Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FIM-92 Stinger


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zrobieniem(z PCV, butli na GG, kilku innych rzeczy) wyrzutni kierowanego pocisku ziemia-powietrze FIM-92 Stinger.

 

Pytania są dwa:

1. Czy macie pomysł na zastosowanie tego lu AS?

2. Kto chciałby to ew. kupić?

 

W miarę postępów (powolnych) będę zamieszczał zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad zrobieniem(z PCV, butli na GG, kilku innych rzeczy) wyrzutni kierowanego pocisku ziemia-powietrze FIM-92 Stinger.

 

Pytania są dwa:

1. Czy macie pomysł na zastosowanie tego lu AS?

2. Kto chciałby to ew. kupić?

 

W miarę postępów (powolnych) będę zamieszczał zdjęcia.

 

Może pomyśl nad inną nazwą dla swojego "wynalazku" ,bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zdalnie sterowanych kulek ;-) . To w ramach odpowiedzi na pierwsze pytanie myślę ,że wystarczy. A tego typu wyrzutnie zostały już w AS wymyślone i co więcej stworzone ,przykładem może być polski RPG-7.

 

A jeśli chodzi o drugie pytanie to myślę ,że wszystko zależy od końcowgo efektu i ceny jakiej za to będziesz oczekiwał. ( Chociaż szczerze wątpie ,żeby ktoś to kupił. )

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam,

JaChu

Edited by JaChu
Link to post
Share on other sites

Dlugo przymierzalem sie do Striely 2M i nawet dzieki uprzejmosci kolegi udalo mi sie dostac niektore czesci do niej.

 

2. Kto chciałby to ew. kupić?

 

Kupic to chcialby wypalony egzemplarz. Chyba, ze replika bedzie nie tylko bardzo ladna, ale rowniez wytrzymala. Generalnie nie licz na rynek zbytu (pomijam zlote strzaly na Allegro), ale jako egzemplarz modelarski dla siebie - jak najbardziej.

 

 

1. Czy macie pomysł na zastosowanie tego lu AS?

 

Nie, jesli nie bedzie do tego dedykowanych scenariuszy rozgrywki. Bez symulowanego lotnictwa niepotrzebne sa Ci srodki obrony przeciwlotniczej. Tak wiec nawet jako atrapa zastosowanie bedzie zalezne od tego, co wymysli organizator.

 

Zastosowanie praktyczne bedzie zerowe, przynajmniej do momentu wprowadzenia systemow IR (takie beda juz na Bergecie, takze na majacym byc tam w uzyciu smiglowcu) i prawdziwego lotnictwa. Nawet wtedy nie oddasz ta replika procesu zestrzelenia, bo nie bedzie namierzania celu i ryglowania go przez glowice (chyba, ze to jakos odwzorujesz w elektronice systemu nadajnika i odbiornika). Technicznie bedzie to wiec (w najbardziej zaawansowanej wersji) tylko urzadzenie do strzalu prostego (jak RPG-7 wlasnie, a nie o to chodzi).

 

Najlepsze co mi przychodzi do glowy to zrobic replike i wstawic do srodka mechanizm pozwalajacy odpalac granaty 40mm (prezentowane sa juz pierwsze granaty IR w tym systemie), najlepiej bez ograniczenia dlugosci. Ewentualnie wymienny z jakims pirotechnicznym symulatorem odpalenia rakiety, ale tu juz ostroznie, bo ta pirotechnika bedzie pracowac przy Twoim uchu.

 

A tego typu wyrzutnie zostały już w AS wymyślone i co więcej stworzone ,przykładem może być polski RPG-7

 

RPG-7 nie jest tym samym typem wyrzutni.

Link to post
Share on other sites
1. Statyczne cele (np. śmigłowce/samoloty stojące na lotnisku)

 

To narzedzie nie sluzy do zwalczania takich celow. Uzyj RPG7, granatu lub CKMu.

 

2. W niebo dla efeku/wyglądu?

 

Wtedy lepiej zainstaluj jakis bezpieczny system pirotechniczny - np. mala swiece dymna (najlepiej zeby sie cala szybko spalila - efekt odpalenia ladunku startowego) i - jesli chcesz ryzykowac - rakieta sylwestrowa (choc nijak sie bedzie miala do efektu pracy silnika marszowego). Mozesz takze wziac dwustopniowa, elektrycznie odpalana rakietke modelarska (np. Saturn-2 bodajze), ale efekt bedzie gorszy, bo bez "eksplozji" na koncu.

Link to post
Share on other sites

RPG-7 nie jest tym samym typem wyrzutni.

 

Nie twierdzę ,że jest to ten sam typ wyrzutni co Stinger ,chodziło mi bardziej o ten sam sposób wykorzystania tych wyrzutni w ASG ( co zresztą sam napisałeś ).

 

Technicznie bedzie to wiec (w najbardziej zaawansowanej wersji) tylko urzadzenie do strzalu prostego (jak RPG-7 wlasnie, a nie o to chodzi).

 

Pozdrawiam,

JaChu

Edited by JaChu
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

RPG-7, LAW (ponoć jeszcze M136) używa się głównie do niszczenia celów naziemnych. Stinger to pocisk ziemia-powietrze, więc intryguje mnie, do czego (i kto) mógłby tego użyć na polu AS.

A jak strzelisz ze Stingera w czołg to go nie zniszczy, tak?

W airsofcie lotnictwo (helikoptery) są rzadko używane. Nawet na takich imprezach jak Berget strzelanie do nich jest i tak zakazane.

Link to post
Share on other sites

Mhhhh... szczerze wątpię czy zdołasz nie tylko zaprojektować ale także atrakcyjnie odwzorować Stingera, o walorach użytkowych w AS nie wspomnę bo przecież już na rynku od dawna są dostępne repliki RPG ale ich przydatność na polu walki AS jest znikoma bądz żadna. Do tego dochodzi stworzenie produktu w 100% bezpiecznego. Wydje mi się, że może zobacz na razie czy jesteś w stanie wykonać atrape w jak największym stopniu przypominającą wyrzutnie. Prostrzym zadaniem wydaje się AT4 był by to fajny przedmiot w bardziej lub mniej wyszukanych scenariuszach i grach. Sam jestem na ukończeniu atrapy czegoś co troche przypomina naramienną wyrzutnię AT4, wyrzutnia nie będzie strzelać niczym z powodów bezpieczeństwa, a jedynie oświetlać laserem układ z czujnikiem optycznym który będzie zapalał świece dymną pomysł zaczerpnąłem z wmasg.pl choć czytałem, że wiele osób na tym poległo - może pomyśl nad czymś takim pzd ŁP

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...