Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 i jego wersje


Recommended Posts

Witam !

 

Jako ze jeszcze nie ma takiego tematu to pozwolę sobie go założyć, ponieważ jest to bardzo ciekawa bron Na sąsiednim dziale "Bron palna" - http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=6339 można juz znaleźć kilka ciekawych wypowiedzi i postów.

 

Jednak tu chciałbym porozmawiać o wersjach ASG i ich możliwościach, dokładniej to mnie interesuje, jaka bateria (9,6V) wchodzi do do wersji K ?? Szukałem juz po zagranicznych stronach i sklepach, ale cos mi nie bardzo idzie, za każdą pomoc z góry dziękuję.

 

I drugie pytanie jak jest z tymi kit'ami do konwersji?? Na zagranicznych forach chodzą słuchy ze Dragon Kit jest nic nie wart. Miał ktoś z tym do czynienia??

 

Przed chwila znalazlem ciekawy artykuł o g36 KE http://www.airsoftclub.ru/review/g36ke.shtml niestety po rosyjsku po przetlumaczeniu go na angielski a potem przezemnie na polski nic juz z niego nie rozumiem ... ze zdjec wynika ze w wersji Dragon Kit miesci sie bateria large ... ale czy inna wejdzie juz nic nie pisza ... zastanawiam mnie czy zmiesci sie tam bateria zlozona z 8 ogniw CADNICA 1700 (dlugosc 1 ogniwa ok 5 cm) w dwoch rzedach po 4. Jesli ktos ma ten kit bardzo prosze o odpowiedz.

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po męczącym zaznajomieniu się z zestawem do konwersji G36C->G36E produkcji Dragon Arms niczego dobrego od mało znanej firmy GRS i od jej zestawu konwersyjnego G36C->G36KE nie oczekiwałem. Chłopaki z Petersburga uprzedzali, że plastik w tym zestawie jest taki sobie, urządzenia celownicze - mało przydatne. Miałem dwie nadzieje: że konstrukcja chwytu pistoletowego jest bardziej wytrzymała niż wyrób Dragonowski i, że do chwytu przedniego uda się wstawić akumulator Large-type o napięciu 9,6V. Mój optymizm podsycały informacje, że w grupie GhostBears jeden z zespołu zamontował sobie ten zestaw i jest zadowolony.

 

Po otrzymaniu zestawu optymizm wyparował. Wszystko było wykonane z tak samo kruchego plastiku, jak w przypadku Dragona, chwyt pistoletowy konstrukcyjnie nie różnił się niczym, co więcej, z powodu wielu szczegółów udało mi się ustalić, że części z tworzywa wykonane są w jednej fabryce (od tłumacza: chodzi o to, że są z jednej i tej samej formy wtryskowej - czyli dokładnie takie same). GhostBears opowiedzieli mi i o uszkodzeniach jakie miał szczęśliwy posiadacz - odleciał kawałek chwytu przedniego.

 

Wygłaszając odpowiednią ilość przekleństw, zainstalowałem zestaw, oprócz chwytu pistoletowego (na razie nie wymyśliłem, jak zrobić żeby był wytrzymalszy - instalować nie będę).

 

Opisy zdjęć:

Tak oto wszystko wygląda po złożeniu - w porównaniu z G36C i G36 chwyt przedni wygląda bardziej poważnie.

 

I nie tylko wygląda, ale tak jest w rzeczywistości. Chwyt przedni jest szerszy od standardowego, dlatego po przyłączeniu z obu stron korpusu repliki pozostały szczeliny o szerokości 1-2 mm.

 

Tłumik płomienia. Albo jakieś dziwne pokrycie, albo jest lekko skorodowany. Praktycznie nie ma potrzeby poprawiać pilnikiem.

 

A oto i pierwsza radość - do chwytu przedniego jednak mieści się standardowy akumulator Large-type na 9,6 V. Ani z chwytem, ani z akumulatorem nie trzeba robić żadnych dodatkowych operacji...

 

... chociaż trzeba będzie trochę zająć się konstrukcją, która podtrzymuje lufę w G36C - czerwonymi liniami pokazane są miejsca, które koniecznym jest troszeczkę obtoczyć, żeby akumulator mieścił się w chwycie przednim bez dodatkowych wysiłków.

/autor przeglądu Sława Ljubkin "Ljs"

tłumaczenie - Medium

 

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Co do zestawu Dragon Arms, mogę tylko zaproponować lekturę forum ArniesAirsoft. Parę osób go tam ma, i wszyscy są niezadowoleni. Swego czasu zamierzałem go nabyć, ale na szczęście zostałem od tego odwiedziony ;).

Jeśli chodzi o baterię - bodajże SilentScope na Arnies wsadził do swojego dużą 7.2V 3Ah, więc z włożeniem czegoś o mniejszych gabarytach (powiedzmy 9.6V 1,7Ah na ogniwach AA) nie powinno być żadnych problemów.

 

Mogę natomiast z czystym sercem polecić części G&P. Mam ich mostek z optyką (E/KE) i jest naprawdę solidnie wykonany, nie ma szans żeby go przypadkowo uszkodzić, a i lunetka jest przyzwoitej jakości. Niestety, G&P nie robi (jeszcze) łoża do wersji K, jedynie do pełnego G36 (bez lufy zewnętrnej, ale za to z metalowym dwójnogiem). Pewnym wyjściem jest użycie łoża oryginalnego, z H&K - można je dostać np na www.calssportingarmory.com, i na dodatek jest tańsze od airsoftowych kopii. Jeśli się zdecydujesz na ich zakup - daj proszę znać, chętnie dołączę się do zamówienia ;). Są jeszcze częśći Wibexa - podobno dość dobre, ale niestety trudno dostępne.

 

Mój sprzęt wygląda po przeróbkach tak: (pochwalę się, a co! ;) )

http://ko5ma.republika.pl/g36ke_0.jpg

http://ko5ma.republika.pl/g36ke_1.jpg

Składa się, oprócz G36C, z zestawu G&G G36K RAS (polecam, naprawdę rewelacyjnie wykonany - ale niestety jest dość drogi, i nie jest repliką łoża KAC) oraz wspomnianego mostka G&P z optyką 3,5x. Do tego lufa KM 6.04 od M4 (36cm) i gotowe. Do kompletnego G36KE brakuje już tylko dłuższej kolby, ale z pewnych powodów raczej nie będę jej zmieniał.

Aha, po drobnych przeróbkach udało mi sie upchnąć w łożu baterię 9.6V 1,1Ah na ogniwach AA.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W związku z prośbą semi-naczelnego nieniejszym umieszczam opis mojego moda:

całośc zmian zewmętrznych to (pomojam więc cześci wymiemione wenątrz :lol: ) to:

Dłuszy foregrip (6 otworków) (znacznie) dłuższa lufa zewnętrzna, oraz odmontowane przyrządy celownicze (w zamian luneta Tasco 3-9X40) oraz bipod (teraz nieco inaczej zamontowany niż na zdjeciu).

Dla porządku zamieszczam zdjęcie:

g36_1.jpg

Orientacyjny koszt:

Zastosowana konwersja CA

http://www.classicarmy.com/product-popup.j...p?productid=282

za którą zapłaciłem jakiś czas temu ok 600 zł. Do tego kupiiony urzwany bipod. No i luneta.

Wykonanie:

Hm... Optycznie, razi zlewka(zwłaszcza na górze foregripu. JEdnak wykonany jest dość solidnie. Niknie znane ze stoskowej wersji skrzypienie przy mocniejszym ściśnięciu foregripu. Lufa zewnętrzna i flashhider - bez zarzutu.

BAteria. Ja używam na razie zwykłej SD ale z moich wyliczeń wynika że powinna wejść 10.8V 1700mAh. Prawdopodobnie można by wepchnąć opnad 2000 mAh ale tego pewny nie jestem.Obliczenia wykonane na deklarowane j wielkości ogniw. Myślę że taki zapas 'mocy' każdego usatysfakcjonuje.

Mam nadzieję ze się przydałem :)

Pozdrawiam

Capp, strzelacie coś 1-3 maja? Może bym zaglądnął do was to byś naocznie sprawdził...

BTW... Jeśli będziecie kupować te oryginalne łoża - dajcie znać, też chce :)

Link to post
Share on other sites
Ko5ma: Ile zapłaciłeś za przeróbkę. Albo inaczej ile cię kosztował przedni chwyt i rączka transportowa z optyką? Kupowałeś w Polsce?

Mostek z optyką - niecałe 500zł, zestaw G&G RAS 1400zł (ale w MG powinien być dużo tańszy). Oprócz łoża w zestawie jest jeszcze metalowy blok lufa + rura gazowa, dwie zaślepki szyn oraz tłumik ognia. Całość z anodyzowanego aluminium, a jakość wykonania naprawdę uzasadnia wysoką cenę.

Niestety, są też wady - przede wszystkim, jak już wspomniałem, nie jest to replika RASa KAC. Jego airsofowej repliki nikt jeszcze nie robi (dostępna jest wersja "długa" PDC - do G36, oraz jakaś przedziwaczna hybryda TMC, która nie jest ani wersją długą, ani średnią). A na oryginał Knights'a mnie nie stać... Dalej, szyny sprawiają, że chwyt staje się bardzo gruby, szczególnie z nałożonymi zaślepkami - choć ja się już przyzwyczaiłem, i teraz to zwykły wydaje mi się jakiś taki... delikatny i niewygodny :). Trzecia wada - użycie tego RASa wyklucza montaż długiej kolby, właściwej dla G36K - po prostu się nie złoży. Ale co tam, KSK też używa krótkich kolb w swoich G36K :).

 

Pozdrawiam

 

EDIT: dodałem linki

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Ko5ma, odnośnie tych przeróbek pod większą baterię... Na czym one polegały? Zapewne chodziło i wyszlifowanie czegoś, a nawet upiłowanie? Czy jest jakaś inna możliwość, by mieć w G36C, KE, G36 większą baterię bez tych drastycznych przeróbek? Bo zapewne wielu użytkowników "G" chciałoby mieć większą baterię, ale bez piłowania repliki. Są ponoć właśnie przednie chwyty pod KE, G36, ale właśnie nie wiem, czy tam też nie trzeba by było czegoś upiłowywać?:/ Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites
Witam

Ko5ma, odnośnie tych przeróbek pod większą baterię... Na czym one polegały? Zapewne chodziło i wyszlifowanie czegoś, a nawet upiłowanie? Czy jest jakaś inna możliwość, by mieć w G36C, KE, G36 większą baterię bez tych drastycznych przeróbek? Bo zapewne wielu użytkowników "G" chciałoby mieć większą baterię, ale bez piłowania repliki. Są ponoć właśnie przednie chwyty pod KE, G36, ale właśnie nie wiem, czy tam też nie trzeba by było czegoś upiłowywać?:/ Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

BoT

Nie, miałem na myśli przeróbkę baterii - musiałem zmienić jej kształt na ===-=, gdzie = to dwa ogniwa obok siebie a - to kabelki. Zespół 6 ogniw wchodzi pod lufę, zaś pozostałe 2 pomiędzy lufę a rurę gazową. W replice nie musiałem nic wycinać, gdyż w zestawie G&G zawarty jest od razu cały blok lufy, mniejszy gabarytowo od standardowego TM i bez kilku zbędnych wystających części. W normalnym G36C obawiam się że bez cięcia by się nie obeszło, ale warto by sprawdzić... Natomiast do zwykłego łoża od G36K lub G36 (tj nie-RASa) większa bateria powinna wejść bez problemu - może Chopin to potwierdzi?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Mały update - jednak zaopatrzyłem się w długą kolbę G&P (z Machineguna), i okazało się, iż częściowo się myliłem, myśląc, że nie uda się jej złożyć mając zamontowanego RASa. Otóż da się, choć nie zatrzaskuje się ona do końca, i mam wrażenie że powoduje w ten sposób dość znaczne obciażenie mechaniczne body. Tak czy inaczej, przy założonym standardowym łożu działa idealnie. Wykonanie w miarę dobre, choć stopka w Marui jest dużo ładniejsza. Kolba G&P ma jednak istotną przewagę nad modelem Marui - jest niesamowicie stabilna, brak nawet najdrobniejszego "telepania się", zarówno w pozycji rozłożonej jak i złożonej. Sprawia też wrażenie pancernej, myślę, że wytrzymałaby upadek ze sporej wysokości, kolba TM na pewno nie. Ogólnie - polecam wszystkim "konwertującym".

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

To ja znowu sam ze sobą sobie pogadam :)

 

Tym razem interesuje mnie wersja G36 z chwytem powiększonym (Clasic Army - dwa rzędy dziurek po dwie ). Dokładnie chodzi mi o to jaka bateria tam sie zmieści a jeszcze dokładniej to chodzi mi o baterie typu Large.

 

 

Tak przy okazji podam linka do strony z modyfikacją potrzebną do włożenia baterii 1500 mAh 9,6V , może sie przyda :)

 

http://www.uncompany.com/information/modif...36c1500modi.asp

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej tak :)

 

Z tego co sie dowiedziałem to:

 

"Most typical 9.6v large packs (built with Sub-C sized cells) will fit with no problem. I even fit my 10.8v large battery into it. But this was a battery built with smaller 4/5 Sub-C cells instead."

 

A Ty mosci Panie Czoperze mółbyś ze mną tu podyskutować bo jak wieść po grodzie Kraka niesie, jesteś znawca nad znawcami, jeśli chodzi o róznej maści G36 :)

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Niestety u obu 'Battery Type - Mini Type8.4v'. Dziwne że nawet w CA36, tam ten grip długi jest przecież, do konwersji duże baterie wchodzą. Błąd na stronie czy się CA nie postarało :roll:

 

EDIT: Racja Small_Hunter, do konwersji wchodzi tylko 1100mAh. A na stronie CA piszą mini - a mini to raczej 600mAh, czyżby nawet 1100mAh nie dali? Co nie zmienia faktu że faktycznie czas zacząć zbierać kase :wink:

Link to post
Share on other sites
Niestety u obu 'Battery Type - Mini Type8.4v'. Dziwne że nawet w CA36, tam ten grip długi jest przecież, do konwersji duże baterie wchodzą. Błąd na stronie czy się CA nie postarało   :roll:

Do konwersji długie baterie niestety nie wchodza... mam chwyt sześcio dziurkowy i moge tam wepchnąć tylko baterie AA.. :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
To ja znowu sam ze sobą sobie pogadam :)

 

Dokładnie chodzi mi o to jaka bateria tam sie zmieści a jeszcze dokładniej to chodzi mi o baterie typu Large.

 

Kupiłem i sprawdziłem :) W chwycie Clasic Army powiększonym zmiesci sie bateria 9,6 V 2400 mAh jednak trzeba dokonać delikatnego cięcia (uciąć prostopadły do lufy "cycek" co przytrzymuje normalnie baterie 600mAh).

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Myślałem o możliwościach konwersji G36C na G36K, jest do kupienia wszystko co potrzebne, jednak koszt konwersji to prawie drugie tyle kasy co sam G36C. Właśnie wpadł mi do głowy pomysł, aby wykorzystać "chińczyka" z Allegro, który kosztuje b.tanio jako "dawcę narządów" do konwersji.

Czyli kupujemy G36C z CA lub TM (ja raczej preferuję TM), następnie chińską sprężynę w wersji G36K (robią takie, jest też długi G36 z dwójnogiem), następnie przekładamy przednią okładzinę i uchwyt górny z optyką. Pozostaje jeszcze do rozwiązania kwestia przeróbki optyki (ta która jest w chińczyku to pewnie kicha), oraz kwestia pasowania części. Inną sprawą jest gorsza jakość materiałów i to, czy kolor i faktura nie będzie się bardzo różniła, oraz nie ominie nas też pewnie dokupienie porządnej lufy zewnętrznej, o wewnętrznej nawet nie wspominam.

Zaznaczam że to na razie tylko pomysł, nie próbowałem tego robić, nie wiem na ile jest to wykonalne, jednak "chińczyk" jest tani, więc można pokombinować, ale w taki sposób aby nie popsuć oryginalnego G36C, aby dał się jeszcze złożyć w razie czego jeśli nic z tego nie wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Jak ktos dopiero zamierza kupic G36 to po co ta cala kombinacja, skoro mozna kupic "fabrycznego" G36K CA??? Chyba, ze ktos sie upiera przy TM, ale watpie aby dolozenie czesci z chinczyka bylo bardziej eleganckim rozwiazaniem...

 

A co do wykorzystania czesci od chinskiej "snajperki", to podszedlby co nojwyzej dlugi przod z dwojnogiem, bo gorna szyna jest w chinolu taka sama jak w G36C, a kolba tez jest raczej typu "krotkiego".

Link to post
Share on other sites

No rzeczywiście, obejżałem cuda chińskiej myśli technicznej, to co nazywają tam "G36K":

 

http://www.airsoftguns.pl/?v=58&

 

przypomina raczej G36 z długości okładzin lufy i G36C z szyny górnej.

 

Firma HK nie produkuje czegoś takiego, jedyny G36K produkowany w wersji ostrej:

 

http://www.heckler-koch.de/core.php?dat=Y2...yZ1c2VGbGFzaD0x

 

chociaż, możliwa jest do wykonania w wersji ostrej taka hybryda.

 

Ale wracając do tematu: czyli chiński uchwyt z optyką odpada, nie robią go, zostaje przedni chwyt który jak widać możemy mieć za niecałe 100zł, oczywiście kosztem gorszego materiału, możliwych trudności z dopasowaniem i jeszcze nie wiadomo czy bateria tam się zmieści ...

 

Co do G36K z CA - rzeczywiście jest ! (dzięki za info, nie wiedziałem), ale jak na razie widziałem go tylko na WGC, ciekawe kiedy u nas ?

 

Co do moich preferencji TM - tak, wolę z kilku powodów:

- miałem 2 AEGi TM i nigdy nie było problemów, kolega ma CA i częste drobne numery karabin mu wiwija.

- zaletą modeli CA jest metal body - ale w przypadku G36 nie ma to znaczenia - wiadomo dlaczego.

- drugą zaletą CA jest łatwy upgrade - ale akurat ja jestem przeciwnikiem upgrade (miałem rozwalone ucho z podkręcanej spluwy i wiem jak fajnie dostać z czegoś takiego, nie chcę nikomu krzywdy robić), zresztą dla mnie nie są ważne "wyniki" w ASG, a jedynie dobrze spędzony czas z kumplami.

Link to post
Share on other sites

Co do preferencji TM to w 100% zgadzam sie z twoja argumentacja i dlatego tez uzywam G36 Marui! :D

 

Aczkolwiek przyznaje, ze osobiscie kompaktowosc wersji Commando bardzo mi odpowiada, bo dzieki temu bron jest bardzo uniwersalna i pasuje do kazdej sytuacji. A mozliwosc zalozenia porzadnego kolimatora / lunety na szyne G36C to zdecydowana zaleta w stosunku do chwytu z wbudowanym dosc przecietnym celownikiem G36/G36K. Moim zdaniem wersja Commando jest najbardziej praktyczna, choc jesli komus podobaja sie dlugie odmiany, to tez rozumiem... :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...