Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tiuning m16a4 jg


Recommended Posts

witam.

posiadam replike m16a4 firmy jg, podobno w owej replice siedzi juz GB v3.

pytanko co i ile mniej wiecej musiałbym dołożyć by mu troszkę mocy dołożyć, i nie jestem typem który musi mieć 500fps, mówię trochę :P

 

dodam dla ścisłości że komora HU jest plastik :D

 

- w chwili obecnej wymieniłem gumkę z standardowej ( lichej ) na silikon Guardera

- wymieniony dystanser ( guarder )

- wymieniony pierścień stabilizujący lufę na Systeme

- ogólnie podokręcane śrubki :P

- czekam na precke z Systemy ...

 

dzieki za podpowiedzi...

marcin

Link to post
Share on other sites

CO możesz wymienić ? Dobre pytanie, bo jeśli chodzi o zasięg, to sprężynkę na m130 (oszczędzaj full auto), ale jeśli chcesz poprawić skupienie, to to co wsadziłeś do repliki (gumka, dystanser, precka) w zupełności wystarczy. Aha, w moim HK416 miałem problemy z wsadzeniem lufy systemy, gdyż ta jest grubsza od innych luf. W hk416 jg ponoć jest ta sama komora co w m16a4 JG

 

Jełśi chcesz mieć więcej FPS i full auto, to koszta się oczywiście zwiększą, bo musisz wymienić tłok, łożyska na ślizgi metalowe, prowadnice na łożyskowaną i oczywiście sprężynę na m130 (np. guardera). Zębatki i inne części powinny wytrzymać.

 

P.s. W replikach rodziny m4/m16 są montowane gearboxy v.2 :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam wszystkich. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.

Zainteresowany jestem kupnem tej właśnie repliki i chciałbym się dowiedzieć czy przy kupnie jest sens wymiany sprężyny na m120 o zmiennych skokach i wymiany łożysk na kulkowe/ślizgowe ( jakie łożyska są w stockowej wersji gb?). Chodzi mi o przedłużenie żywotności gb. Dla jasności dodam, że od razu wymieniam body na KA+ Hu KA+ gumka+precka+bateria.

Link to post
Share on other sites

Ja bym wsadził m130. Te gearboxy potrafią wiele. w stocku montują zazwyczaj łożyska 6mm ślizgowe ze metalu jakiegoś. U mnie na m140 się trzymają. Wymień sprężynę stokową (szybko się zbija) na m120/m130 i te części, które podałeś prócz łożysk i będzie pięknie chodziło :)

Link to post
Share on other sites

chciałbym się dowiedzieć czy przy kupnie jest sens wymiany sprężyny na m120 o zmiennych skokach

 

Na pewno nie zaszkodzi .

 

i wymiany łożysk na kulkowe/ślizgowe ( jakie łożyska są w stockowej wersji gb?).

 

kulkowe na silnikowej reszta ślizg .

 

Chodzi mi o przedłużenie żywotności gb. Dla jasności dodam, że od razu wymieniam body na KA+ Hu KA+ gumka+precka+bateria.

 

DO tego wrzuć jeszcze prowadnicę łożyskowaną PJ .

Link to post
Share on other sites

Przemek10, na silnikowej są łożyska ślizgowe. Te łożysko kulkowe jest dosłownie zamontowane w zębatkę. Jeśli chce ktoś, to mogę zrobić tego wynalazku fotkę.

 

P.s. Prowadnice możesz wymienić, ale nie trzeba, w stocku siedzi dosyć dobrej jakości metalowa prowadnica, tyle że bez łożysk :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...