Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAM jak "broń" do samoobrony


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w tytule. Czy coś w stylu: http://www.bron.pl/bron_pl/obrona/produkty...am_walther_p_99 nadawałoby się do samoobrony?

 

Chodzi mi o strzelanie do ewentualnego napastnika (na krótkim dystansie ok 5-10m) gumowymi kulami. Czy w ogóle byłby z tego jakiś pożytek.

 

Proszę nie posać "ja bym tego nie wyciągał bo przeciwnik może mieć prawdziwego" i tekstów w tym stylu. Wiem. Chodzi mi o konkretne szkody wyrządzane przez tą "zabawkę" i czy nadaje się do obezwładniania celów? Na jakim dystansie? Jak bardzo niebezpieczne to jest?

 

 

z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Równie skuteczne w samoobronie jak gazowiec asg czy marker paintbalowy. Znaczy jak trafisz w oko to zrobisz krzywdę komuś a jak nie trafisz w oko to ktoś zrobi krzywdę tobie. Dlatego nazywa się to replika a nie broń.

Lepiej pomyśleć nad Peppergunem czyli paintbalem na kulki z pieprzem cajenne, ale to wydatek rzędu 2 tysi za pistolet i kiela 3-4 tysi za karabinek.Do tego dochodzą kapsuły z co2 (jedno uncjowy do pistoletu to jakieś 2 zyle ,ośmiouncjowy do karabinka jakieś trzy dychy) oraz kulki z pieprzem (kiela 6 dych za 10 sztuk)

Ale rzecz jest skuteczna co niestety udało mi się odczuć podczas czyszczenia wagonu (tak SOK tym sprzętem dysponuje) z kiboli.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...