Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPREŻ" VSR-10 Pro-Sniper - konkrety


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moim zdaniem da się zrobić taki tuning ale trzeba się znać na fachu , w prosty sposób to opiszę:

mamy do dyspozycji 28 zł zamwiamy na MG wzmocnione części do VSR za które nie płacimy i ich ie odbieramy, tej samej nocy włamujem się do owego sklepu i pożyczamy owe części, częsci już mamy czas na sprężynę:

kupujemy wiatrówkę za 200 zł wyciągamy sprężynę i wsadzamy do niej stock sprężynę po czmy oddajemy do sklepu z powodu że owa wiatrówka nam się nie podoba (koszty wysyłki wyinosą około 30zł), i tak mamy VSR o mocy rzędu 1000 fps. proste, nie?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

a tak szczerze to czarny ma popsuty cronometr który pokazuje jedno zero za dużo :F

 

jescze bardziej szczerze to czarny nnie wie co to fps

 

najbardziej szczerze to podzielam zdanie kuby

to tyle ode mnie

Link to post
Share on other sites

co Wy robicie na matmie?? :P :ściana: :wink:

 

Objętość lufy :  

30.3x6.08 = 879.710...... cm2  

Objętość cylindra:  

cakładajac że ma szerokość 4,8cm czyli r=2,4 a długość to 23cm  

23x4.8= 416.198......cm2

 

e z moich wstępnych obliczeń wyszło że lufa może mieć ponad 36 metrów więc coś mi źle wyszło chyba , nie jestem orłem z matmy(3 na semestr), nie mam suwmiarki więc muierzyłem linijką wymiary:

KTO CI SPRZEDAL TA TROJE NA SEMESTR??!! :P :P :P

 

pisałem wszystkie wymiary w mm więc 3,14cm=31,4mm

PI TO WSPOLCZYNNIK!!!!! TO NIE MA JEDNOSTKI!! CZLOWIEKU!! :) PI=3,14.. i juz..

 

V walca = pi*r^2*h... r.. R kwadrat, nie fi!! nie srednica, tylko promien!! :) i to do kwadratu!!!! :)

lufy:

3,14*3,06^2*303=8909mm3 dla G-Spec

3,14*3,06^2*430=12643mm3 dla Pro Sniper i Real Shock

 

cylinder:

3,14*11^2*100=37994mm3

 

Stosunki objetosci lufy do objetosci sprezanego w cylindrze powietrza (w porzyblizeniu!!)

1:4,3 dla G-Spec

1:3 dla Pro Sniper i Real Shock

 

Z tego wniosek (przyjmujac ze lufa powinna miec troche mniejsze V od V cylindra, choc zdania sa podzielone) ze VSR poradzi sobie z ok. :!: 1100mm lufy :!:

 

Jakies pytania?

 

EDIT:

zmierzylem w miare dokladnie cylinder i wprowadzam poprawki.

Link to post
Share on other sites
Jakies pytania?

takie małe ptanie: przy metrowej lufie wew. kulki nie będą po prostu wypadały z lufy, i będą pięknie, prosto latały?

czy moc ma jakieś znaczenie co do tej kwestii?

w końcu chodzi o objętość cylindra czy tłoka?

 

KTO CI SPRZEDAL TA TROJE NA SEMESTR??!!    

 

na tróję cięzko pracowałem 8)

Link to post
Share on other sites
takie małe ptanie: przy metrowej lufie wew. kulki nie będą po prostu wypadały z lufy, i będą pięknie, prosto latały?  

Sprawdz :P teoretycznie powinny latac prosto, ale czego nie widze tego nie potwierdze.. To wszystko teoretyzowanie. Najlepiej kup rurke w Castoramie, obrob sobie jeden koniec pod HU i wsadz jej z 1.5m i rob testy.. powiedzmy wystzelic z 5 kulek, oszacowac zasieg, obciac 10cm lufy, obrobic koniec, wystrzelic 5 kulek, oszacowac czy sie poprawilo/pogorszylo itd... az znajdziesz dlugosc przy ktorej zasieg jest najlepszy.

 

czy moc ma jakieś znaczenie co do tej kwestii?

tutaj akurat nie bardzo..

 

w końcu chodzi o objętość cylindra czy tłoka?

:wink: :ściana:

cylindra, ale z tloka sciagnalem wewnetrzna srednice cylindra :)

 

EDIT:

Z reszta jesli bede mial troche czasu to sam zrobie takie testy i podziele sie wynikami, bo napewno wiele osob byloby zainteresowanych..

Link to post
Share on other sites
Sprawdz

heh, akurat nie miogę sprawdzić bo muszę wiedzieć jak dokładnie przyciąć rurę od odkurzacza (ma akurat 28mm) i jaką casto lufę zamówić

mam chudy portfel więc u mnie każde 50gr się liczy. nie wiem czy jest sens aż tak przedłużać lufę, nie wiem czy osiągi znacznie się zwiększą

bo na taki tiuning to trzreba będzie lekko 40 złotych wydać

 

ps. ma ktoś pomysł jak połączyć stockową lufę g-spec'a zew z rurą od odkurzacza?(nie chcę tu nic spawać)

próbowałem izolacyjną ale rura jest za ciężka i po 10 minutach wszystko się przekrzywia i odkleja

Link to post
Share on other sites

hmph może i tak ale umiescze foty* jak to wygląda ze źle przymocowaną i nie pomalowaną lufą , tłumik tylko jest położony obok bo muszę przenieść gwinty a nie wiem czy jest sens to robić nie wiedząć czy taka lufa rzeczywiście coś mi da

 

*fotki zrobione, jak je umieścić? :F

Link to post
Share on other sites
ps. ma ktoś pomysł jak połączyć stockową lufę g-spec'a zew z rurą od odkurzacza?(nie chcę tu nic spawać)  

próbowałem izolacyjną ale rura jest za ciężka i po 10 minutach wszystko się przekrzywia i odkleja

 

Stary.. Poxipol i Poxilina potrafia zdzialac cuda.. :) Tylko pamietaj zeby MOCNO zmatowic miejsca klejenia (nawet zaoraj grubym pilnikiem).. potem tylko zaszpachluj miejsce klejenia i wygladz papierem sciernym (najpierw grubszym, potem drobnym).

Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne jeśli wstawisz lufę ciaśniejszą od stockowej to już zyskasz (nawet takiej samej długości). A zdjęcia chętnie obejrzę.

Nie zapomnij jej wypolerować wewnątrz.

Piszesz że nie bardzo masz kasę na eksperymenty, proponuję wykonać projekt wyglądu zewnetrznego i wstawić lufę (maksymalnie długą) taką jaka się zmieści. Jeżeli nie będziesz zadowolony z osiągów to ją skrócisz.

 

fotki zrobione, jak je umieścić

Wchodisz na darmowy serwer np:

http://imageshack.us/

ładujesz fotkę, a na forum wklejasz drugi link od góry do fotki

Link to post
Share on other sites

o co chodzi z tym że lufa jest bull barel?

tu są foty:

pict00071qr.th.jpg

mały burdel w pokoju chyba was nie zrazi(nie miałem gdzie indziej robić tych zdjęć)

pict00083zf.th.jpg

lufę przymocowałem na razie taśmą dwustronną jescze nie mam lufy wewnętrznej i gwintów nie przełożyłem, nie mam pojęcia jak powyciągac te gwinty,

mlody a jeżeli będę chciał tą lufę odkleić to na stockowej nie będzie żadnych ubytków itp.? ten klej mocno trzyma? bo niec chiałbym robić takiego tuningu na zawsze, żebym zawsze miał możliwość zdjęcia tej lufy, ot nawet jakbym chciał sprzedać(nigdy jej nie sprzedam za dużo uczuć się z nią wiąże :D )

 

Ps. i co, wcale tak źle nie wygląda a jak pomaluje na czarno i dwójnóg dorobie to będzie cudo (chyba)

(podnieciłem się filmem Ostatni Mohikanin bo tam koleś miał bardzo długi karabin :lol: )

Link to post
Share on other sites

:evil: ten projet powstał właśnie po to żeby udowodnić że żeby mieć "armate" nie trzeba tysięcy złotych na jakieś części z MG 8)

 

możecie mi nie wierzyć ale można tego dokonać :x

 

Poprostu takie rzeczy jak trigger sear , piston sear, blokada prowadnicy , tłok , prowadnice spręzyny zrobiłem sobie sam 8) jedyny koszt jaki poniosłem to spręzyny które zostały zamówione w specjalistycznej firmie :wink:

 

karabinek na średniej spręzynie ( jakieś 500-600) przebija 3 puszki po coli z 2 metrów :P

 

Więc prosze nie piszcie że sobie to wymysliłem albo co .... :x

Link to post
Share on other sites

Najpierw piszesz

Nie wymieniałem jakiś cylindrów czy innych cudów techniki a całoś chodzi pięknie no i bez awaryjnie

A za chwilę:

Poprostu takie rzeczy jak trigger sear , piston sear, blokada prowadnicy , tłok , prowadnice spręzyny zrobiłem sobie sam  

Masz możliwość i umiejętności aby samemu dorobić części które faktycznie kosztują na MG dużo za dużo to chwała ci za to.

Trzeba było odrazu napisać że wymieniłeś prawie wszystkie bebechy na własnoręcznie zrobione a na pewno nikt by nie miał do twojej wypowiedzi zastrzeżeń. (no może tylko te 900 fps) :wink:

Sam staram się stuningować vsr'kę jak najmniejszym kosztem.

Niestety sprężynę musiałem kupić na MG bo nie mogłem nic podebrać.

:evil: P.S. Mógłbyś się podzielić inormacją gdzie kupiłeś sprężynę.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 28 Mar, 2006 ]

Czarny napisz jaki masz zasięg skuteczny np A4 10/10

Link to post
Share on other sites

wow ja myśle nad kupnem ms 190 promehteusa , bo 380 pdi APS/M24 podobno jest za długa, wg. asgshop w aegu owa ms190 ma 628 fps:) tylk pytaie czy taka sprężyna będzie pasowała do mojej VSR

a tak wogule to bebechy też sam robię bo żeby kuoić je z MG to trza być chorym albo okropnie bogatym

Link to post
Share on other sites

czarny proszę powiedz jakaż to spręzyna daje te magiczne 900 fps?

jesteś jak mc gywer czy tylko z pilnikiem zrobiłeś tłok teflonowo stalowy? piston , triger sear? i oczywiście prowadnicę?

bo jescze ci nie dowierzam sam się zgubiłeś w tym co naisałeś, nue musiz kłamać napisz jakich częsic użyłeś (głównie chodzi mi o to skąd wziąłęś takiego springa)

Link to post
Share on other sites

spręzyn nie robiłem tylko zamowiłem w firmie która sie tym zajmuje robią to jakimiś tam specjalnymi metodami (wypiekają czy coś takiego). Przed rozpoczęciem prac zasięgnołem wiadomosci u kolegów najperów z tego forum którzy poradzili mi że NAJLEPIEJ JEST WŁAŚNIE ZROBIĆ SPRĘZYNYE bo te "kupne" są do dupy :wink: no i mi zrobili 2 jedna 550-600 fpsów ( z nią chulam na codzień) a druga ma potencjał na ponad 900 fpsów teoretycznie bo nie mierzyłem na chrono no ale jak ma tyle dawać to pewnie tyle daje, tylko sie ją ciezko naciaga :( dlatego nie nadaje sie do uzytku na strzelankach bo szybkostrzelosć jest ...... szkoda gadać :roll:

 

te takie metalowe duperelki to sobie sam zrobiłem: bierze sie kawałek dobrej stali pilnik i konieć

 

chciałem zaznaczyć że nie jestem żadnym mechanikiem, inżynierem itp

wystarczył mi pilnik imadło i kawałek metalu :) czasem pomagałem sobie szlifierką kątową (diax) a tłok i prowadnice wytoczył mi tokarz i właściwie tyle :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja moją starą spręzyne wysłałem do tej firmy :) po kilku dniach zadzwonili do mnie aby omówić jakie chce spręzyny :lol: no i sobie z nimi ustaliłem jakie muszą byc maksymale wymiary żeby sie zmieściło w cylindrze itp. Potem oni pomierzyli, obliczyli i powiedzieli mi o ile mogą zwiekszyc mi moc tej sprężyny żeby nie pekła i żeby sie nie zdeformowała :P Potem zrobili i odesłali nowy sprzecior :D

 

Dlatego nie wiem co wy mierzycie jakieś czy jakieś PDI czy inny hu... miesci sie czynie :| nie lepiej dać do zrobienia ...niska cena a jakoś sprezyny nie odbiega od jakości PDI czy innych :wink: dlatego pomyślcie !

 

Ja zamawiałem w firmie która mieści sie w mielcu ale w kazdym wiekszym mieście jest napewno taki zakład. Warto poszukac w necie tam tez znalazłem kilka ogłoszeń :wink:

 

[ Dodano: 29 Mar 2006 19:36 ]

Rudy 102 Bardzo dziękuje Ci że te piekne słowa uznania dla mojej osoby, naprawde dziekuje że doceniłeś moją prace :( Poczułem sie naprawde zaszczycony, bardzo serdecznie dziękuje. Poprostu gady mieszałeś mnie z błotem to czułem sie jak w niebie a nawet lepiej :(

 

Bardzo dziekuje i Pozdrawiam !!!

 

[ Dodano: 29 Mar 2006 19:36 ]

Rudy 102 Bardzo dziękuje Ci że te piekne słowa uznania dla mojej osoby, naprawde dziekuje że doceniłeś moją prace :( Poczułem sie naprawde zaszczycony, bardzo serdecznie dziękuje. Poprostu gdy mieszałeś mnie z błotem to czułem sie jak w niebie a nawet lepiej :(

 

Bardzo dziekuje i Pozdrawiam !!!

Link to post
Share on other sites

heh , nie będe przepraszał,

napisałeś w pierwszym poście że bez wymiany części masz 900 fps to pomyślałem że kłamiesz

było od razu napisać że tokarz zrobił bebechy a jakaś firma sprężynę a nie piszesz że za 28 zł masz 900 fps, to przesada daltego była taka moja reakcja,

wszyscy się głowią jak najlepiej i najtaniej stuningować giwere, a ty wyjeżdasz że za 28zł stuninogwałeś ją do 900 fps

było tak od razu napisać to bym się nie czepiał

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie po głębszym zastanowieniu, myślę że wstawiać zbyt silną sprężynę to trochę mija się z celem.

1. do naciągu jest potrzebna znaczna siła ( w postawie strzeleckiej leżąc, ciężko to zrobić)

2. nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał się z nami strzelać :lol: 900fps :lol:

Myślę że ok 500 fps'ów do dobrej zabawy wystarczy :roll:

Ale jak kto woli :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...