Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najczęstrze awarie Serii G608-*


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Moje G36 siadło po około 1,5k kulek. Po zmianie ustawień hop upa zaczął sie wydobywać z gearboxa dźwięk przypominający odgłos jaki wydaje skrzynia jeśli nie dociśniemy sprzęgła w samochodzie. A przynajmniej z tym mi sie on kojarzy.

 

Sprężyna wymieniona u Krakmanów na 110 Guardera, gumka biała też od Guardera, łożyska metalowe 7mm.

 

W poniedziałek wysyłam do Krakowa, chociaż ciekaw jestem co sie zepsuło. Mój brat ma G608-4 (nieprzerabiane) i mu wszystko dobrze działa:/

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wymieniłem ostatnio zwykłe gniazdo magazynków na adapter na magi od eMek i mam mały problem - na low-capach (niezidentyfikowane - najprawdopodobniej BOYI) ostatnie 5 kulek zamiast wylatywać utyka w "kolanku" pomiędzy magazynkiem, a komorą hop-siup i żeby je wyciągnąć muszę zdejmować adapter. Zakładam że takie cuda nie powinny się dziać - da się to jakoś naprawić? Co to może spaprać w gieci? Czy można bezpiecznie podpinań kolejny magazynek z tymi kulkami w "kolanku"?

Link to post
Share on other sites

Nie napakowałeś tam smaru? ten adapter jest zrobiony tak, że gniazdo magazynka jest przesunięte w stosunku do komory HU o bodajże 1,5cm. Tak na oko. A jeśli tak się wleje smar, to kulki po prostu utykają. Poza tym, zawsze zostaje kilka kulek po opróżnieniu maga.

Link to post
Share on other sites

Zostawać zostają - ale czy nie powinny same wylecieć?

 

Smaru żadnego tam nie dawałem, jeszcze spróbuje to jakoś przeczyścić.

 

Ostatnich kulek mogę się pozbyć strzelając gdy trzymam gietę do góry magazynkiem ale zbytnio mi się nie widzi robienie tego na strzelankach :???:

Link to post
Share on other sites

W mojej G36c w zespole lufy urwały się zaczepy trzymające komorę hopup na miejscu.Zrobiłem tak:podpiłowałem komorę hopup(zrobiłem mały skos w miejscu gdzie wchodzą kulki do komory),do gearboxa(przy wyjściu trzpienia tłoka) przykleiłem dookoła podkładkę z twardej gumy grubości około 2-2.5mm.Teraz komora jest uszczelniona jak potrzeba(docisk sprężyny robi swoje)a Gietka strzela lepiej niż przed awarią. 8)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A jak Giety zachowują się podczas niskich temperatur? Chodzi mi o to, że ostatnio strzelałem się i tak po godzinie kulki przstały ładnie latać, a zaczęły poprostu wypadać.

Nie wiem, czy to jest jakaś awaria, czy wynik atualnie niskiej temperatury.

Jestem nowy w tych gierkach, więc będę bardzo wdzięczny za odp. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

U mnie na gumce Systema gietka przy -18 hulała przez 2h. Po tym czasie w magazynku sprezyna nie skakala (potem musialem sie dobrac do maga w ktorej srubka byla tak wcisnieta ze az gwint poszedl przy odkrecaniu i mlotkiem na sile ^^ wylam ale potem sklejone i hula) a najwiekszy problem to batka ktora padla, w domu chwila na rozgrzanie i smiga jak nowa.

 

Nie wiem jak z hop-upem. Czy go na max dokrecic czy max odkrecic bo nie sprawdzalem roznic. Sa wtedy w osiagach?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

G608-5, problem chyba właśnie z hop-up i podkręcaniem. Kulka leci prosto przez jakieś 35-40m potem nagle szybuje do góry. Lufa standard, gumka jasna Guardera zakładana w Tajwangunie, hop-up odrecony na maxa, choć wypustka z gumki sama z siebie dość sporo wystaje z komory.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja mam giete(G608-4) juz okolo 2 lata, nigdy mnie nie zawiodla nic sie nie urwalo ani nic !

Mialem raz Problem z elektryka ale ten problem wystapil po tuningu Broni!

Moim zdaniem Gieta jest Bardzo lekka Bronia i niezawodna!

Akurat w Modelu G608-4 jest ten plus ze jest stosunkowo dluga lufa i celnosc jest dosc Dobra jak na replike 2 klasy ! Po zamontowaniu MOSFETa gieta stala sie CKMem Strzela mega szybko i dotego dosc celnie! Wymienilem jeszce :

- sprężyny na M130,

- tłok na wzmocniony

- głowice tłoka na wzmocniona

- prowadnicy sprężyny na wzmocnioną

- łożysk na wzmocnione

- pozycjonowanie zębatek,

 

Gieta jest teraz moim najlepszym Przyjacielem!

 

Uwazam ze gieta jest naprawde dobrym wyborem !

 

 

P.S. sry ze nie posiadam polskich znakow!

Edited by killerfsf
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...