Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tunning AK47 Tactical [JG]


Recommended Posts

Kasa jaką mogę wydać na tunning to max 500zł (bez przesyłek oczywiście). Wg. danych producenta stock to 338fps.

Ale jak dam mocniejsza sprężynę, to reszta podzespołów nie będzie się szybciej niszczyła/ścierała?

Jak będzie kilka fps więcej to się nie obrażę, jednak, żeby nie przekroczyło 390.

I ile by to kosztowało? Napiszesz pełne nazwy? Jeszcze się dobrze nie znam ;]

 

Dodam wszystkie dokonane dotychczas zmiany:

-gumka HU silikonowa Guardera

-lufa precyzyjna 6,04 do AK

-kable zmienione na niskooporowe

-bateria Firefox 2000mAh 9,6V

 

Pytania:

Czy żywotność baterii byłaby znacznie skrócona?

Jakie zmiany w zasięgu?

Edited by Glugi
Link to post
Share on other sites

W CQB z tego co się orientuję to ogólnie przyjęte jest, że 350fps to jest max.

 

Tak więc, zestaw Bore-up Guarder może być do AK, prowadnicę sprężyny łożyskowaną do V.3, łożyska kulkowe, sprężyna M100-M110 Guarder, shimming.

 

Nie wiem co jeszcze. Ponad 350fps to można by wycisnąć dużo.

 

Ale w CQB niestety 350fps max.

 

Pozdro.

 

EDIT:

 

Ja pier. Zmieniasz zdanie jak baba w ciąży.

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=66

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1056

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=299

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1395

 

I masz magiczne 350fps.

 

Pozdro.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Wojskowy27, co ty taki agresywny.

 

A co do temtu, możesz wrzucić m110 i wszystko uszczelnić, albo m100, borka i wzmocnioną prowadnicę i wynik będzie podobny. Mając do wydania 500zł wybrałbym to drugie, no i przy tej baterii i kabelkach będziesz miał niezły ROF.

pzdr

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale w końcu to jego decyzja.

 

Zastanowił bym się nad boczną w postaci pistoletu [jeżeli takowego nie masz to proponuję np. Glocka 18 Cymy za 160PLN] do tego Springa M110 + Borka i prowadnicę.

 

Ale 500PLN to jest takie przejściowe rozwiązanie tuningu.

 

Ale i tak bym się kierował tym: Borek Guarder, Spring M100 [systema, Guarder, Prometheus], prowadnica nawet może PJ za 25PLN, łożyska kulkowe 70-100PLN.

 

Masz świetną kulturę pracy i cichego guna.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Dodam wszystkie dokonane dotychczas zmiany:

-gumka HU silikonowa Guardera

-lufa precyzyjna 6,04 do AK

 

Gumka to szit niby świetnie kręci, ale pęka jak stary kondom... Jaka lufa ?

 

Bo moim zdaniem to lepiej byłoby by kupić uszczelnioną dyszę z O-ring'iem odpowiednej długości, lufę PDI 6.01, gumkę systemy, komorę najlepszą do AK i dystansery typ "H" + kulki G&G 0.25 - miałbyś okrutnie dobrą celność, a fps'ów nie opłaca się zwiększać, sama precka już zwiększy do tych 350 zapewne.

 

Tu masz te lufy PDI - dostawa będzie za ok. 1,5 tyg.

 

Napisałem, że takie rozwiązanie jak wyżej jest najlepsze bo stockowo będzie śmigała długo ta replika, a co do szczelności to głównie można się dyszy czepiać, także wydaje mi się to bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Tak tylko lufa PDI kosztuje ponad 400PLN, komora 100PLN, gumka Systemy 30PLN, dysza 50PLN, kulki 50PLN.

 

To jest ponad 630PLN.

 

Ja bym dał borka, zyskasz na kulturze pracy, do tego gumka Systemy, spring M100 Guarder/Systema. Do tego podkładki Promyka/Systemy, smar jakiś i teflon fix.

 

PS: Kulki polecam nowe MadBulle. Naprawdę <Cenzura>

Podzrawiam serdecznie.

 

 

 

Zważaj na słownictwo, przeklinanie w jakiejkolwiek postaci nie jest mile widziane /Antol

Link to post
Share on other sites

Ludzie błagam, jakiego "sęsu" pisze się SENSU.

 

A teraz do autora tematu:

1.Najważniejsze co musisz zrobić to zainwestować w lufę precyzyjną i gumkę HU, polecam wybrać sobie precke i gumkę Systemy.Ale z tego co widzę to już masz, niestety nie dopatrzyłem się jakie.

 

Teraz co do tuningu z 338 fps na 350fps lub 380 fps, prawda jest taka że przy takim "tuningu" mocowym to zasięg skuteczny i maksymalny zwiększy Ci się z 3cm(+12 fps) na 20 cm(+42 fps).

 

Daruj sobie zakupy bore up itd. bo to nie ma najmniejszego sensu. Niepotrzebnie chcesz wydać pieniądze, a koledzy Ci skutecznie w tym pomagają.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ok. Wracamy do początku.

JG AK 47 Tactical [stock]

Części, które potrzebuję:

1. kable niskooporowe (10zł)

2. gumka HU

3. komora HU metal

4. body metal

5. prec lufka

6. bateria FF 9,6V 2000mAh (130zł)

 

Na te wszystkie części mogę wydać max 1000zł. Proszę pisać sugestie podzespołów które wymieniłem wyżej, oprócz punktów 1 oraz 6. W punktach od 2 do 5 musicie zmieścić się w 860zł (bez przesyłek ofc).Linki mile widziane. Proszę bez komentarzy typu "Lepiej kupić CA albo TM" "A gdzie tu opłacalność?" "Nie odzyskasz tych pieniędzy"

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kable 10 zł ? To ile tego chcesz kupić ? 5 m ? ;-)

 

2. Guma Systema, reszta się nie liczy.

3. Nie tyle co metal, a musi być dobra. KA albo Pro-win

4. Body G&P tylko nie wiem czy będzie pasować ?

5. Precrura , nie wiem jaką masz długość lufy u siebie, dobierz sobie długość, albo weź dłuższą i schowaj w tłumiku (pamiętaj o odpowiednim cylindrze co do długości lufy)

 

PS. Do tej precrury tylko G&G/Madbull'a kulasy. Można też kupić Prometheus'a/ KM Head'a, zależy co kto wymaga od repliki.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym linki do naprawdę dobrej prec lufy, ale max to 6,03 ;] Z 6,01 jest za dużo "piepszenia:...

Moja propozycja:

JG AK 47 Tactical [stock]

Części, które potrzebuję:

1. kable niskooporowe (10zł)

2. gumka HU Guarder przeźroczysta (30zł)

3. komora HU http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1843 (159zł)

4. body metal http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2527 (199zł)

5. prec lufka http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=614 (210zł)

6. bateria FF 9,6V 2000mAh (130zł)

Edited by Glugi
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym linki do naprawdę dobrej prec lufy, ale max to 6,03 ;] Z 6,01 jest za dużo "piepszenia:...

 

Pisałem - Prometheus/KM Head, ja i tak brałbym PDI bo jest o wiele lepsza. Jak chcesz używać kulek pokroju P&J czy GFC to z każdą będziesz miał za dużo "piepszenia".

Link to post
Share on other sites

Mechanik zespołu doradził mi prec lufke 6,03. On na pewno się zna, ma za sobą wiele akcji, a jego replika to nie jakiś tam chińczyk ;] Bardzo go cenię i szanuję, więc pytam was o zdanie na temat mojej konfiguracji, zanim pokażę ją mechanikowi :)

 

Pozdrawiam i proszę o zdanie na temat mojego zestawu :P

Link to post
Share on other sites

Co do komory to nie ma zbyt wielu opinii, a te które spotkałem na innych forach nie są przychylne co do komory G&G, ja bym brał sprawdzoną KA - nie myśl łopatologicznie, to że jest z plastiku nie znaczy że jest gorsza. Co do luf to ogólnie ranking układa się tak: PDI, Prometheus, KM Head, Systema, a reszta jest niewiele warta.

 

Gumkę lepiej wziąść Systemę, no i jak już świetny zespół komory i lufy ma być to głównego gościa nie można wpakować do tego układu byle jakiego, kulki G&G/Madbull/Blaster/Excel na inne nie patrz bo nie warto.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Na te wszystkie części mogę wydać max 1000zł.

 

Może to faktycznie trochę dziwne pakować 2-3 x więcej w replikę niż ona sama kosztuje, ale sam mam tuningowanego chińczyka i nie żałuję - za tyle kasy miałbym markową w stocku - także podziękuję ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...