Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tendencja wszystkich replik gazowych?


Recommended Posts

Ponieważ od jakiegoś czasu interesuje się gaziakiem (konkretnie Tanaka M700 AICS) przekopałem forum w poszukiwaniu informacji o nich. Nie wszystko jest jednak jasne, dlatego proszę o rozwianie moich wątpliwości.

 

Ogólnie mówi się o słabej powtarzalności strzałów w wypadku napędu gazowego co ma być związane z tym, że praktycznie każdy kolejny strzał to spadek fps. Wydaje się to logiczne. Jednak Lambert o swoim stockowym M700 pisze coś innego-, nie zauważa takiej tendencji co potwierdzają pomiary na chrono.

 

Dalej,podobno cały problem zaczyna sie po zrobieniu upgrade'u, dopiero wtedy ma dochodzić do spadków fps. Właśnie o tym wiele osób pisze, jednak nadal nie wiem, co to są te spadki? Czy to jest dramat w stylu strzał-700fps, strzał 680, strzał 650, strzał 610 itd, bo z taką opinią też się kiedyś spotkałem, czy nie jest to aż tak silne? Czy dobrze zrobiony tuning (power pack G&G, power bolt G&G, uszczelki G&G, tuning magazynka KM Head) może mimo wszystko powodować drastyczne i odczuwalne spadki fps z każdym kolejnym strzałem?

 

Czy to wszystko o czym napisałem to ogólne bolączki gaziaków czy może dotyczą one tego konkretnego modelu? Jak sobie radzą Ci, którzy ich użwyają, jak to jest z tymi spadkami mocy? Skoro problem leży w dozowaniu gazu, czy wyjściem nie byłoby zainstalowanie wzorem z paintballowych markerów systemu na co2?

Link to post
Share on other sites

Bardziej się schładzaja zawory m.in. Ale też większa ilość gazu "out" powoduje szybsze zużywanie się gazu "in" magazynek.

 

Po polskiemu. Jezeli w stockowych warunkach gaz w magu starczal na np 60 strząłów z czego pierwsze 40-50 było ok. To po upie będzie starczał na powiedzmy 30 z czego po pierwszych 10-15 już zauważalna będzie róznica w mocy. To w zasadzie wszystko.

 

Oczywiście dochodzi umijejętne "okiełznanie" tej większej ilości gazu, no i trwałość części.

Link to post
Share on other sites

Może to głupio zabrzmi ale zadam pytanie: Po co..?!

Wkraczasz na pole minowe chyba niepotrzebnie... ;-)

 

Pokazałem, że trafienie z 70m w gracza to żaden problem przy stockowej Tanace AICS, czyli z 560 fpsami i bez żadnego poprawiania precyzji.

Pewnie i z większe ale zabrakło mi działki. W dodatku w prawdziwych warunkach a nie w zamkniętym korytarzu z 30m do puszki po coli... :wink:

Ona ma lepsze skupienie na 40-45m.

 

Te 70m to odległość, z której nigdy nie korzystam w grze bo nie ma sensu - kulka leci ponad sekunde ( około sekunde... ) a po drodze w powietrzu wiele się dzieje...

Czy będziesz miał 560 czy 650 fps kulka ciągle będzie tak samo wrażliwa na podmuchy - to nie wiatrówka.

 

Uważam, że lepiej pobawić się jak to określił dexter w tunig precyzyjny niż "demolować" bardzo dobrze działające magazynki ze sporym prawdopodobieństwem pogorszenia działania...

 

To takie moje "dwa grosze" w dyskusji... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Podobają mi się Twoje posty Lambert ale tym razem zupełnie nie mogę się z Tobą zgodzić.

Pytasz po co w replice snajperskiej większa moc niż 560fps? Może właśnie po to, żeby na 70m móc oddać strzał. Sam piszesz, że jest to odległość na którą nie ma sensu strzelać bo kulka leci za długo. Wraz ze wzrostem mocy przy tych wartościach może i zasięg dramatycznie nie wzrośnie ale na pewno zmniejszy się czas potrzeby kulce na pokonanie 70m. Nie zgodzę sie zupełnie, że kulka tak samo będzie podatna na czynniki atmosferyczne przy 560 lub 650fps.

Na obecnym airsoftowym polu walki, gdzie wiele replik ma 420fps, gdzie KMy mają po 500 jaki sens ma czterotakt 560fps?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca się zrozumieliśmy...

Nie pytam po co w snajperce większa prędkość wylotowa kulki tylko po co ryzykować zniszczenie jej dla tych ok.100 fpsów więcej skoro już stockowa strzela celnie na ponad 70m...?

 

Co do podatności kulek na podmuchy - to ta różnica prędkości jeśli wpłynie na zachowanie charakterystiki balistycznej kulek ( matko, ale mi wyszło mądrze.. ) to w sposób niezauważalny na tym dystansie. To skrajne dystanse dla ASG moim zdaniem...

 

A że minimi PeJota na M150 zasypie Cię kulkami to fakt - dlatego snajper w ASG ma przerąbane... chyba, że go niezauważą a sam strzela żadko i celnie! ;-)

Oczywiście moje doświadczenia są siłą rzeczy subiektywne ale moim zdaniem "dalej" strzelać nie warto...

 

Z tej odległości ( 70m ) nikt Cię nie zauważy. Tak samo z 50m a jak jesteś dobry to i z 30m - znam jednego co fraguje z 15m ale to "psychol"... :wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

No nie, ma mniej... ale można niekoniecznie mając przewage zasięgu.

 

Teraz robię "parasnajperke" elektryczną na SIGu552 ze sprężyną M100 ( sic! ), lufą długości 247mm KMH, tłumikiem HALO i... wiem, że do 40-45m będzie skuteczna. 8-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja raz tak zrobiłem. Minę kolegi pamiętam do dzisiaj - jakby cały świat się dla niego skończył. Więcej raczej tego nie zrobię (bardzo działa na psychę "dotkniętego").

 

Co do treści tematu - kolega Vandermann zadaje te same pytania we wszystkich działach...padła już przecież odpowiedź na nie !

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites

Ja raz tak zrobiłem. Minę kolegi pamiętam do dzisiaj - jakby cały świat się dla niego skończył. Więcej raczej tego nie zrobię (bardzo działa na psychę "dotkniętego").

Moja ostatnia "ofiara" tego wyszukanego stylu :wink: po przyłożeniu lufy do jego giwery i cichego "buu" z mojej strony też miałą fajną mine - z emocji puścił mi jeszcze krótką serie w dłoń z przyłożenia, czego w ogóle nie zakodował - taka zaćma.

- "Ja strzeliłem..? Niemożliwe!

Tylko ślad na rękawiczkach i siniaki na dłoni potwierdzały moje słowa... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...