Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogin

Użytkownik
 • Content Count

  1,883
 • Joined

 • Last visited

 1. Podziel się zdjęciem owego zniszczonego tłoka, lub przynajmniej opisz jak dokładnie jest uszkodzony. Podobnie z szyną.
 2. Dlatego Piok pisał o o-ringach wewnątrz głowicy i wtedy szczelność jest aksamit - mierzone na chrono ~~400 fps na m120 i koło 445 fps na M130, M140 nie raczyłem mieć. Sam mam głowicę tłoka czerwoną LayLax'a (Prometheus) do APS-2 i jest zacnie, do tego dobry smar i bez problemu bangla. Byłoby więcej gdyby połączenie dyszy cylindra z komorą nie było takie badziewiaste.
 3. Tym, że są przepalone :>. A tak zwyczajnie to najprościej sprawdzić, wciskając spust i patrząc czy blaszki są ze sobą łączone, w tylniej pozycji spustu.
 4. Albo kiedy buzuje w potencjalnym obserwatorze adrenalina, w ten czas takowy osobnik często nie czuje nawet postrzałów ;).
 5. To prawda. Stukot głowic wytłumia zwiększone ciśnienie powietrza gdy w lufie jest przeszkoda, najczęściej ową przeszkodą jest kulka oczywiście. Im kula cięższa tym trudniej ją rozpędzić i tym większe ciśnienie powietrza będzie się tworzyło przed wylotem kuli między kulą, a układem sprężającym. Tłumik "wytłumia" czyli zmienia częstotliwość dźwięku tylko powietrza, które JUŻ opuściło układ, czyli tego poza lufą. Wypadałoby właśnie mieć na uwadze fakt, że inaczej działanie tłumika odbiera obserwator, a inaczej strzelec. W przypadku tego drugiego nie będzie wielkiej różnicy przy większości
 6. Załatwić gnata gdzie sprężyna jest szybko wymienna? Jakąś emkę ICS'a albo MINIMI innej firmy.
 7. Tłumik w sprężynowych modelach z tym bardziej grafitem na sprężynie głównej i dobrej szczelności układu to jest bajka. Sam mam w moim szotganie tłumik i jest to wręcz genialne ;).
 8. Kolega Bacao wyczerpał chyba odpowiedź na zadane pytane przez autora ;). Mówiąc poważniej, chciałoby się powiedzieć, że takie robienie części jest możliwe, ale raczej NIE, posiadając samą tokarkę. Mając doświadczenie w obsłudze innych precyzyjnych maszyn pewnie TAK, jednak pozostaje fakt, że cała zabawa będzie miała cel bardziej hobbystyczny, niźli praktyczny.
 9. W magazynku od "emki" nie ma to żadnego znaczenia, problem pojawia się gdy magazynek przenosi się poza repliką, ale i tak jest jeszcze drugie zabezpieczenie prócz śrubki.
 10. A co mają kable do zajechanych styków?
 11. Ale PROMETHEUS. Każdy chce być bardziej PR0, mając tą wiedzę, że prąd z jego akumulatora przepływa do silnika przez POZŁACANE STYKI PROMETHEUSA!! Jaaa... Tak czy inaczej kolego - dokup kostkę stykową z kablami nową - koszt 20-30 PLN.
 12. >>>>Kolejny... Czytaj i niech ktoś usunie ten temat<<<<
 13. >>>>To kiepsko szukałeś<<<<
 14. Ma sens, firma Deep Fire jako pierwsza wprowadziła coś takiego na rynek. Tak czy inaczej nie licz na przyrost typu 10-15% od podstawowej prędkości wylotowej.
×
×
 • Create New...