Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące noszenia hełmu kewlarowego BW wraz z goglami które trzeba by nazwać wysokoprofilowymi np. Bolle X500. Czy da się założyć je wygodnie?

 

Pytam bo powoli zaczynam zaopatrywać się w sprzęt do bardziej konkretnej rekonstrukcji a z moimi goglami nie chciałbym się od razu rozstawać ponieważ są bardzo wygodne i wchodzą mi pod nie okulary. Wątek o goglach BW przeczytałem i myślę że akurat tę część oporządzenia będę kupował na końcu Będzie mi mniej bolał brak Bolli :-) )

Link to post
Share on other sites

Każdy sobie mniej więcej powinien sam dopasować gogle w końcu nikt inny oprócz ciebie nie będzie w nich biegał,do rekonstrukcji nie koniecznie są na zawał wymagane gogle zależy też jaką jednostkę będziesz odtwarzał,ale dla bezpieczeństwa podczas gry jakaś ochrona musi być wiadomo.

 

Odsyłam do tematu który już był poruszany :

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=47505

 

 

Pozdrawiam

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem w swoim poście wątek o goglach już przeczytałem.

Gogle już mam a hełmu dopiero szukam.

Zadałem konkretne pytanie o kompatybilność kevlaru BW i X500.

Niestety nie mam możliwości u siebie założenia kompletu na głowę i sprawdzeniu tego samemu. Wiem tylko że w tanich podróbkach amerykańskiego Fritza hełm mi się podsuwał do góry ale to były repliki z syfiastym fasunkiem (lub brakiem jakiegokolwiek).

 

Niemniej jednak dzięki za chęci i czekam może ktoś inny ma możliwość założenia na siebie takiej kombinacji.

 

Być może zawitam na najbliższą BZ i wtedy poszukam tam AWR-u lub Delty i grzecznie poproszę o wyjaśnienie kilku kwestii ale do tego czasu może mi się trafi jakaś aukcja hełmu i dobrze by było to wiedzieć zawczasu.

Link to post
Share on other sites

Nikt w AWR nie nosi hełmu ;)

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba po prostu znalezienie kogoś kto posiada taki hełm(Wolf pewnie będzie z nim biegać na BZ ;) ) i przymiarka :)

Swoją drogą może w Rangershopie w Szczecinie mają hełmy i pozwolą przymierzyć? ;)

Link to post
Share on other sites

Z tym Szczecinem to nie tak łatwo będzie :-) W sumie już tylko emocjonalnie jestem z nim związany.

 

Ale może inaczej - czy hełm tzw. galowy to jest dokładna pod względem wymiarów i kształtu kopia kevlaru? Wiem że środek jest inny i zapięcie ale mam chyba znajomego z takim cudem pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Galowy jest dużo mniejszy niż Schubert. Wydaje mi się że rozmiar M galowego można porównać z rozmiarem S Schuberta. Galowy ma również zupełnie inny fasunek i ma tylko jeden wredny, skórzany pasek do zapięcia pod brodą.

Poza tym, mimo iż go miałem to bezpośrednio nie porównywałem z nowym Schubertem ;)

Link to post
Share on other sites

Typowo dla Niemców- w centymetrach. Mierzy się głowę i tyle. Rozmiarówka zmienia się co trzy cm- 52-54, 55-57, 58-60

 

Czy aby na pewno jest to rozmiarówka Schuberta?

Chodzi mi o to, że raz miałem Schuberty o rozmiarówce S,M,L a raz Gr.2, Gr.3 ...

I były to oryginalne Schuberty.

Żeby było śmieszniej jak zamówiłem w RangerShopie rozmiarówkę 58-60 (wg sklepu) to przysłali mi Schuberta Gr.3 który był gigantyczny i pewnie miał rozmiar 65 ;)

Link to post
Share on other sites

Ramol- straszne dziwactwo. Pierwszy raz to widzę. Rozumiem, że jest hełm spadochrnoniarzy?

Wg wyglądu pasuje na wersje dla jednostek powietrzno-desantowych.

To zdjęcie znalazłem zamieszczone na forum Sierra 313, pokazujące customa, domowej roboty, jednego z użytkowników forum. Wg opisu powstał na bazie zwykłego hełmu jednostek powietrzno-desantowych. Modyfikacje miały na celu swobodne noszenie zestawu słuchawkowego Peltor Soundtrap. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wolf- może Ty napiszesz, co z tą romiarówką stanardowych hełmów? Jedni mają literkami, inni cyferkami. Do Niemców takie zamieszanie, jakoś mi nie pasuje :).

 

 

Ja słyszałem ze w BW rozmiarówka jest cyfrowa (wraz z kontraktem) czyli 55-57, oraz 58-60 a w krajach innych gdzie również używaja szubertów jest literowa.

Link to post
Share on other sites

Hełm pod linkiem to modyfikacja forumowicza ze sierry ;). Poza tym wg. mnie ta modyfikacja została podyktowana modą na MICH-e z tego rodzaju wycięciem, bo ten model Peltorów (Soundtrap) który wspomniany forumowicz nosi, panowie z niemieckich jednostek specjalnych swobodnie noszą z hełmem powietrznodesantowym i żadnych wycięć nie potrzebują:

 

ksk0503bt7.th.jpg

 

A wycięcia w MICH-ach są dlatego, że amerykanie używają innego modelu słuchawek.

 

Tak, że żadna nowość tylko dość dziwna inwencja własna ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...