Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmiana zebatki silnika


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie , czy ktoś wie jak zdjąć zębatkę z silniczka?? Ostatnio zaczeło mi coś chrobotać i zauważyłem ze mam zjechane ząbki i postanowiłem je zmienić. Wiec może mi ktoś jakoś powiedzieć jak ją zmienić???

Dziękuję z góry za pomoc. PoZdRo.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam a gdzie było, bo jak bym nie formułował pytania w wyszukiwarce to nie mogę znaleźć takiego tematu.

 

Gogin jeśli znasz link do owego tematu to proszę podaj.

Co do reszty to po co te posty? Nic nie wnoszą do tematu.

 

Zlotybb przede wszystkim musisz mieć zębatkę silnikową na wymianę, nie wiem jaki masz silnik ale masz dwie opcję:

1)Na zębatce powinieneś mieć śrubkę imbusową dzięki której po odkręceniu będziesz mógł bez problemu wymienić na nową.

2)Jeśli owego imbusa nie masz, to bierzesz silnik w imadło, i delikatnie wybijasz zębatkę z trzpienia.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam a gdzie było, bo jak bym nie formułował pytania w wyszukiwarce to nie mogę znaleźć takiego tematu.

 

Gogin jeśli znasz link do owego tematu to proszę podaj.

 

No coś takiego... A ja wklepałem "Zębatka osi silnika" i ło boszsz - jest !11!!!!1!!

 

KLIK

 

PS. Do autora tematu - ZĘBATKA OSI SILNIKA to ta która jest na osi silnika (przenosi obroty z silnika) na zębatkę silnikową(to już ta w dżirboksie, która odbiera obroty z tej złośliwej ZĘBATKI OSI SILNIKA). Poprawne nazewnictwo też bywa przydatne, szczególnie przy poszukiwaniach ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Gogin jak już czepiasz się poprawnego nazewnictwa to powinieneś był napisać (jak chcesz pisać fonetycznie) "w GIRboksie" a nie w "dżirboksie" ;)

 

To już jest czepianie się, poskarżę się mamie !!1!1!!!

 

Używam polskiej angielszczyzny bo nie zwykło się znaleźć polskiej sensowanej nazwy dla "gearbox'a ? A może ZnAl'owej puszeczki z przekładniami zębatymi i napędzającym je silnikiem elektrycznym, która lubi pękać przy żałosnych siłach na nią działających ?

 

Tak w moim mniemaniu brzmiał by GEARBOX w języku polskim. Tak więc czep się pan dżirboksa ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Też mam problem z zębatką osi silnika tylko innej natury, otóż kupiłem zestaw guardera ftk 150 do Ak, do tego silnik systema turbo. W jednym z serwisów gdzie wkładano mi ten zestaw pan powiedział że zębatka silnikowa systemy nie pasuje do zębatek guardera z zestawu. Generalnie całość działa, jedynie kultura pracy gearboxa jest zła, tzn przy strzelaniu broń wydaje bardzo nieprzyjemne dla ucha dźwięki powodem których jest rzekoma niekompatybilność zębatki osi silnika systemy z zębatkami guardera.

I teraz co z tym fantem zrobić, czy wymiana zębatki osi silnika na zębatkę np G&P albo CA bądź G&G coś da, czy zębatki tych firm lepiej pracują z zębatkami guardera. Dodam że zmieniłbym na zębatkę osi silnika guardera ale niestety nie ma jej w sklepach obecnie a jest mi to potrzebne że się tak wyrażę na gwałt. Za wszelkie pomocne informację oraz przemyślane komentarze od ludzi którzy spotkali się z podobnym problemem z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Nie ważne jaki to serwis nie chce im robić ani złej ani dobre reklamy także dywagacjami na ten temat nie zajmujmy się. Sprawa jest porsta mogę wydać te kilkadziesiąt złotych i dokupić zębatke osi silnika. Chciałbym tylko wiedzieć jakiej firmy zębatka będzie dobrze działać z zębatkami guardera - jak pisałem wyżej z braku zębatki guardera w specshopie muszę się kupić zębatką innej firmy pytanie tylko która będzie pasować z zestawem guardera.

Link to post
Share on other sites

Nie ważne jaki to serwis nie chce im robić ani złej ani dobre reklamy także dywagacjami na ten temat nie zajmujmy się. Sprawa jest porsta mogę wydać te kilkadziesiąt złotych i dokupić zębatke osi silnika. Chciałbym tylko wiedzieć jakiej firmy zębatka będzie dobrze działać z zębatkami guardera - jak pisałem wyżej z braku zębatki guardera w specshopie muszę się kupić zębatką innej firmy pytanie tylko która będzie pasować z zestawem guardera.

A po co chcesz kolejne PLN wydawać? odpowiednie wypodkładkowanie i regulacja silnika i gra gitara. Też swojego czasu miałem zębatki Guardera+systema turbo i grało bez zgrzytu.

Link to post
Share on other sites

No jeżeli zgadzasz się, żeby Cię tak traktowali to ok. Twój wybór...

Uważam, że skoro ktoś składa gnata, to powinien wiedzieć czego się podejmuje i powinien wiedzieć o co chodzi w danym problemie.

Jeżeli ktoś stara się "zwalić" winę przy składaniu części, które normalnie u innych pracują, to wydaje mi się, że jest coś nie tak.

Oczywiście zdarzają się odstępstwa od reguły, lecz wątpię żeby akurat zębatka osi silnika.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...