Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny problem z hop upem M15A4 carbine


Recommended Posts

Witam!

 

Mam dziwny problem z ustawieniem hop upa w tuningowanej M15A4 carbine Classic Army. Spróbuję go wytłumaczyć.

 

Porownałem dwie repliki:

G36C JG 350fps precka systemy, gumka systemy

M15A4 Carbine CA, 440fps, precka prometeusz, gumka systemy

Kulki 0,25 GiG

 

Odległości nie mierzone miarą ale takie same dla obu replik.

 

Strzelam z G36C. Kulka w celowniku leci minimalnie do góry a nastepnie nagle widocznie wzbija się i opada (wszystko widać w celowniku ładnie).

 

Strzelam z M15A4, kulka ciągle się unosi do góry a nastepnie opada. Jeśli mocniej ustawie hu to kulka wylatuje poza obręb celownika a nastepnie spada.

 

Kulki w G36C lecą wyraźnie wolniej, a więc zasięg skuteczny jest ciut lepszy w eMce (wróg ma mniej czasu na unik) ale zasięg maksymalny, lepszy w G36C.

 

Spróbuję to przedstawić na prostym rysunku:

 

huproblemcn1.jpg

 

Co zrobić, żeby osiągnąć na emce taki efekt jak w G36C?

 

Na obu replikach montowałem również replike ACOG 4x32 oraz aimpointa. W przypadku G36c da sie tak ustawić optyke aby pasowały do optymalnego ustawienia HU. Natomiast w eMce jakby brakowało tego efektu podkręcenia HU. Jeśli mocniej podkręce to kulki unoszą się poza obręb krzyża/kropki znacznie. Acog montowany na risie oraz rączce transportowej w przypadku emki (żeby był wyżej).

Link to post
Share on other sites

Leo_111 Sprobuje innych dystanserow.

Narazie mam dostępny mięciutki od gumy przejrzystej guardera oraz stock CA (aktualnie zamontowany). Czy wiesz może jak twardy jest najtwardszy dystanser DF? W porownaniu na przykład do stockowego CA lub zwyklego wkładu od długopisu (bardziej miękki czy mniej).

 

Myslałem właśnie nad gumą bardziej miękką (przejrzysty guarder) ale spróbuje czegoś twardszego niż stock CA (DF nie mam pod ręką, musiał bym zamówić a na to trzeba czekać ;) ) Może kawalek kabla.

 

Pytanie dlaczego lżejsze kulki? Myślałem właśnie nad 0,28 albo i 0,30 abym bardziej musiał dokręcić gumke.

Link to post
Share on other sites

Zmień dystanser na DF. Kulki zostaw ale radziłbym sprawdzić 0,28. Gumke zostaw systemy.

 

PS. Może źle złożyłeś? Spróbuj to rozebrać i złożyć jeszcze raz. Ewent. wypróbuj dystanser Guardera.

PS2. Aha dystansery o rożnych twardościach to KM HEAD. Kup DF.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Ok jutro testuje 0.28 (nie mialem dzis przy sobie). Przetestowałem różne dystansery. Zrobione z różnych kabli oraz z "patyczka do uszu" :) Najlepsze wyniki dał jeden z kabli, silikonowy o średnicy zewnętrznej ok 2,25mm (razem z linką w środku). Najgorsze przejrzysty miękki dystanser guardera oraz najtwardszy czyli patyczek do uszu.

Przy jakimś większym zamówieniu kupie dystanser DF.

Źle złożyć to tam się raczej nic nie da.

Link to post
Share on other sites

OK z braku laku zainstalowałem czerwoną gume madbull'a z ich dystanserem. Trajektoria o wiele się nie polepszyła, ale zasięg wzrósł widocznie!

A więc problemem mogła być zużyta gumka systemy, choć nie było widać na niej żadnych śladów zużycia.

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem nową gumke:

 

Warunki: Strzelnica kryta (ale tylko +5C)

Karabin: M15A4 Carbine Classic Army +kopia ACOG 4x32+docter

FPS: 400 zmierzone na chrono madbull i kulkach 0.20 GiG

Kulki: 0.25 GiG

Lufa: stock CA

Gumka: Czerwona madbull z dystanserem fishbone.

Tarcza do strzelań dokładnych pistolet 25 i 50m (średnica tarczy 500mm, średnica pola czarnego 200mm).

 

Najlepsze wyniki:

25m: 10/10 strzałów w czarne (średnica 200mm)

50m: 10/10 strzałów w tarcze (średnica 500mm). Tutaj nie dało się pewnie trafić w czarne. W zasadzie to już zależało od szcześcia.

 

A więc myśle że te gumy czerwone madbulla są całkiem niezłe. Napewno o niebo lepsze niż ich przejrzysty silikon (który był beznadziejny).

 

Strzelałem kiedyś z tego samego karabinu przy 440fps i czarnej systemie, ale wyniki były kiepskie bo okazało się, że miałem pęknięty gearbox. Na 25m nie było problemu trafićw tarcze, jednak olbrzymi brak powtarzalności uniemożliwiał trafienie na 50m.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...