Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 III gen JG Nowa bateria


Recommended Posts

A jak wypadają te baterie w porównaniu z bateriami dedykowanymi pod ASG(wymiary, osiągi)? Jaką te baterie mają wtyczkę(ze zdjęcia wyglada na large)?

 

Co sądzicie o tej baterii 8,4V 3300mAh G&P

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2059

 

Bateria 9,6v wejdzie do tej mki? Czytałem gdzieś że chińczyki mają inaczej kolbę zrobioną

Edited by zyga1616
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak akumulatory dedykowane do ASG. Owszem, są pakiety o różnych kształtach pasujących do konkretnych replik, ale same ogniwa mają dość ogólne zastosowanie (zabawki RC czy wkrętarki akumulatorowe).

 

Akumulatory G&P są znakomite, ale zwróć uwagę na ceny pakietów z linka podanego przez Hugo :roll:

Link to post
Share on other sites

Witam

A nie można by było sobie zrobić batki z takich np aku: http://www.allegro.pl/item503321882_akumul...ox_pudelko.html

 

Za batake 9,6V wyszło by z wysyłkami max 75zł (do tego kupić wtyk do batki za 4zł jakieś kable) i już jest batka. A czym ona różnić się będzie od tych dedykowanych do ASG? Oprócz dużo wyższej ceny?

Edited by szymon91
Link to post
Share on other sites

Skoro jest tam m120 i dosyć dobrze wytrzymuje to ciut większy ROF wiele nie zmieni.

 

Ja bym nad 8,4V ani nie myślał, 9,6V ew 8,4 RC :D

Od wielu osób słyszałem dobre opinie na temat Firefoxa,Intellecta miałem i też chwaliłem. Pojemność 1500mAh starcza bez problemu, i tak z reguły ładuje się batkę przed strzelanką :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie ma czegoś takiego jak akumulatory dedykowane do ASG. Owszem, są pakiety o różnych kształtach pasujących do konkretnych replik, ale same ogniwa mają dość ogólne zastosowanie (zabawki RC czy wkrętarki akumulatorowe).

 

Akumulatory G&P są znakomite, ale zwróć uwagę na ceny pakietów z linka podanego przez Hugo :roll:

Zwróćcie też uwagę, że większość pakietów ma napięcie znamionowe 7.2V - elektryczne modele zdalnie sterowane są zasilane głownie takim napięciem.

Link to post
Share on other sites

Niezbyt rozumiem post poprzednika. Napięcie pakietu zależy od ilości ogniw, z których jest zrobiony. Ogniwa NiMH i NiCd mają napięcie 1,2V. Łączymy je szeregowo, czyli napięcia się dodają. Dla pakietu złożonego z 7 ogniw napięcie wyniesie 8,4V, dla pakietu z 8 ogniw - 9,6V, ze 100 ogniw 120V.

 

Co do formy to GP i Sanyo uchodzą za najlepsze. Sam mam pakiet złożony z 8 ogniw Sanyo RC i jestem bardzo zadowolony. Co do typu ogniw, poleciłbym NiCd z uwagi na większe prądy ładowania i rozładowania.

Link to post
Share on other sites

Niezbyt rozumiem post poprzednika. Napięcie pakietu zależy od ilości ogniw, z których jest zrobiony. Ogniwa NiMH i NiCd mają napięcie 1,2V. Łączymy je szeregowo, czyli napięcia się dodają. Dla pakietu złożonego z 7 ogniw napięcie wyniesie 8,4V, dla pakietu z 8 ogniw - 9,6V, ze 100 ogniw 120V.

 

Co do formy to GP i Sanyo uchodzą za najlepsze. Sam mam pakiet złożony z 8 ogniw Sanyo RC i jestem bardzo zadowolony. Co do typu ogniw, poleciłbym NiCd z uwagi na większe prądy ładowania i rozładowania.

Chyb mi się źle zacytowało - chodziło mi o to, że w sklepie wspomnianym wyżej (hpi.pl) większość gotowych ogniw ma napięcie znamionowe 7,2V - czyli składa się z 6 ogniw, a w ASG najczęściej się spotyka pakiety złożone z 7+ ogniw

Link to post
Share on other sites

GB w tej broni wytrzyma 9,6V?

 

Teraz pewnie mnie tu pojadą jak już wcześniej bywało, ale ja mam 10,8v Firefox 2000 mAh w tej replice i strzela przekozacko. Mam też m140 i jakoś GB się nie rozleciał, a to już 15k kulek. Postanowiłem sprawdzić wytrzymałość tego chińczyka i ciągle działa. Ten wypust JG jest bardzo mocny. Zobaczymy jak długo tak pociągnie :-F

Aha żeby zamontować mocniejszą batkę trzeba wypiłować z wnętrza kolby taką poprzeczną belkę. 9,6 wejdzie wtedy bez problemu, a z 10,8 musiałem się już nieźle nagimnastykować, ale też dało rady (mówię o batce typu large) tylko troszkę kolba się u dołu rozeszła i się taka szpara zrobiła - trzeba było taśmy izolacyjnej użyć pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...