Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Classic Army - MP5 - PROSZĘ O PORADY!


Recommended Posts

Witam,

posiadam MP5 SD6 z firmy Classic Army. Broń miała powymienane części na mocniejsze, między innymi wstawiłem: sprężyne Prometheus 135SP; silnik G&G Armament; gumke hop-up Guarder silikonowa; zestaw cylindrów Bore-Up Guarder; prec lufa Systemy. Ostatnimi czasy zacząłem sam zajmować się modernizacją mojej broni. Wymieniłem styki na mocniejsze, wymieniłem okablowanie.

 

Moje problemy:

 

1. Zauważyłem, ze moja bron strzela, ale słysze jakby zębatki się cofały (tak jakby nie było Anti-Reversal, ale on jest - przy rozłożonym GB nawet sprawdzałem czy blokuje zębatki i starannie zamknąłem GB). Następnie zauwazylem, ze po kilku strzelankach Anti-Reversal jest przetarty na samej górze (tam gdzie blokuje zebatki). Próbowałem dokręcić śrube silnika, było troszke lepiej, ale silnik strasznie sie meczyl i na AUTO bylo slychac mimo wszystko to cofniecie...!:/ Czym to moze byc spowodowane?! (Zle dzialajaca sprezynka? Niewlasciwe zalozenie A-R? A może zębatka?! - nie wiem, pomóżcie!) Czy moze sie psuc Anti-Reversal po kilku strzelankach?! A jesli bedzie sie psul dosyc czesto, to co jest powodem szybkiego niszczenia sie A-R?!

 

 

2. Moja bron zaczela strzelac w trybie SEMI tak, jakby selektor ognia byl ustawione na trybie FULL AUTO. Wyglada to tak: przerzucam selektor na SEMI (czyli strzal jedna kulka), naciskam spust i bron oddaje kilka (czasem 2, czasem 3, a czasem dopoki nie zdejme palca ze spustu) strzałów. Przewertowałem forum wmasg.pl i wszedlem na post OLO, który opisał części i tak pośrednio działanie gearbox'a. Po tej lekturze dochodze do wniosków, że wina może leżeć po stronie:

- przerywacza (być może nie wiem jak zamontować przerywacz, i w momencie obrotu zębatki tłokowej przerywacz nie podnosi kostki stykowej - czy to możliwe?!)

- płytki selektora

- sprężynki, która dociska przerywacz za pomocą płytki selektora...

 

 

Czy myle się?! Proszę o pomoc, gdyż nie wiem co mam kupować za części...:/ Nie jestem zaawansowanym czlowiekiem zajmujacym sie Gearboxem, orientuje sie gdzie co jest i po dosc duzej lekturze na wmasg.pl orientuje sie co za co odpowiada.. Mimo to proszę, o dosyć jasną pomoc...!

 

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje!

DanielGhost!

Link to post
Share on other sites

Witam

Miałem te same kłopoty co TY tak to jest jak zagląda się do GB nie mając wystarczającej wiedzy sam byłem taki mądry.

 

Najlepiej wyślij ją na serwis zapłacisz pare złotych i będzie git.

Jak oddałem swoją Mp5 na serwis to niby zrobili korektę podkładkowania i wszystko było super.

 

Ten 2 problem to może być wyrobiony plastik od przełacznika odnia :

http://www.asgshop.pl/sklep/pics/pto-03.jpg

przynajmiej ja tak miałem

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie coś źle złożyłeś przy zatrzasku przeciwpowrotnym. Za bardzo innej możliwości nie ma. Sprawdź czy kable idące na tył GB nie blokuja zatrzasku. Tam jest stosunkowo ciasno i czasem złe ułożenie kabli potrafi blokować Zatrzask.

 

A co do auto/semi to prawdopodobnie strzelając na semi bardzo delikatnie naciskałeś spust. Spust się dusi jednym zdecydowanym ruchem. Jak się to robi pomału to kostka stykowa się zużywa ponadnormatywnie i potem tak sie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy kable idące na tył GB nie blokuja zatrzasku. Tam jest stosunkowo ciasno i czasem złe ułożenie kabli potrafi blokować Zatrzask.

Wiesz co, zauważyłem, że anti-reversal tak jakby troszke "wpadał" w jedna z tych otworów gdzie ten reversal sie obraca... (wiesz o co chodzi?:D) Tu na tej fotce od OLO:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e02752ba7607ec4

jest zaznaczony reversal i caly gearbox, to ta czesc szkieletu GB w miejscu gdzie sie wkłada reversal wydaje mi sie ze wpada...:/ Nie wiem czy rozumiesz mnie o co chodzi, sorki troche zamotałem:P

 

Ten 2 problem to może być wyrobiony plastik od przełacznika odnia :

http://www.asgshop.pl/sklep/pics/pto-03.jpg

przynajmiej ja tak miałem

Ten plastik od selektora jest raczej sprawny.. Nie rusza sie Płytka Selektora w momencie strzału... Musze zobaczyć czy dobrze jest zamontowana kostka stykowa i ten przerywacz..

 

 

P.S. Nie mam wystarczającej wiedzy na temat GB, ale kiedyś się trzeba tego nauczyć ;) Hehe, mam nadzieje ze forum i jego użytkownicy mi w tym pomogą, a w przyszłości i ja będe się starał jak najlepiej pomagać ;)

 

Pozdrawiam!

DanielGhost ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę nieostra fotka albo wzrok mój, ale postaram się logicznie odpowiedzieć ;-) . Z tego co widze kable masz naprawde blisko antireversala. Sprawdź czy one go nie blokują. W tym momencie wydaje mi się to najlogiczniejszym powodem. I faktycznie słowo "wpada" mało mi mówi ;-) .

 

Co do plastiku to to jest po prostu selektor i jeśli jest mocno wyrobiony to faktycznie może nie przełączać na któryś z trybów prowadzenia ognia.

 

 

Ps: Sorki za błędy... % są ale wiedza ta sama ;-) .

Link to post
Share on other sites

Hehe spoko ;) Jeszcze nie siedzialem tak konkretnie nad bronia, ale niedlugo sie za nia wezme..! Co do fotki, pisalem, że to jest fotka od użytkownika forum "OLO", ponieważ to On zrobił wspaniały artykuł o gearbox i rewelacyjnie opisał wszystkie jego części.. Chwała mu za to ;) Więc fotke sobie użyczyłem od niego ;) Pozdro!

Link to post
Share on other sites

@ Zdzisiu:

Wiesz co, kostka stykowa to chyba raczej nie, ponieważ niedawno ją kupowałem... Podejrzewam, że źle wkładam kostke w momencie składania GB i wtedy przerywacz nie podnosi kostki stykowej... Ale z drugiej strony...........jak kupiłem kostke stykową i chciałem ją wymienić, to ta kostka tak jakby była troche za duża, bo po zamknięciu GB i po naciśnięciu spustu sprężynka która powodowała cofnięcie kostki (przez co był przerywany ogień) nie była w stanie jej cofnąć bo się blokowało... ale troszke przyciąłem te boki kostki nożykiem i teraz śmiga ładnie - oprócz tego semi... Ja stawiam na to, że coś źle robie z wkładaniem kostki i przerywacz jej nie podnosi...

 

Jak tylko to zrobie, napewno Wam napiszę ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...