Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Znasz Li ten pistolet maszynowy?


Recommended Posts

Co to jest? Podpowiedź, niewielkich rozmiarów pistolet maszynowy, zasilany amunicją 9 x 18mm Makarow.

 

m16.jpg

200436231928538.jpg

82s.jpg

 

Pewnie wiecie, prawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otóż jest to ni mniej ni więcej tylko... 9mm pistolet maszynowy type 82 rodem z Chin, gdyby ktoś oczywiście nie wiedział i był bardzo zaskoczony wyglądem broni :wink:

 

Mnie gdy to zobaczyłem, dziesięć minut temu szczęka opadła, a sądziłem, że nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć. Niezły numer nam wycięli Chińczycy. Jeżeli ktoś nadal nie wie o co chodzi, to niech sobie zerknie dla porównania na polski 9mm pistolet maszynowy wz. 1963 (popularnie zwany RAK, albo PM-63).

 

pm63.jpg

pm-63_1.gif

Ktoś widzi jakieś podobieństwa? No choćby malutkie? :wink:

 

Szkoda, że nie jestem dziennikarzem z prasy wojskowej, ale wydaje mi się, że ten numer można gdzieś do gazety posłać, bo to jest chyba pierwszy przypadek, kiedy Chińczycy żywcem skopiowali i wykorzystują polską konstrukcję strzelecką i to jeszcze jaką - pistolet maszynowy, który dawno już wyszedł z uzbrojenia naszej armii :D

Link to post
Share on other sites

Mnie sie nie chce wierzyc, aby Chinczycy skopiowali RAKa... Nie byla to zbyt udana konstrukcja. Dosc skomplikowana budowa, nietypowe rozwiazanie z zamkiem zewnetrznym w tej klasie broni, problemy z celowaniem przy ogniu seryjnym i zbytnia latwosc przeladowania, powodujaca problemy z bezpieczenstwem, to tylko kilka "zalet"...

Link to post
Share on other sites

Popytałem trochę znajomych tu i ówdzie, nieco wyśmiali moje "odkrycie", okazuje się bowiem, że sprawa jest znana od ponad 10 lat.

 

Dowiedziałem się za to innej ciekawostki, otóż Chińczycy z właściwym sobie wyczuciem sytuacji w swoim czasie wystawili tę broń na... targach w Polsce :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...