Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak sprawdzić jaką mam sprężynę?


Recommended Posts

Zamówiłem u Krakmanów dwa Rk 06 przy czym dogadałem sie by w jednym zostawili mi stockową sprężynę i oznaczyli w którym będzie słabsza a w którym ich mocniejsza sprężyna, przynajmniej tak myślałem że się dogadałem bo karabiny przyszły nie oznaczone ( w jednym po otwarciu osłony sprężyna wyskoczyła i musiałem ją zamontować ).Napisałem im maile ale zależy mi na czasie i nie wiem kiedy i czy w ogóle mi odpowiedzą. Jedyne porównanie jakie mi przychodzi na myśl to zmierzenie zasięgu całkowitego obu replik lub zastrzelenie jakiegoś czasopisma i liczenie przebitych kartek ; ], tyle tylko czy to będzie miarodajny wynik przy niedotartych bebechach ? ( na dniach wymienia w obu hop up i jedna z replik przekazuje kuzynowi).

Link to post
Share on other sites

Eeee... przy otwieraniu jakiej osłony sprężyna Ci wyskoczyła? Jeżeli otwierałeś gb, to możesz pewnie wyjąć tą sprężynę i obejrzeć.

 

Sprężyna stokowa ma jednakowy skok na całej długości, jest względnie krótka i z grubego drutu. Zwykle też jest ciemna. Sprężyna tuningowa ma niejednakowy skok, jest dłuższa, cieńsza i srebrna bądź kolorowa. Tu masz przykładowo dwie m120 - G&G oraz BOYi stock:

 

p1010717ew9.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

W Rk okazuje się wystarczy zdjąć górną pokrywę by dostać się do sprężyny , wprawdzie powyżej mam wrażenie dwie nieco sprzeczne wypowiedzi są ? ale dzięki ; ] te sprężyny co mam wprawdzie różnią się kolorem ( jedna jest bardziej miedziana druga raczej srebnawa jest ) jednak obie są jednakowej długości i grubości więc podejrzewam że dali dwie 120m/s...

Link to post
Share on other sites

Po piwie test byłby niewiarygodny ze względu na strzelca; ]

Krakmani odpisali że była karteczka na pudełku i faktycznie ją znalazłem tyle że w zewnętrznym pudle ( musiała się odkleić a pisałem by podwójnie oznaczyli ) hmm no nic pozostaje mi zrobić testy na penetracje. A to jeszcze jedna kwesta niemal czysto akademicka ; ] o ile mierzenie maksymalnego zasięgu przy " niedotartych bebechach " nie będzie raczej miarodajne to co w takiej sytuacji z testami na penetracje lub na chrono ( z tym że do tego ostatniego nie mam dostępu ) ? Dodam że Będę miał okazję zrobić test przy nowych hop up czarnych systemy więc podkręcanie będzie od początku podobne ?

Link to post
Share on other sites

W Rk okazuje się wystarczy zdjąć górną pokrywę by dostać się do sprężyny

Badtrip nie wiem o jakiej sprężynie ty piszesz ale ta która "strzela" w każdym AEGu jakiego do tej pory miałem okazje "zwiedzać" znajduje się wewnątrz gearboxa i nie da się do niej dostać po zdjęciu jakiekolwiek pokrywy. Zastanów się na co patrzysz, czy w Rk 06 jest atrapa sprężyny powrotnej zamka?

Porównanie sprężyn które Ci przedstawił Michalll jest jak najbardziej trafne jednak w twoim wypadku nic nie da bo rozbierać gearboxsów we własnym zakresie nie powinieneś bo stracisz gwarancje.

By mieć jakiekolwiek pojęcie o fpsch musisz zrobić testy puszkowe z kompletnie "wyłączonymi" hopami - czyli zero podkręcenia.

Link to post
Share on other sites
tyle tylko czy to będzie miarodajny wynik przy niedotartych bebechach ?

Co rozumiesz przez docieranie się bebechów? Że gumka HU zacznie inaczej podkręcać? Czy że oring się przyklei do cylindra/głowicy tłoka? A może dysza się doszczelni? Bo nie bardzo to rozumiem.

 

o ile mierzenie maksymalnego zasięgu przy " niedotartych bebechach " nie będzie raczej miarodajne

Coś Ty się tak uwziął na te niedotarte bebechy? A po jakim czasie/przebiegu docierają się te bebechy? I czy trzeba wtedy uważać jakoś szczególnie na replikę? Np. nie przekraczać pewnego pułapu obrotów?

 

Ja mam pomysł. Strzel w kogoś (np. młodszego brata) z obu replik i spytaj, z której chce dostać drugi raz. Wskaże słabszą. ;)

 

EDIT:

W Rk okazuje się wystarczy zdjąć górną pokrywę by dostać się do sprężyny

To widzę, że Boyi wprowadziło jakąś nowatorską odmianę GB v.3. Jesteś pewien, że wiesz o czym piszesz?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Sprawa już wyjaśniła sie, panowie z taiwanguna początkowo więcej mi namotali niż pomogli ale w końcu po mailach sie wyjaśniło wszystko i w sumie chwalę sobie zakup i obsługę u nich, z tym docieraniem to czytałem wypowiedzi że nawet u niektórych źle działający magazynek miał wpływ na zasięg itp. a z tymi nasmarowanymi gumkami to nie wiem czy w asg tor lotu kulki ma znaczenie na penetracje?, w każdym bądź razie stąd były moje pytania, no i o oczywiście z tego że czas mnie goni a o replikach wiem tylko tyle ile gdzieś tam przeczytałem. Przy okazji łopatologiczne tłumaczenia fachowców na forach się przydają bo bez tego pewno już co nieco bym zbroił a tak to póki co wszystko gra ; ] Pzdr.

Edited by Badtrip
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, nasmarowane gumki hu powodują zwiększenie mocy obalającej kulki, gracze są glebiej nimi penetrowani (bo ładnie nasmarowana smarem z gumki kulka gładko przeciska się przez ludzkie bebechy) i po niedzieli do domu wracają maniacy tylko z tej drużyny, która wygrała.

Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak że za duża ilość smaru na hop upie powoduje że kulki gorzej podkręcane są? Odnośnie penetracji chodziło o test puszkowy i tym podobne, niema pojęcia jak jest w przypadku asg ale w broni ostrej słyszałem że tor lotu pocisku ma znaczenie na przebicie, chociaż nie testowałem tego na sobie ; ]

Link to post
Share on other sites

...skoro oporu powietrza to i oporu stawianego przez ścianę puszki pewno też ; } spok to by niesmarować już wyczytałem wcześniej, inna sprawa że od kupienia hop up tłusty był i po lekki wytarciu i ponownym założeniu hopa strzela lepiej ale i tak w wolnej chwili zamienię na systeme.

Edited by Badtrip
Link to post
Share on other sites
...skoro oporu powietrza to i oporu stawianego przez ścianę puszki pewno też ; }

Nawet jeśli, to jest tak znikoma sprawa, że nawet roztocza na tej puszce tego nie zauważają.

 

Test puszki polega na tym, że łatwiej przebić jej ściankę trudniej dno. No rzecz w tym, że jak przestrzelisz ściankę, to na pewno masz ileśtam fps, a jak denka już nie, to masz na pewno mniej niż ileśtam. No i są widełki. A jak denko przestrzelisz, to masz więcej niż ileśtam i wtedy nie wchodzisz do budynków ;). Mniej więcej tak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...