Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak obok siebie wypadają te repliki

http://www.taiwangun.com/shop,show,1408

i

http://www.taiwangun.com/shop,show,895

Jak jest z tuningiem ?

1.Gdzie można dokupić pasująca preckę(490mm) , i czy potrzeba do tego metal komory

3.Warto dać doń silikon HU Systemy ?

4.Jak jest z jakością akumulatora , wystarczy stockowy czy kupić nowy (Jaki)?

5.Jak jest z sztywnością i trwałością kolby ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)

Link to post
Share on other sites

Na pewno bedzie piszczal bo to Boyi. Chociaz w AK jest o duzo lepiej niz w jakichs M4 tego producenta. W Cymach kultura pracy jest troche lepsza i do tego podana przez Ciebie replika jest z nowej serii (wzorowanej tak samo jak Boyi na VFC) oraz posiada o niebo lepszy gearbox od Boyi'a. Ogolnie jezeli mialbym juz wybierac sposrod tych producentow to wybral bym raczej Cyme.

Link to post
Share on other sites

1.A gdzie jest batka w tych akm'ach za 700zł ?

2.Czy to prawda że te AKM'y mają taki rozmiar (coś ponad 90cm) !? przecie ostry ma mniej

3.Czy te mid-capy P&J z taiwanguna pasują ?

4. Jakie kulki przy 430 fps ? :-F

Edited by Keltuzar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mnie BOYI nie przekonuje, znajomy kupił RK-06 i jemu pierwszemu się zepsuła replika w naszej grupie, a kupowaliśmy mniej więcej w tym samym czasie. Polecam Ci cm.039 - Mam i mogę powiedzieć, że jest zajebiście solidnie zbudowane, świetne osiągi ( bardzo daleki zasięg ) jedynie celność nie jest najlepsza na duże odległości, ale to jest domena stockowych chińczyków - niedługo wkładam do niego preckę i metalowy zespół komory hopa i będzie super ;)

 

Do tego, RK-06 nie wiadomo czemu rdzewieje - nie bywa na działaniach w wodzie / wilgoci , a w domu kumpel go trzyma w pudełku ...

 

Zardzewiało mu logo, wszystko piny i śrubki, oraz zaczyna rdzewieć już komora hopa ... ? Do tego nie strzela i kumpel właśnie odsyła replikę do serwisu ...

 

cm.031 też jest u nas, fajnie się trzyma, ale to jest wg. mnie shit - kulki latają jak chcą ;].

 

Tak więc z moich doświadczeń wynika, iż Cyma > Boyi.

 

Do tego, Cyma jest duużo lepszą bazą pod tuning.

 

Repliki Cymy wydają dużo lepszy odgłos przy strzale, taki ostry, szybki ... Piękny ;)

 

W cm.031 i rk-06 rozklekotał się selektor ognia, często kumple strzelają na auto i im spada na semi. Mój chodzi ciężko ( nie tak luźno ), bardzo dobrze trzyma i to mi pasuje :)

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites

Chyba nie rozumiem

"oraz zaczyna rdzewieć już komora hopa" - jak plastik może zacząć rdzewieć?

"W cm.031 i rk-06 rozklekotał się selektor ognia" - co do selektora to tak już w bajkach bywa że selektory nie osadzone na śrubie tylko ta takim czymś ciągle się odkręcają dla porównania w moim cm.040 również tak jest jednak jest to jedyna jego "wada"

"cm.031 też jest u nas, fajnie się trzyma, ale to jest wg. mnie shit - kulki latają jak chcą ;]." - nie wiem co to za cuda i tak przy okazji to w Twoim cm.039 w środku jest to samo co w cm.031

Lepszą bazą pod tuning będzie na pewno Boys jeżeli chcesz w nim wymieniać bebechy lub nowa cyma niestety stare cymy mają słabe wykonanie zew wszędzie śruby i do tego znal :/

Link to post
Share on other sites

#Wyborowiec

Rdzewieją mu metalowe części komory, nie wiem co to jest - jakaś śrubka lub gwint w komorze.

 

Co do selektora - kupując replikę płacę za solidność wykonania, a nie za stereotyp, że tak już w bajkach bywa i tak być musi.

 

Może i w moim cm.039 jest to samo, ale w praktyce kulki latają dużo dalej i celniej, niż w cm.031, rk-06, MP001 AGM, MP5-J od JG, oraz JG6619 - robiliśmy test naszych replik, przy strzałach do tarczy na mierzonych odległościach 30,40,45 metrów - jakoś moja cymka wypadła najlepiej - ja nie opieram się na tym co jest w środku, tylko na tym, jak replika się sprawuje i na tej podstawie piszę swoje komentarze - nei na podstawie suchych opisów części, tylko na podstawie osiągów replik.

 

Co do innych replik, o których napisałem - Na przykład JG6619 ma dość dobre osiągi, ale w tej replice, która służy kumplowi ok. miesiąca już pęka od spodu kolba na pół. RK-06 jedzie do serwisu bo nie strzela, cm.031 było naprawiane, bo coś się zepsuło w styku ( tym, który podłącza się do baterii, dla jasności ), MP001 znajomy już 2 razy naprawiał ( raz zepsuł z swojej winy, raz nie ). Tak to u nas wygląda. Reszta replik to elektryczne glocki cymy, które w 4/5 strzelanek wysiadają i jakieś inne klamki.

 

I nie mam zamiaru się z nikim tutaj kłócić, każdy niech sobie myśli co chce.

 

Pozdrawiam, Mleczaj~

 

Uważaj na swój język. Medium

Edited by Medium
Link to post
Share on other sites

Dzięki, fajnie, że się rozumiemy ;)

 

Zmierzyłem zasięg skuteczny mojego AK w kartkę A4 - po kilku seryjkach ( po 3 strzały ) z 53 metrów A4 jest podziurawione, więc jest to jakoby granica, lecz człowieka można zdjąć do 55 - 60~ metrów. Tak więc, chciałem zakupić jakąś optykę, bo przy takim zasięgu ( mierzone , równe metry a nie "na oko" ) bardzo się przydaje.

 

Zamówiłem tą lunetę

 

http://allegro.pl/item596746050_luneta_3_9...lory_promo.html

 

Dlaczego luneta a nie koli ? Bo koli z przybliżeniem 2x jest droższy jakieś 70 zł, niż luneta z 3-9, poza tym zasięg w tym AK jest większy lub równy niż w nie jednym karabinie snajperskim, który widziałem, ( np. taki sam, jak w PJ25 ).

 

Czy ktoś coś o niej może napisać ?

 

Piszę tutaj, bo nie chce mi się już szukać tematu o lunetach / optyce ;).

 

Pozdrawiam,Mistyk~

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Co do tego, że Cyma ma lepszy gearbox:

 

Boyi ma lepsze zębatki.

Boyi ma lepsze styki i kable.

Boyi ma lepszą prowadnicę.

Boyi ma lepszą dyszę.

Boyi ma lepszy tłok.

I raczej wierze komuś kto zajmuje się składaniem AEGów na co dzień.

Edited by malacz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...