Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 RIS (P&J) czy Bi-5181 (P&J/Boyi)


Recommended Posts

Wyprzedzę Wasze odpowiedzi w stylu "szukaj"- szukałem, czytałem o oby dwóch.

Jednak "teorie" są różne. Nie wiem co lepsze... Może to pytanie z serii "który kolor auta będzie lepszy" ale jednak chciałbym poznać zdanie tych osób, które mają/miały tę broń.

PJ4 RIS: http://www.taiwangun.com/shop,show,1375

Bi-5181 Full Metal: http://www.taiwangun.com/shop,show,1084

 

Moim zdaniem lepsza PeJka... odrazu masz kolbę z baterią (tutaj pierwsze pytanie: czy ta kolba się chwieje?), wykonana z aluminium, jednak dalej full metal, trochę lżejsza (lepiej? gorzej? może farba nie będzie tak schodzić), liczba fps- nieco wyższa, ale czy przekłada to się na zasięg/celność czy na kulturę pracy i żywotność ? No i PeJka jest minimalnie dłuższa (szczegół :)) ale czy to w jakiś sposób na nią wpływa? [nie miałem w rękach, nie macałem- czekam na odpowiedzi opierające się na Waszym doświadczeniu]

 

PS: Tak, wiem- "nie zadajemy pytań- co kupić" jednak chciałym aby z tego tematu skorzystali też inni, którzy mieliby ten sam dylemat... gdyby jednak coś było nie tak, to proszę o przeniesienie.

Edited by doni7
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety ale uważam iż sama PJ jest niestety gorsza...

 

Obydwie te bronie wy testowałem

 

PJ RIS posiada od razu kolbę z baterią lecz ta kolba się chwieje oraz tajwańczycy wsadzili do tego zbyt dużo części i bardzo często się psuje widziałem na własne oczy 3 ścinki GB natomiast

PJ / BOYI

nie posiada tej kolby lecz można sobie ją dokupić polecam kolbę CA ja posiadam taką i do niej FIREFOXA otrzymamy dużą szybko szczelność która nieznacznie ma wpływ na zużywanie części w tym modelu gdyż ten model wytrzymuje spokojnie 150000 wystrzałów po takiej granicy należy wymienić zębatki i tłoczek najlepiej na wzmocnione i jedziemy do 400000

ta broń jest godna polecenia i po uszczelnieniu i zamontowaniu precyzyjnej lufy ma ok 460fps i niesamowity zasięg na kulkach 0.25 bo jest to magiczna granica 75-80 metrów celnego wystrzału.

Link to post
Share on other sites

Punisher, nie uważasz na lekcjach j.polskiego, a gramatyka jest niestsety ważna.

 

...szybko szczelność...

what?

 

 

...gdyż ten model wytrzymuje spokojnie 150000 wystrzałów po takiej granicy należy wymienić zębatki i tłoczek najlepiej na wzmocnione i jedziemy do 400000...

WHAT!!?? Skróć o dwa zera.

 

 

...po uszczelnieniu i zamontowaniu precyzyjnej lufy ma ok 460fps i niesamowity zasięg na kulkach 0.25 bo jest to magiczna granica 75-80 metrów celnego wystrzału...

OK, czyli ok 95 - 100m całkowitego??

 

 

A co do tematu, obydwie repliki mają podobne osiągi, z żywotnością nie można nigdy być pewnym, ponieważ są to chińczyki. W PJ jest spring m125, w boyu m120, więc podobnie, jednak myślę, że warto jest albo przeprowadzić downgrade do m110 - wzrost szybkostrzelności [Punisher, zwróć uwagę jak to się pisze], niezawodności i utrata ok. 3m zasięgu całkowitego, albo pozostawienie springa i wymiana reszty części, takich jak tłok, zębatki, chociaż stockowe niby są wzmocnione, ale to części PJ, więc nie wiadomo...

Od siebie dodam tyle, że w tej cenie można mieć jakąkolwiek eMkę JG i do tego dokupić metalowy korpus, koszt podobny, a według mnie zasięg, celność, niezawodność i inne takie są zdecydowanie lepsze.

Pozdrawiam.

 

...ale się rozpisałem...

Edited by Felga
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...