Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem uczniem technikum informatycznego. Coraz częściej zastanawiam się nad tym

co będę robił to technikum. Kiedyś uważałem, że spełnię się w roli informatyka. Jednak

coraz częściej wydaje mi się iż nie jest to zawód który mnie usatysfakcjonuje w przyszłości. Nie chcę pracować w zawodzie może i dobrze płatnym lecz nudnym i nieciekawym. Doszedłem do wniosku iż w życiu trzeba robić to w czym się odnajdziemy i będzie to naszą pasją.

 

Idąc tym tropem myślenia doszedłem do wniosku iż od dziecka interesowałem się wojskiem i militariami i zostało mi tak do teraz. W związku z czym począłem szukać informacji na temat kariery w wojsku. Ostatnimi czasy w mediach dosyć głośno jest (było) o pracy w wojsku. Jako że jestem informatykiem zainteresowały mnie wojska łączności i informatyki. I tu rodzi się moje pierwsze pytanie.

 

Na czym dokładnie polega praca w jednostkach tego typu?

 

Szukając dalej informacji o pracy w armii dowiedziałem się iż cenione są stopnie podoficerskie i oficerskie. Tak więc należało by ukończyć studium oficerskie lub podoficerskie. I tu rodzą się kolejne pytania.

 

Jaka jest rola oficerów a jaka jest rola podoficerów w armii?

 

Rozważając dalej możliwość pracy w armii doszedłem do wniosku połączenia dwóch wyżej opisanych możliwości. A mianowicie zostać dowódcą (oficerem lub podoficerem) wojsk łączności.

 

Na koniec miałbym prośbę do osób które w jakiś sposób stykają się z armią o przedstawienie z ich punktu widzenia plusów i minusów pracy w armii.

 

Pytania swe głównie kieruje do osób związanych z armią, z prośbą aby przedstawiły mi sytuację z własnego punktu widzenia a nie odsyłały do innych stron internetowych.

Link to post
Share on other sites

W wojsku wymagana jest samodzielność, zaradność i dojrzałość. Gdybyś te cechy posiadał to: wszedłbyś na stronę Wojska Polskiego i uzyskał tam wiele informacji, przeszedłbyś się do najbliższego WKU i tam wypytał, znalazłbyś forum tematycznie odpowiedniejsze, niż forum airsoftowe, skoro już jesteś na forum airsoftowym to znalazłbyś wątek o tym traktujący, a nie zakładał nowy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...