Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Mam takie pytanie, staram się w przybliżony sposób określić wielkość rynku ASG w Polsce.

 

Mówiąc najprościej: Ile pieniędzy jest wydawanych rocznie na ASG w Polsce.

 

Jakie to są kwoty? W jaki przybliżony sposób można to określić? :?:

 

 

Dzięki za pomoc,

 

 

Kangur.

Edited by Kangur_AU
Link to post
Share on other sites

W jaki sposób? W taki jak robi to się wszędzie czyli ankieta - ile Pan/Pani rocznie wydaje na asg? Potem z takimi danymi robisz co chcesz. Możesz też zacząć pytać się właścicieli sklepów jakie mają obroty ale z tym może być gorzej bo sprzedawcy raczej nie udzielają informacji jak zyskowna jest ich branża.

Link to post
Share on other sites

Jako że kiedyś pracowałem w badaniach rynku odpowiem, że pobieżne szacunki mogą być mylące. Jednakże widać jakościową różnicę z sytuacją sprzed ery internetu. Dużo danych jest dostępnych w sieci, nie tylko na tym portalu.

 

Poza tym, Kangur musisz podejść do tego systematycznie. Bo widzisz czym innym jest:

 

zakup repliki nowej.,

 

zakup odzieży i butów (często używanych poza ASG)

 

zakup oporządzenia (kamizelki, ładownice, pasy camelbacki)

 

zakup osprzętu (baterie, ładowarki, części, upgrade i takie tam)

 

zakup wyposażenia (dodatkowe magazynki, latarki, kolimatory, kulki BB)

 

I to jeszcze w podziale na rynek pierwotny i wtórny.

 

I coś Ci powiem... w zależności jak zadasz pytanie i jak zdywersyfikujesz rynek... to takie otrzymasz dane.

 

Oj przydałby się Tobie ktoś do tego zadania nawet na ćwierć etatu

Link to post
Share on other sites

Panowie, ja potrzebuje prosty, szacunkowy wynik:

 

Czy na ASG ludzie wydają rocznie 10, 20 czy 100 000 000 PLN.

 

Nie mam trójki z przodu żeby się bawić w ankiety, na zlecenie profesjonalnego badania rynku też mnie nie stać - stąd pytanie.

 

Szacunkowo. Orientacyjnie.

 

Interesują mnie wszystkie powiązane wydatki: replika, kulki, akcesoria, mundury - wszystkie wydatki związane bezpośrednio z "zabawą w ASG"

 

Wiadomo że jeden kupi sprężynę, strzeli raz i pójdzie do domu, ktoś inny sprzeda nerkę, kupi replikę za 36 000 Euro, powie że jest kiepska i kupi drugą lepszą.

 

Interesuje mnie ORIENTACYJNY rząd wielkości, np:

 

jest 25 000 osób, średnio wydających 700 pln rocznie

 

Taka bardzo przybliżona kwota - żeby załapać rząd wielkości - to są dziesiątki czy setki milionów PLN rocznie?

 

K.

Edited by Kangur_AU
Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla Ciebie, pi razy drzwi:

 

Załóżmy, że województow łódzkie jest reprezentatywne dla całego kraju. Na tym portalu jest zarejestrowanych z tego województwa 1811 osób. Przyjmijmy, że w airsof bawi się drugie tyle osób, które nie mają kont na wmasg.

 

Czyli mamy w sumie powiedzmy 3600 osób na województwo.Razy 16 wojewodztw to jest 57600 osób.

 

Załóżmy, że każda taka osoba wydaje średnio na wszystko 1000zł rocznie. A więc wychodzi 57.600.000zł. A więc suma rzędu kilkudziesięciu milionów złotych na rok.

 

Oczywiście takie wyliczenie bazuje na kilku podważalnych założeniach :)

Edited by relevant
Link to post
Share on other sites

Mówiłem, bimbaliony złota SS! :F

Poważnie, wymagasz czegoś co jest nie dospełnienia. Trzeba by było pytać sklep o ich roczne utargi, ale wątpię aby udostępnili takie dane. Możemy Ci orientacyjnie policzyć ile kasy wydają ludzie na wmasg, ale jest też potężna szara strefa. Ludzi niezwiązanych z tym forum. Do tego jest mnóstwo sklepów stacjonarnych, które sprzedają poza sklepami internetowymi.

Szacunek o jaki Nas prosisz jest dla mnie niemożliwy do... oszacowania.

Link to post
Share on other sites

Po mojemu wychodzi, ze na ASG wydawanych jest rocznie (z tendencją wzrostową -ok, 10-15%), w skali całego kraju pomiędzy 75 075 962,50 zł a 85 801 100,00

 

 

A to wszystko dzięki użytkownikowi Viamortis.

 

 

Kangur wisisz mi kilka dużych piw... ;)

Edited by Switek69
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...