Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wg filmiku, który na youtubie zwie się "HK G36 Instruction video" również jest przedstawione, że drum jest po prostu dodatkiem do G36 tak jak zawieszenie, czy inny element. Nie mówią nic o tym, że nie pasuje, czy że trzeba coś wymieniać (a już na pewno zamek...).

Link to post
Share on other sites

hmm, mówiąc szczerze, nie pamięatm, gdzie znalazłem te informacje. Jakkolwiek, na world.guns.ru plotka o cięższej lufie jest potwierdzona, lecz z kolei natrafiamy na inną sprzeczność - piszą tam, że MG36 nigdy nie weszło do masowej produkcji...

 

The MG36 squad automatic weapon (light machine gun), which was initially designed as a heavy-barreled version of the G36, was in fact a short-lived proposition that never went into mass production.

 

tu notka z wikipedii

 

The MG36 light machine gun differs from the G36, having a heavier barrel for an increased heat and cook-off resistance.

 

Cholera, może ktoś ma jakieś rzetelniejsze dane? Bo media w stylu wikipedii nie są jakieś super wiarygodne.

 

@danyboy:

oczywiście, ze drum pasuje, chodzi o zmiany konstrukcyjne, które pomogłby dostosować karabinek szturmowy do roli lekkiej broni wsparcia. Chodzi głównie o to, by karabin lepiej odprowadzał ciepło.

Edited by Mack the Knife
Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że możemy rozmawiac o 2 zupełnie różnych rzeczach. Bo istnieje chyba coś takiego:

-MG36

-LMG36

Nie słyszałem nigdy o LMG36, ale to potwierdzają napisy na wiki czy MP: LIGHT MACHINE GUN

 

I właśnie mi się wydaje, że BW używa LMG36. Potwierdzać to może Taschenkarta G36 gdzie widnieje lista wariantów G36:

 

Varianten: 4 mil. (G36, G36K, LMG36, G36 Compact) / 1 ziv. (SL8)

 

Może to wyjaśniać teksty o nie wejściu do uzbrojenia MG36 bo przecież na wieeelu fotkach jednak widzimy G36 z bębnem.

 

I tak OT. fajną cenę ma Bundeswehra - 600 Euro za sztukę G36 heh...

Link to post
Share on other sites

to mniej, niż sama szyna z optyką na rynku :D.

 

W takim razie może BW zakontraktowała po prostu same magazynki bębnowe do zwykłych G36, kładąc przysłowiową laskę na dodaktowe udogodnienia.

 

Inne pytanie - ile takich (drumów) magazynków ma na wyposazeniu jeden żołnierz? (mam na myśli ładowniczego mg). Ile oprócz tego nosi zwykłych magów?

 

Może ktoś wydzielić ten temat, który dawno przerósł swój wątek?

Link to post
Share on other sites

No właśnie też czytałem, że HK planowało stworzyć wersję G36 w cięższą lufą, ale armia nie wyraziła zainteresowania projektem i ten umarł śmiercią naturalną.

 

Tak, że podsumowując temat - lufa w MG36/LMG36 używanego w BW jest najwyraźniej zwyczajna bo w oficjalnych źródłach (TL-ki czy ZDv-ki czy chociażby oficjalna strona BW) nie ma wzmianek o modyfikacji.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie myślałem :) Cóż nikt nie jest nieomylny...

 

Aczkolwiek na przyszłość dla wszystkich: w dobrym tonie byłoby podać nawet ogólne źródła, lub chociaż:

"Słyszałem, że", "Gdzieś czytałem" czy "Wdziałem gdzieś" zamiast kategorycznych stwierdzeń, które potem okazują się nieprawdą...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...