spróbuj na baterii o większym woltażu (nie napisałeś jaką masz, zakładam, że 8,4). Jeśli nic się nie stanie patrz punkt 8. Jeśli zacznie strzelać, wymień baterię i patrz punkt 11.

9. Zadzwoń do serwisu i dowiedz się jak odesłać.

9. Odeślij na gwarancję.

10. Poczekaj aż replika wróci.

11. Jeśli działa idź się strzelać.

 

Czy replika wydaje jakiś odgłos przy naciśnięciu spustu? Grzeją się kable? Silnik? Bateria?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

hmm bateria to intellect 9,6v , chodzi o to , ze po nacisnieciu spustu nic sie nie dzieje , zero odglosow i reakcji. Jeszcze zobacze go na innej baterii . Jesli nie to serwis chyba , niestety nie mam juz gwarncji wiec nie wiem czy sie ebdzie dalo ja odeslac . Replike kupilem uzywana , fakt miala jeszcze miesiac gwarancji . Wszystko ladnie chodzilo . Dzieki za odpowiedz:>

Link to post
Share on other sites
... albo najpierw sprawdź bezpiecznik

Ano fakt. W PJ II gen. bezpiecznika nie ma, więc założyłem błędnie, że tu też nie będzie.

 

hmm bateria to intellect 9,6v

To może być problem. Z intellectami to różnie bywa. Sprawdź na sanyo 9,6. Może znasz kogoś, kto Ci może pożyczyć.

 

Jeśli z baterią nie pomoże, rozsuń połówki body, wystarczy nawet do połowy, i zobacz, w jakim położeniu jest tłok. Jeśli z tyłu GB, to się zaciął, jeśli z przodu GB to trzeba diagnozować. Jedno i drugie wymaga otwarcia GB.

 

Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, i jakieś doświadczenie w przykręcaniu śrubek, to sobie poradzisz ;).

 

To się przyda:

http://www.mechbox.com/site/mechbox-upgrad...rade-video.html

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Wyraziłem się trochę niedokładnie ;]. Z dolnej strony chwytu pistoletowego jest taka duża śruba. Nią się reguluje pracę silnika. Jeśli śruba jest zbytnio dokręcona ślinik nie działa. Nie potrafię ci tego technicznie wyjaśnić. Ktoś z większym stażem powinien wiedzieć o co chodzi.

Ogólnie nie może być ani za bardzo odkręcona ani za bardzo dokręcona. Można to poznać po tym jak się "trzepie" podczas strzelania oraz po natężeniu dźwięku ;].

 

 

PS: "po tym jak się "trzepie" podczas strzelania" ten fragment pewnie zaraz ktoś wsadzi do "najśmieszniejszych\najgłupszych..." ;].

Link to post
Share on other sites
"po tym jak się "trzepie" podczas strzelania" ten fragment pewnie zaraz ktoś wsadzi do "najśmieszniejszych\najgłupszych..." ;].

Chciałbyś być sławny? "Idź do "mam talent" :P.

 

Ta śruba reguluje położenie silnika wzdłuż osi chwytu. Im bardziej dokręcasz, tym wyżej silnik idzie. Pozwala to, na wyregulowanie styku zębatki na silniku z obsługującą go bezpośrednio zębatką w GB. Nie może tam być zbyt ciasno ani zbyt luźno. Ustawia się to na słuch. Jak rzęzi, to dokręcasz, jak chodzi ciężko, to odkręcasz, aż będzie chodził najciszej/najpłynniej. Niektórzy twierdzą, że znaleźli magiczny sposób "dokręcić na maxa a potem 1,5 obrotu w tył", ale jakoś w replikach które tak regulowałem średnio to działało.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a ja mam pytanie

 

mam ten sam model

 

i widzę ze bateria sprawna jest (a raczej słyszę :D )

mimo to broń nie strzela

 

sprężyna w magazynku bez zarzutu

 

mimo to nawet po włożeniu nazwijmy to manualnym kulki do lufy (od strony magazynka oczywiscie a nie lufy :D ) nic się nie dzieje...

 

 

 

co może być nie tak ?

Link to post
Share on other sites
i widzę ze bateria sprawna jest (a raczej słyszę icon_biggrin.gif )

Jak to widzisz (a raczej słyszysz)?

 

mimo to broń

Od broni jest inne forum. Tu rozmawiamy o replikach.

 

nie strzela

 

sprężyna w magazynku bez zarzutu

 

mimo to nawet po włożeniu nazwijmy to manualnym kulki do lufy (...) nic się nie dzieje...

Mam rozumieć, że replika wydaje z siebie odgłosy pracy, ale kulki nie wylatują z lufy? Słychać charakterystyczne uderzenia tłoka? W jakim położeniu znajduje się dysza? Jeśli pękł popychacz, to replika żadnej kulki nie będzie chciała zassać do komory. Prawdopodobnie bez otwierania się nie obejdzie.

 

Na początek rozsuń body, wyjmij lufę z komorą i mając jedynie lower reciever z GB oddaj strzał i sprawdź czy z dyszy dmucha i czy dysza porusza się w przód i w tył.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

sorry zawsze używam słowa broń (wiem,replika jest poprawna,różnica ogromna muszę się oduczyć)

 

tak z dyszy dmucha,kulka załadowana od lufy leci normalnie...jedyne co to nie są ładowane kulki z magazynka (oddałem 3 strzały,kulki ładowałem od lufy) i wyciągając magazynek wypadły mi 3 kulki....

Link to post
Share on other sites

A dysza porusza się w przód i tył podczas strzelania? Bo ona pobiera kulki z magazynka. Jeśli nie wykonuje tego ruchu, to z magazynka nic nie weźmie. A jak odwrócisz replikę magiem do góry to będzie strzelała? HU jest skręcony na 0? Może w komorze kulki utykają (?). Trudno mi tak wróżyć.

 

EDIT: A jakich magazynków używasz? Wcześniej strzelała dobrze? Coś w niej zmieniałeś? Nie upadła Ci gdzieś? Jakich kulek używasz?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...