Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jeśli myślisz o zrobieniu parasnajpy, to można się zastanowić. Ale jeśli to ma być kompletny karabinek snajperski (z rodziny SR) to radzę wziąć SR-kę od CA lub lepiej od G&P. Cena CA25 to ok. 1500-1600zł, natomiast SR-ka od G&P to wydatek ok. 2400zł. Możesz też ściągnąć ze sklepu redwolfairsoft replikę SR-25 od G&P w wersji Special Edition, czyli z lunetą i wzmocnionymi bebechami. Wtedy koszt tuningu maleje dosyć znacznie, bo wymieniasz tylko zespół cylindra (co do tłoka to nie jestem pewien, może wypowie się ktoś kto wie lepiej) i masz replikę z mocą ok.590-620fps, zależy od szczelności układu. Koszt tej repliki na redwolfie to 633$ (jeśli się nie mylę).

Naturalnie we wszystkich ww. przypadkach do wymiany leci lufa (Prometheus/KM-Head 590, ale lepiej 650mm), komora (uszczelniona komora King Arms do M4/M16), gumka (czerwony Prometheus, koszt ok.40-50zł), dystanser (od DF, nie pamiętam nazwy, cena ok.40zł) no i bateria (Sanyo RC 10,8 lub 12v 3600mAh). Do tego jescze ładowarka, najlepiej mikroprocesorowa. Koszt lufy to ok. 300zł, baterii też ok.300, ładowarka od ok.100 do ok.200zł (zakładam, że ładowarka dla jednego pakietu, te które mogą ładować jednocześnie kilka beterii są sporo droższe).

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites

Co do lunety to zależy jakim funduszem dysponujesz. Dobre są lunety BLOG-a (cena ok. 200-300zł), są to kopie Leupolda M3. Wystepują w dwóch wersjach różniących się powiększeniem i średnicą obiektywu, odpowiednio 3.5-10x40mm za ok. 200zł i 4.5-14x50mm za ok. 300zł.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem GR25 jest najlepszą bazą, głównie przez pasowanie elementów (ot choćby to, że trzeba podgrzać lufę by wydobyć komorę HU)

 

Jeśli chodzi o GB to i tak trzeba nabyć ten produkowany przez G&P, w głównej mierze przez elementy, których niemożna nabyć osobno np:

-Dysza (jedyna, która tak naprawde dobrze pasuje, niby można wepchnąć od AUG-a ale tego niepolecam z autopsji)

-Zębatka silnikowa (pozostałe dwie można kupić osobno)

 

Koszt tego GB to na dzień dzisiejszy ok 750zł, do tego dochodzą zębatki ITU G&P tyko do tego GB. ew. można zakupić GB bez kilku elementów za ok 500zł i pokombinować z tą zębatką silnikową. Do tego dojdzie czerwony tłok G&P (połówkowe zęby) i zapewne jedna, lub obie głowice.

 

Nikt niemówił, że będzie tanio ... Tuning wyszedłby tak 2000 lekką ręką

Link to post
Share on other sites

Taka sobie ta luneta...

 

Wracając do meritum,

Znam człowieka który "włożył" w elektryczną snajpe grubo ponad 5 tys. złotych ( przy innym kursie $ )... i zrobił to na najlepszych częściach dostępnych na rynku ( i niedostępnych! ).

Ja robiłem to samo mniej-więcej równolegle z nim - ale jemu, jako znawcy rzeczy, wyszło to dużo lepiej i ma stabilne ponad 550 fps.

Nie wierz, w pierdoły o ponad 600 fps - a jeśli nawet, to nie będą to stabilne czyli bezpieczne dla repliki fpsy.

 

A teraz najważniejsze - ta jego snajpa jest na sprzedaż za połowe swej wartości!!!

Tym tajemniczym "mistrzem" jest szalony jack pirat, którego chyba przedstawiać nie trzeba...

 

Tu masz link: http://szturm.com/

 

Sam nie baw się w ekstremalny tuning AEGa - szansa, że nie wyjdzie jest duża... ;-)

Poza GB poleci też silnik, lufa, kable i wiele, wiele innych...

 

@pirat: porządziłem się tym linkiem, sorry... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

To wiem bo już się pytałem ile chce w jakich konfiguracjach. Na razie kasy nie mam (i zgody rodziców ale do czasu) i się pytam na co oszczędzać jeżeli szalony jack pirat nie sprzeda tej snipy aż mi się uda uzbierać 3000 zł to z miłą chęcią kupię od niego snipkę nawet bardziej bi mi to pasowało niż kupować nówkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...