Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trip mine


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Godzinę temu zabrałem się za skonstruowanie czegoś podobnego do tego, co było w pierwszym linku jaki podał ebola_85. Moja konstrukcja trochę się różni od tej na filmiku.

Brałem materiały dostępne pod ręką:

- prosta miedziana rurka o średnicy 2cm

- od dołu przejściówka wciśnięta na siłę (kranowa), aby sprężyna się na niej trzymała, z drugiej strony przejściówki wkręcamy śrubę, którą wbijamy w ziemię (albo wbijamy w przejściówkę mniejszą rurkę)

- sprężyna nie za długa ale dość mocna

- główka od śruby na sprężynę dopasowana do średnicy rurki (aby wyrzucała kulki)

- u góry rurki wywiercone otwory i wciśnięte w nie nity (jak wyciągniemy zawleczkę

zatrzymają one główkę śruby)

- zawleczka z nitu

Mniej więcej tak to można opisać. Oczywiście moja konstrukcja wymaga większej pracy, mieści mniej kulek i wyrzuca je prosto (wiadomo wbijamy rurkę pod skosem), ale ja jestem człowiekiem lubiącym indywidualne rozwiązania i jak już wcześniej wspominałem biorę materiały jakie mam dostępne pod ręką : ). Ważne, że działa.

 

Poniżej zdjęcia:

dsc01179kopia.th.jpg

 

dsc01182kopia.th.jpg

 

dsc01184kopia.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Pamietajcie aby zablokować "tłokowi" wycieczkę w powietrze :D

W tej minie na filmie załatwili ten problem kolankiem :)

Głupio jest tracic tłoczek za każdym razem a jeszcze głupiej dostać nim w zęby :D

 

Szczerze mówiąc to spodziewałem się bardziej odpowiedzi w stylu:

"Bujaj się, to już było" :D

A tu niespodzianka :D

 

Czekam na Wasze wersje. J asięwłaśnie zastanawiam nad taką miną działającą w obszarze 360 stopni. Gdyby na górze umieścić stożek skierowany w dół pod którym była by odpowiednia przestrzeń wolnego miejsca na wylot kulek...

Mogło by byc ciekawiej :)

Link to post
Share on other sites
Czekam na Wasze wersje. J asięwłaśnie zastanawiam nad taką miną działającą w obszarze 360 stopni. Gdyby na górze umieścić stożek skierowany w dół pod którym była by odpowiednia przestrzeń wolnego miejsca na wylot kulek...

 

A to nie trudne do zrobienia i może jak będę miał coś podobnego do stożka na górę, to zmajstruję takie "dziwactwo". Troszkę trudniej, jeśli chodzi o zastosowanie takiej miny 360 stopni. Prosta rurka wyrzuca kulki w konkretną stronę ( oczywiście z pewnym rozrzutem) - można ukryć ją za drzewem, krzakami, zamaskować odpowiednio i wyrzuci kulki w stronę osoby, która odbezpieczy zawleczkę. Taka 360 stopni moim zdaniem miałaby mniejsze zastosowanie i szczerze mówiąc nie mam pojęcie gdzie można by ją zastosować.

 

Jeszcze co do tego tłoczka w zęby - u mnie rozwiązałem to właśnie tymi górnymi nitami (nie blokują kulek bo są bardzo blisko ścianki).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dziś na zmianę z qumlem właziliśmy w tą minę przez dobrą godzinę .

 

Spostrzeżenia :

1-Potrzeba mocnego sznurka/żyłki , inaczej się zrywa i nie działa .

2-Sprężyna powinna być jak najdłuższa , porównywałem M130 ze stokowego SR25 PJ i M110 guarder , ta druga dłuższa o dobre 2 cm i na niej działało lepiej .

3-Trzeba jakoś porządne przymocować górne kolanko , raz tłok je wyrwał i poleciał z 2 m

 

I od razu widzę minus , trzeba uważać gdzie się to stawia i zabierać po strzelaniu , bo może być groźne dla grzybiarza/zbieracza złomu , w tym przypadku mina dźwiękowa wygrywa .

 

A nie lepiej zrobić tak, że po "zdetonowaniu" wszyscy w odległości np. 5-7m giną? To mi się wydaje lepszym rozwiącaniem, niż kombinowanie ze stożkami :P

 

Tak to działają miny dźwiękowe , w tych najlepsze jest właśnie to że można ukierunkować ich "wybuch" , co na przykład po ustawieniu jej w ciasnym korytarzu czynią ją niebezpieczną dla wszystkich bo po dzisiejszych testach zaobserwowałem że BB może i na 15 m polecieć , tak jak prawdziwy odłamek

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Co do działania w obrebie 360stopni, myślę ze jest to po cześci opłacalne.

 

Załóżmy że idzie sobie taki patrol, każdy w odległości kilku metrów od siebie. Pierwszy przejdzie przez minę, drugi też a trzeci się nadzieje przez co odłamki poranią wszystkich.

 

Podobnie było by w przypadku gdy pierwsza osoba uruchomiła by zapalnik...

Link to post
Share on other sites

Hmmm.. próbowałem zrobić tą minę 360 stopni. Skonstruowałem drugą identyczną minę jak moja pierwsza, następnie wziąłem się za lejek. Tutaj był pewien problem. Zrobiłem lejek nakładany, z główki butelki po mleku (szyjka zwężana), następnie drugi mniejszy lejek z ciut mniejszej butelki. Ładnie pasowało (było dość miejsca na wsyp kulek i ich wylot), zamocowałem na taśmę do rurki, usztywniłem i nagle olśniło mnie, że to trzeba naciągnąć... Teraz jak? Skoro lejek już zamocowany ... Rozebrałem i obmyśliłem sposób na lejek zdejmowany: mocowany na górne zatyczki (dłuższe, które przechodzą przez pierwszą ściankę lejka, potem dwie ścianki rurki i znów lejek). Niby ok lejek zdejmowany, ładować idzie, czas na test. Wsypałem kulki, zamocowałem i pociągnąłem za linkę. Efekt? Żaden... Kulki poodbijały się od lejka i poleciały na góra 2-3m od rurki, z czego większość się potoczyła po prostu.

 

Dzisiaj nic nie robiłem, za to jutro zacznę obmyślać jakieś inne rozwiązanie niż lejek. Jak nic nie wymyślę to zarzucę projekt :P

 

A i jeszcze dzisiaj znalazłem drugie zastosowanie mojej miny: hukowe. Mam dwa pudełka ślepaków, które dają spory huk. Naciągnąłem sprężynę,

wrzuciłem jeden ślepak, od dołu wsadziłem śrubę 6cm-ową (główką do góry). Po odbezpieczeniu zamierzony efekt: huk. Także zarówno kulki jak i ślepaki można użyć do tej miny.

Edited by edekziom
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...