Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FAMAS - magazynki od m16/m4


Recommended Posts

witam

 

slyszalem, ze istnieje mozliwosc wykorzystywania magazynkow od m4/m16 do FAMASa?

 

tzn. slyszalem 2 wersje:

- pasuja normalnie bez przerobek,

- trzeba je przerabiac (tylko jak- opis na airsoftplayers widzialem, ale nie bardzo go przyswajam)

 

moglby ktos pomoc ? :)

Link to post
Share on other sites

Dokladne foty sa na stronie airsoftplayers, co bylo juz wspomniane: http://www.airsoftplayers.com/famasconvers...rsion/index.asp

 

Swoja droga, zaistnialy problem wynika chyba z fuszerki Marui, bo jesli w real steel magi sa 100% wymienne, to chyba nie powinno byc przeszkod, aby tak bylo i w replikach... Byc moze wynika to z tego, ze Famas jest starsza konstrukcja jako AEG niz rodzinka M16 i z tad brak zamiennosci.

Link to post
Share on other sites

http://world.guns.ru/assault/as21-e.htm

Famas F1, czyli pierwsza wersja, używała magazynków 25-nabojowych.

Famas G2 - ma gniazdo magazynka przystosowane do magazynków STANAG (m4/m16)

 

Famas SV marui wygląda podobniej do wersji G2, za wyjątkiem nieszczęsnego gniazda magazynku... przy okazji wspomnę, że magazynek siedzi dość płytko i zdarzało mi się, że wypadał podczas przedzierania się przez krzaki.

 

W przytoczonej instrukcji radzą. żeby wyciąć kawałek body, żeby się mag z m4 zmieścił. Jednak ja bym radził nie osłabiać tego elementu, a zamiast tego spróbować zmodyfikować magazynek.

 

Mimo, że wizja midcapów za 99zł jest bardzo kusząca, to wolę mieć wszystkie magi równo wyglądające. a nie część takich a część innych :)

Link to post
Share on other sites

no tak - tyle, ze ja mam 2 midcapy i lowcapa od M4 i troche nie usmiecha mi sie sie dokupywac pozostalych lowcapow do FAMASa :)

 

A tak docelowo - bede mial 3 mid capy od M4 i 2 low capy od FAMASa :) to da 510 kulek w magazynkach - mysle, ze bedzie ok

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...