Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 PJ (3681M) - hop up


Recommended Posts

Witam!

 

W mojej replice gumka hopa była zmieniana na guadera lub systemę, montowana przez przez Krakmanów. Problem polega na tym, że nawet na najniższych ustawieniach kulki 0,25g lecą do góry po ~20m.

 

Co mogę z tym zrobić? Proszę o szczegółowe instrukcje, nigdy nie rozkładałem żadnej repliki, a nie znam nikogo kto by mógł mi pomóc.

Link to post
Share on other sites

Może dało by się dorobić mniejszy dystanser wtedy gumka podkręcała by jeszcze słabiej może problem zniknie, jeśli nie zmień gumkę i sprawdź na innej.

 

OK, ale jak rozłożyć broń? Myślę, że dam radę niczego nie zepsuć, bo mam obycie w rozkładaniu różnych sprzętów, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mógłby mi to ktoś opisać albo podać link?

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na:

 

www.mechbox.com

 

www.youtube.com (wpisz M4A1 dissasembly czy coś w tym stylu - Jeżeli nie jesteś pierdołą to na pewno sobie poradzisz :))

 

Pozdrawiam

 

Winny całej sytuacji jest podejrzewam za gruby dystanser a gumkę masz pewnie guardera ale tak sobie tylko mniemam

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites

Winny całej sytuacji jest podejrzewam za gruby dystanser a gumkę masz pewnie guardera ale tak sobie tylko mniemam

 

Karabin rozebrany, tylko lekko rozwaliłem górną część body (te takie małe wystające przy rączce przeładowania), bo myślałem, że to karabin rozkłada się w taki "łamany sposób" (innych filmików nie znalazłem :/) i teraz się minimalnie rusza, ale mam już pomysł co z tym zrobić, lecz jakby ktoś miał jakąś dobrą radę, to z chęcią wysłucham.

 

Przechodząc do meritum, gumka to rzeczywiście guarder, bo jest taka jakaś biało-przezroczysta, a dystanser jest za duży - gumka jest tak wciśnięta, że puszczona luzem kulka nie może przelecieć. Ale nie rozbierałem jeszcze komory, bo nie mogę znaleźć żadnego manuala do tego - mógłby mi ktoś pomóc? :]

Edited by Jarek Sadowski
Link to post
Share on other sites

 

http://www.asgshop.pl/hopup_lufa.php

 

Ale zaraz - skoro nie rozbierałeś komory (tzn ja to rozumiem tak, że nie wyjąłeś jeszcze lufy z komory) - to skąd możesz wiedzieć jaką masz gumkę?

 

Jeżeli jednak wyjąłeś lufę razem z gumką to nic już w komorze nie musisz rozbierać

(Mam nadzieję, że lufę wyjmowałeś przy hopku skręconym na minimum!)

Mam też nadzieję, że nie zgubiłeś dystansera.

 

Do gumki guardera potrzebny jest nieco cieńszy dystanser - w tej kwestii nie znam gotowego rozwiązania - Albo wykombinujesz sobie cieńszy dystanser albo zmień gumkę na taką aby po złożeniu wszystkiego i hopku skręconym na zero, patrząc w lufę widzieć cały prześwit i dopiero w miarę regulacji, wypustka się wysuwała.

 

Jeżeli wypustka jest przy hopku skręconym na zero istnieje prawdopodobieństwo, że kulki będą lecieć od razu do góry.

 

PS: Pamiętaj o użyciu silikonu przy wsuwaniu gunki do komory!

 

Poczytaj trochę poradników w necie - Jest tego mnóstwo, wystarczy Ci wmasg, youtube i google :)

Link to post
Share on other sites

Żeby dostać się do dystansera musiałem rozebrać całą komorę i mam teraz niestety następne pytanie, chciałbym, żeby było to ostatnie w tym temacie. ;)

 

Czy ten dystaser jest rzeczywiście zbyt duży (daję porównanie z gumką guardera), bo myślę, że wystarczy nieco inaczej ustawić zębatki i wszystko będzie grać (ale pewny nie jestem, więc pytam, bo eksperymenty mogą rozwalić gumkę... :/)

 

I tu kolejne pytanie - gumka jest lekko uszkodzona przy tym "rowku naprowadzającym", ale nie przeszkadza to moim zdaniem , bo nadal się dobrze trzyma na lufie ani też nie powoduje nieszczelności - guma sama w sobie niezbyt mocno dociska lufę. Czy mogę jej nadal używać? Jeśli tak, to jak długo?

 

Dzięki za ogromną cierpliwość. ;)

Link to post
Share on other sites

Wina za dużego dystansera w guarderze. Wstaw stockowy dystanser. Gumka powinna śmigać, kumpel miał w augu jej "szczątki" i śmigało bez zarzutu. Jesli przy stockowym dystanserze bedzie coś nie tak spróbuj z wkładem od długopisu. Jak to nie pomoże najlepiej kup nową gumkę i dystanser (gumkę systemy najlepiej, trudno ja zniszczyć w porównaniu do guardera, a osiągi takie same:)) a dystanser jakiś zawsze wykołujesz:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...